Denizli 19°C
25 Mart 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Ne olacak bu Kızılcabölükspor’un hali

1 milyonu aşan nüfusu ile büyük bir kent olan Denizli’nin profesyonel iki takımından birisi Kızılcabölükspor. Dönemin Kızılcabölük Belediye Başkanı Abdülkadir Uslu’nun da destekleriyle bir anda yıldız gibi parlayan ve üst üste aldığı başarılarla 2013-2014 sezonundan bu yana 3. Lig’de mücadele eden kulüp, her yıl olduğu gibi yine yaz kampı yapamıyor.

Kendi yağında kavrulan mahalle takımı, dünya para harcayarak kamp yapan diğer kulüplere nazaran kulüp binası olan 2 villadan oluşan bir binada ve çevresindeki ormanlık alanda hazırlıklarına başladı. ilk antrenmanda bu ormanlık alanda yapıldı.

Cuma gününe kadar da bu çalışmalar bu ormanlık alanda ve koşu yolunda devam edecek. Mekik daha sonra Futbol Okullarından fırsat bulabilirse Şirinköy Tesislerinde topla çalışma yapacak. Arada bir Cankurtaran kampı olur mu bilinmez ancak il dışı kamp zor gözüküyor. Yine hazırlık maçlarını seyyah olarak yapacak.

Kızılcabölük bir mahalle takımı. Eskiden belde belediyesi idi ancak şimdi mahalle. Adında bir Denizli ibaresi yok. Belki de bu yüzden destek göremiyor. Sadece kış kampı yapabiliyor o da gittiği otel Kızılcabölüklü bir işadamına ait olduğu için.

Aksi halde kış kampı da olmayacak. Hal böyle olunca ne olacak bu Kızılcabölükspor’un hali diye sormadan edemiyorum. Bu kadar imkansızlığa rağmen 5 sezondur hem de düşme korkusu olmadan son 3 sezonda 2 kez 2. Lig’in kapısından dönen bir takım…

Denizlispor’un yapamadığı Türkiye Kupası grup maçlarına katılabilen bir Mekik… Trabzon’dan 1 puan alabilen bir takım. Saymakla bitmeyen bir 5 sezonluk başarı elde eden bir kulüpten bahsediyoruz.

Tek eksiği tesis bu takımın. Belki de Kızılcabölük’te bir tesis yaptırarak bu sorun çözülebilir ancak o tesis için hala bir arsa tahsisi sorunu var. Dile kolay 5 yıldır yaz kampı yapamayan bir Kızılcabölükspor ve onun başarı hikayeleri…

 

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web