Denizli 23°C
23 Ekim 2018 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Olacak iş var, olmayacak…

Atalarımız demiş olacak iş var olmayacak iş var diye. Boşuna dememişlerdir kesinlikle. Doğruluk payı vardır nerede kullanılıyorsa…

*

Transfer süreci zor bir süreç. Kimin alınıp alınmayacağı belirsiz. Hele birde devre arası ise çok daha zor. Denizlispor yönetimi bu işin zorluğunun farkında ancak yapacak bir şey yok. Sezon sonuna kadar ez az maliyetle en iyi takımı kurmak tek amaç. O yüzden kiralık oyuncu konusunda ısrar ediliyor.

*

Bir de geçmişten gelen kötü örnekleri düşünürsek sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hesabı işler bu yüzden biraz yavaş ilerliyor. Herkes bekliyor ki yeşil siyahlılar bir anda 10 tane transfer yapsın. Ancak artık o işler zor. Kulübün şu anki mali yapısını düşünürsek gerçekten çok zor.

*

İnce eleyip sık dokuyacak bir durum var ortada. Disiplinsiz hareketleri ile gönderilen ve kendisi gitmek isteyen 11 futbolcu ile yollar ayrıldı. Bazıları oyuncular alınmadan bu adamlar neden gönderildi diyecektir ancak futbolun en büyük temel unsuru disiplin. Takım içi huzursuzluk yaratanın takımda işi yoktur. Reha hocayı da incelersek disiplini seviyor. Göreve geldiği ilk gün masaya yumruğunu vurdu ve patron benim mesajı verdi.

*

Hal böyle olunca giden 11 kişinin neden gittiğini anlayabilirsiniz. Tabi bu isimlere kendisi gitmek isteyen Şevki Çınar dahil edilemez. O zaten başlı başına bir yeşil siyahlı fiyaskodan ibaret. Neyse Şevki konusuna girmek istemiyorum. Biz asıl meselemiz olan transfere dönelim.

*

Horoz ilk yarının hemen ardından gönderdiği 11 futbolcunun ardından 15 kişiye düşen kadroya altyapıdan 3 takviye ile 18 kişiyle Antalya kampına katıldı. Bu kadroya Kayseri’den kiralanan Canberk Aydın ile sezon başı Akhisar’ın yolunu tutan Alperen Babacan dahil oldu. Kadro 20 kişiye çıktı. Otelde tatil yapan iki futbolcu ile yurtdışından gelecek bir futbolcuyu da dahil edersek 23’e ulaşıyor.

*

Normal bir futbol takımında kadro 25 kişiden oluşuyor. Horoz’da buna iki eksik kalıyor. Ancak eksik belgeleri düşünürsek bu durum çok daha fazla olabilir. Forvet konusunda gelecek oyuncularla sıkıntılarını çözebilecek olan yeşil siyahlılar defansa ise mutlaka takviye yapmak zorunda.

*

Yönetimin açıkladığı sayılı transfer gündemine bakacak olursak Erginer’in önerdiği 8 futbolcudan 5’i ile anlaşma tamam. Geri kalan 3 oyuncunun büyük bir ihtimalle defans ve defans önünde oynayan libero olabileceğini tahmin etmek güç olmayacaktır.

*

Köşenin başlığına dönecek olursak. Olacak iş var, olmayacak iş var meselesinin Denizlispor için özü aslında bu. Kulübün mali yapısı düşünüldüğünde ve ara transfer dönemi göz önüne alındığında transfer bombalarının art arda patlamasını beklemek eskilerin deyimiyle abesle iştigal etmek olur…

*

31 Ocak’a kadar devam edecek süreçte Horoz’un sadece 2 lig maçı oynayacağı düşünülürse, transferin son gününe kadar yeşil siyahlılarda transfer yolculuğu devam edecektir…

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 179 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web