Denizli 36°C
21 Temmuz 2018 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

OLMUYOR BE KARDEŞİM!

Futbol futbol diye diye dilimizde tüy bitti. Total futbol, reel futbol ve dahası. Dünyada futbol artık mantalite üzerine kuruluyor. Herkesin bir oyun planı varken, oyun planı olmayan bir kulübün kazanması imkansız gibi.

E konumuz Denizlispor her zamanki gibi. Tabi oyun planı var bu kulübün ama yetersiz kalıyor. Teknik Direktör Yusuf Şimşek de bunun farkında. Elazığ maçında yedek kulübesine vurup durmasının nedeni bu aslında. Sürekli oyuncularına kızan Şimşek, bir ara yapılan pas hatasında eline aldığı topu vuracak diye beklemedim desem yalan olur. Sürekli yapılan hatalar oyuncuların pozisyonlarına sadık kalmaması doğru yerde durmaması ve devam eden bir sürü sorun ile Şimşek adeta çıldırdı.

Şimdi Denizlispor’un Elazığ maçı organizasyonuna kısaca bakacak olursak, tüm yük yine kanatlarda idi. Cihan ve Barış’ın özverili oyununa rağmen maç bir türlü Elazığspor yarı sahasına yıkılamadı. İlk 20 dakikada yapılan tüm baskılara rağmen kazanılan pozisyon sayısı 3’te kaldı. Birisinde Tahacan topu kalenin önünde dışarı attı, diğerinde Cihan topu kaleciye nişanladı, diğerinde ise Yasin’a ceza sahasının dışında yapılan pozisyon hakem tarafından es geçildi. Elde olan bu 3 pozisyon dışında top yeşil siyahlıların kontrolünde idi ama ilk gol yine kalede görüldü. Kerem Can’ın Tom Silva’yı tutamaması farkın 2’ye çıkmasına neden oldu.

Maç ile uzun uzadıya konuşulacak bir şey yok ama en büyük sorun takımın beklerinin hücuma çıkmaması. Kerem Can’ın özgüvenine karşı Taşkın’ın yerinde durması ve kanat oyuncusunun açığına kaçmaması takımın net atak bulmasında etkili oluyor. Yusuf hoca da bunu biliyor. Sürekli kızması yedek kulübesini yumruklaması hep bu nedenden dolayı.

Ne yapılması gerekiyor diye soracak olursak, öncelikle Cenk’in takıma geri dönmesi gerekiyor. Bu defansın kötü olmasından kaynaklanmıyor aksine sıkıntı Taha’nın defansın sağına kayması anlamına geliyor. Geçen yıl Alperen Babacan’ın sakatlığı süresince sağ kanatta oynadığı etkili oyunla Tahacan dikkat çekmişti. Alperen yokken Tahacan’ın sağ kanatta etkili olabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak modern futbolda bekler hücuma katılır. Horoz’un da girdiği kötü durumdan kurtulmasının temeli beklerin daha çok hücuma katılması. Diğer türlü olmuyor be kardeşim! Maç bir türlü rakip sahaya yıkılmıyor. Ataklar sonuçsuz kalıyor.

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
Defans sorunu2018-06-28 08:30:18
Aday çok…2018-06-19 08:58:11
Avantaj Mekik’te2018-05-17 05:53:12
0-0 avantaj mıdır?2018-05-12 06:59:01
Bir Denizlispor klasiği2018-05-09 05:36:50
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 172 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web