Denizli 15°C
18 Şubat 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Reyhan ŞEN

ÖZEL BEYMER TIP MERKEZİ

Yaklaşık iki yıldır devam eden “yumuşak doku romatizması” rahatsızlığım vardı. Bir buçuk yıldır tedavi görüyordum. “Bu hastalığın kesin çözümü yok,ilacı yok” denildi. Üzüntü ve mevsim değişikliği tetikliyormuş. Biz insanoğlunun üzülmemesi mümkün mü hiç.Ağrı kesici ve D vitamini takviyesi verildi.  Zaman zaman ağrı kesici bile kesmiyor. Ne kadar zor bir hastalık olduğunu anlatamam.

Son zamanlarda ağrım iyice arttı. Evimize yakın olan ÖZEL BEYMER TIP MERKEZİ  hastanesine gittim. Uzm. Dr. BEŞİR TÜRKMEN özenle muayene etti.   Boyun fıtğından şüphelendi. Gerekli tahliller yapıldı. Boynumda üç yerde fıtık olduğunu, bunun yumuşak dokuyu tetiklediğini söyledi.  Hemen fizik tedavi başlattı. Fizik tedavi bölümüne girdiğimde sıranın bana gelmesini beklerken, çalışanların hastalarla olan samimi iletişimlerini fark ettim. Hepsinin ağzından bal damlıyor, hastalara oldukça   kibar davranıyorlardı. Böyle bir hastaneye hiç rastlamamıştım.

Sıra bana geldi.  Zerrin ismindeki fizik teknikerine teslim ettiler. Zerrin Hanım yirmi yaşında, tatlı dilli, melek gibi bir kızdı. İlk günden kendini sevdirmeyi başarmıştı.  Beni sanki yıllardır tanıyormuş gibi  davrandı. O sohbeti bana zaten terapi oldu. Özenle ilgilenmesi çok güzeldi. Kendimi çok özel hissettirdi.  Masaj,sıcak uygulama, boyun çekme vesaire... Hergün Zerrin Hanım ilgilendi. Sol kolumukaldırmakta çok zorlanıyorken tedavinin daha ilk gününden itibaren zorlanma azalmaya başladı. Zerrin Hanım’ın bir yandan masaj yapması, bir yandan sohbet etmesi bana hakikaten bir terapi oldu. Zerrin Hanım benim gibi ince fikirli bir insandı. Kendime bu kadar benzeyen birine ilk defa rastlamıştım. Beş dakika beklettiğinde çok üzülüyor ve özür diliyordu. Elinde olmayan bir şey için özür dileyen bir insan olabilir mi?Çoğumuz  hatalı olduğu zaman bile özür dilemiyoruz.  Rabbim herkese böyle olabilmeyi nasip etsin.

Buradaki çalışanların yaşlılara davranışı bambaşka. Bebeğe dokunur gibi  hassaslar. Aman nazara gelmesin hastanemiz ve çalışanları.Buradaki çalışanlar özenle seçilmiş,  bütün melekler buraya toplanmış adeta.  İki hafta boyunca hiçbir sıkıntı göremedim. Fiyatlar da uygun. Tedavi yöntemleri diğer kurumlardan çok farklı. Tedavinin yanında güler yüz ve ilgi olmazsa olmazmış, bunu burada anladım. Hele birde benim gibi duygusal olanlar doktor ve diğer çalışanların sert çıkışlarından dahada şikayetti. Bedeni iyileştirmek için gittiğimiz hastanede ruhumuzu kötüleştiriyoruz. İnşallah böyle hastanelerin ve böyle çalışanların sayısı çoğalır. Başka diyecek söz bulamıyorum. Mükemmel bir hastane yaşayın ve görün.    Şu anda gayet iyiyim. Tüm  hastalara ÖZEL BEYMER TIP  MERKEZİ hastanesini tavsiye ederim. Sağlıkla kalın.

Reyhan ŞEN diğer köşe yazıları
DİNLEMESİNİ BİLELİM2018-09-13 10:09:49
HAKLI HAKSIZ KARIŞTI2018-08-30 09:06:23
HEPİMİZ KARDEŞİZ2018-08-16 09:32:20
Neyleyim 2018-08-02 09:03:28
KENDİNİ TANI2018-07-26 09:12:51
MİSAFİR-EV SAHİBİ2018-07-12 09:27:09
 1  2  3  4  5  6  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 6 sayfa var.
Bu kategoride 52 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web