Denizli 15°C
18 Şubat 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Fahrettin Koyuncu

NE ÜŞÜMESİ!

 

Ne üşümesi!

“Ben senin babanım. Döverim de severim de.” diyor, üç yaşındaki oğlunun karşısında sigarayı anasının memesini emer gibi emen baba. Çocuğun ne bir sözüne ne bir hareketine tahammülü var. “Üşüdüm!” diyen çocuğa, “Ne üşümesi, yalan söyleme!” diyor ikinci sigarasını yakıp derin bir nefes çektikten sonra. Böyle babaların çocuklarıyla kuruluyor yarınlar?

*

Sınıftaki göl

Sınıfa girdim. Su dökülmüş. Tahtanın önü göl. Sınıf başkanını çağırıp bir paspas getirmesini söyledim. Koşarak gitti ve az sonra eli boş olarak sınıfa döndü. Sebebini sordum. “Bayram abi ‘Sen git, ben son dersten sonra hallederim onu.’ dedi.” dedi. Başkanı tekrar yolladım hizmetliye. “Yerdeki suymuş, öyle söyledi öğretmenim, de.” dedim. Başkan, elinde paspasla sınıfa döndü. Gölü kurutarak derse başladık.

*

Asansör boşluğu

Panait İstrati’nin Kira Kiralina’sını okuyordum. Nerede? Bir sayrılarevinin kantininde. Okumaya ara verip üst kata çıkmak istedim. İstemez olaydım. Asansöre binerken Kira Kiralina’yı asansörün kapı aralığına düşürdüm. Kitap sağa sola çarpmadan asansörün altını boyladı. Canım sıkıldı, moralim bozuldu. Hay şansıma, dedim. Dedim ama çare yok, kitap gitti. Yarısına kadar okuduğum, çeşitli sayfalarda satırların altını çizdiğim kitap gitti. Gel de kızma. Sayrılarevinin ilgili birimine gidip durumu anlattım. “Kitabı oradan çıkardığınızda lütfen beni arayın!” dedim. Sayrılarevindeki asansör bakımlarının bir an önce yapılmasını ve Kira Kiralina’nın bir an önce bana dönmesini bekliyorum.

Fahrettin Koyuncu diğer köşe yazıları
 ‹  1  2  3  4  5  ›  ›› 
Şuan 2 sayfadasınız, toplam 5 sayfa var.
Bu kategoride 41 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web