Denizli 20°C
21 Mart 2019 - Perşembe
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
İnci Elence İlter

"Hüseyin Turan"ile dünden bu güne..

"Hüseyin Turan"ile dünden bu güne..

 

Merhaba sevgili Horoz okuyucuları size bu salı günü Türküleriyle gönüllere taht kurmuş olan sevgili "Hüseyin Turan" ile geldik.. Keyifli okumalar dilerim..

 

1) Bize kendinizi tanıtırmısınız?

 

 Erzincan'ın Tercan ilçesinde doğdum.7 yaşında İzmir'e göç ettik.Tahsil hayatımı İzmir'de tamamladım,1996 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum.

 

2) Üniversite öğreniminize ilk olarak muhasebe bölümünü okuyarak başladığınızı biliyorum nasıl oldu konservatuara geçişiniz?

 

Okulu bitirmek için tek dersim kalmıştı İzmir'de konservatuvar olduğunu öğrendim,sevdiğim bir branş olduğu için sınavlarına girmeye karar verdim ve kazandım.

 

3) "Hüseyin Turan"ın halk oyunları geçmişi çok güzel bize biraz bahsedermisiniz?

 

Ortaokuldan beri ilgim vardı,gerek okulda gerek derneklerde çalışmalarım devam etti.Daha sonra girdiğim yarışmalarda 3 Türkiye ve 1 dünya 1.liği aldım.İlgim hala devam ediyor.

 

4) İlk olarak kısa zaman düğünlerde şarkı söylemeye başladınız ve o ara gurup Laçin'i kurdunuz o zamanlardan bahsedermisiniz?

 

Düğünlere gitmeye Lise yıllarında başladım,konservatuarın ilk yılı da devam ettim,o dönem bir mekandan gelen teklif üzerine,okuldan 3 arkadaşımla birlikte grup Laçin'i kurduk.

 

5) Daha sonra ilk solo albümünüzü yaptınız ve ardından bir çok albüm yaptınız,bunlar arasında size ait besteler varmı?

 

1996 yılında gruptan ayrılıp solo olarak devam etmeye karar verdim.Geçtiğimiz günlerde 12.Solo Albümüm yayınlandı.Aralarında bana ait eserlerin de olduğu albümlerim var,yakından takip edenler bilirler.

 

6) "Doğaç Müzik"sizin kurduğunuz bir yapım şirketi ve son zamanlarda kendi albümlerinizi de yapıyorsunuz biraz bize bahsedermisiniz?

 

 Son 5 albümü kendi şirketimden yayınladım.Unkapanı piyasası yormuştu artık.Gerek kendi albümlerim,gerekse inandığım ve kaliteli bulduğum başka arkadaşların çalışmalarına da aracı olmaya çalışıyorum.

 

7) TRT Müzik ve TRT Türk kanallarında iki ayrı Proğram sundunuz ve Karnaval Medya bünyesinde Halk Müziği radyosunda Proğram yaptınız yine varmı yakın zamanda Televizyon ve Radyo ile ilgili projeleriniz?

 

Şu an radyo ve televizyonların istisnalar hariç,hazin durumu ortada.Yakında kendi istediğim formatta bir programı YouTube kanalımdan yapmayı planlıyorum.

 

8) Bize son çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

 

Son albüm,4 eserden oluştuğu için (EP)diyoruz.Adı"Türe"2 Kasım itibariyle yayınlandı.Bu çalışmamın özelliği CD olarak yayınlanmaması,yani dinleyici müzik marketlerden alamayacak,sadece digital platformlarda dinlenebilir.Ancak CD talebi yoğun olursa bastırmayı düşünebiliriz.

 

9)Yeni projeler varmı geleceğe dair?

 

Müzik yaşam biçimim olduğu için sağlıklı olduğum her zaman üretmeye devam.

 

10) Hüseyin Turan boş zamanlarında neler yapar ?

 

Zamanımı her normal insan gibi değerlendiririm.Ama yine de müziksiz anlarım azdır.

 

Okuyuculara sevgi ve saygılarımı iletiyorum...

 

Sevgili "HÜSEYİN TURAN'a"  Horoz Medya ailesi olarak  çok teşekkür ederim..

 

İnci Elence İlter

İnci Elence İlter diğer köşe yazıları
 1  2  3  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 3 sayfa var.
Bu kategoride 29 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web