Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Özköylü’yü daha iyi anlıyorum

Horoz, özellikle ilk 50 dakikalık bölümde ayağa ve hızlı yaptığı paslar, organize ataklarla maçı domine eden taraf oldu. Teknik Direktör Osman Özköylü’nün takımın başına gelmesinin ardından en fazla üzerinde durduğu oyun planı bu 50 dakikalık bölümde tıkır tıkır işledi.

Kontrollü ve hızlı atağa dayalı plan, henüz 5.dakikada meyvesini verdi. Burak’ın ceza sahasına yerden gönderdiği topa geçen sezonun flaş golcüsü Mehmet Akyüz, dokunamadı ve takım yüzde 100’lük golden oldu.

İlerleyen süreçte hem Horoz, hem de konuk ekip golü getirebilecek pozisyonu buldu ancak gol bulamadı. Gole kadar akıllarda kalan pozisyonlar, yine Akyüz’ün ıska geçtiği kafa vuruşu, Del Valle’nin kaleci ile karşı karşıya iken auta gönderdiği şut(Biraz da aceleci davrandı), Alperen’in kafasında defanstan dönen top ve yine Del Valle’nin direkte patlayan şutu.

Son zamanların seyirci rekorunun kırıldığı maçta Horoz, başta dediğim gibi rüzgarı arkasına alarak güzel futbol ve etkili ataklarla maçın tek hakimi oldu ancak 3.bölgedeki verimsizlik bu maçta da yakasını bırakmadı.

Hem bu sorun hemde takımın bir zaman sonra oyundan düşmesi sorun u bu maçta kendisini iyice hissettirdi. 50’den sonra takımda ayakta kalan futbolcu pek olmadı. Ta ki gole kadar. Golden sonra takım biraz silkelendi ancak yedek kulübünden hamle adamı eksikliği kendisini yeniden hissettirdi.

Ben Denizlispor’u bir dönemin Beşiktaş’ına benzetiyorum. Querasma, Simao, Fernandes, Guti ve Almedia’nın olduğu 2010-2011 sezonunda siyah beyazlıların ilk 11’i Şampiyonları Ligi yedek kulübesi ise 1. Lig kadrosu gibiydi. Şimdi aynı durum Denizlispor’un da başında.

İlk 11’in ardından hamle oyuncusu olarak kullanılabilecek kişi sayısı sadece ToniaTisdell ile sınırlı kaldı ki Liberyalı oyuncunun da oldukça fazla maç eksiği bulunuyor.

Hoca, yeni sezonda kurgulamak istediği oyun kadrosunu yüzde 80-85 oranında sahaya sürdü. Aissati ile Recep Niyaz’ın birlikte oynaması kimilerine göre avantaj kimilerine göre dezavantaj olabilir ancak yedek kulübünde hamle oyuncun yoksa ikisini bir arada kullanmak sıkıntı.

Horoz maça ileride işin içine Aissati’yi de katarsak 5 oyuncu ile başladı. Buna bekleri de katarsak bu sayı 7’ye çıktı. Golü arzulayan bir takım golü bulamayınca nasıl bir sıkıntı yaşanır bunu sahada gördük. Ben Gazişehir maçına bakında Özköylü’yü bir kez daha anladım

Neden sürekli transfer istediğini yerinde gözlemleme fırsatı bulduk. Neden forvet istediğini Akyüz’ün 50’den sonra oyundan düşüşü ile gördük.

Kısacası takıma yeni sezon için eğer yedek kulübesinde oturacaksa hamle adamı gerekiyor. Aksi halde Özköylü’nün istediği sabır zamanı biraz daha aşılabilir….

 

 

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web