Denizli 32°C
19 Eylül 2020 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

MÜCADELE ETMEK

Bizleri olgunlaştıran geçmişimizdir.MitchAlbom'ın dediği gibi: "Gençlik, el değmemiş bir cam gibi, kendisine bakanların bıraktığı izleri taşır. insanların yaşadıkları zorluklar onları daha güçlü ve bilge kılmıştır.Zorluklarımız ile mücade etmekve kötülüklere sabretmek kişiyi daha güçlü yaptığı gibi deneyim sahibi olmasını da sağlar.Hayatımız boyunca çok üzüldüğümüz anlar mutlaka olmuştur.Çok sevdiğiniz kişilerin size arkasını da döndüğünü belki de kalbiniz kırılarak izlemişinizidir.Kişikim olursa olsun,değer vermişseniz ve güvendiyseniz buna pişman olduğunuz zamanları ,belkidepek çoğumuz üzülerek çok yaşarız.Siz onları mutlu olması için çabalarken,boşa geçen zamanınız geçip gitmiştir ve kendi göz yaşlarımız içinde dökülür kayboluruz.

Öyle günler gelir ki belki çok dost kazığı yersiniz.Çevrenizdeki yakınlarımız bazen bizi anlamayacak en sevdiğimiz ailemizle bile  çatıştığımız anlarolacaktır. Keşke herkesin güzel ve kolay hayatları olabilse. Lakin durum bu kadar basit olmadığı için, hayatında sert darbeler almış kişilerinanın oldukça naziktirler ve empati kurmanın önemini iyi bilen kişilerdir..Çünkü onlar yaşadıklarından kendilerine gereken dersi almış bireylerdir.

Hayatımız bazen üst üste gelen terslikler içine de girebilir.Beklemediğimiz darbeler bizi sanki yere düşmüşüz gibi etkileyecektir.Lakin güçlü olduğumuzu düşünerek ayağa kalkmasını da bilmeliyiz. insanoğlu ne zorlukla baş etmeyi  hep başarmıştır.Acılara ve sıkıntılara sabretmek sabrın gücü selamettir düşüncesini getirir benim aklıma .Karşınızdaki kişiler ne düşünürse düşünsünler bizler mücadele etmeye dirençle hayatımızın her döneminde devam edeceğiz.İnsanlar mücadeleden asıl vazgeçtiği zaman kaybederler.  Pes etmemeliyiz ki yıkılmayalım ve güçlü kalalım.Mücade etmekten vazgeçmeyelim.Vaz geçersek hak etmeyenler kazanacak işte bu yüzden buna izin vermeyin.Düşmek önemli değil önemli olan ayağa kalkamadığımız zaman kaybetmek kötüdür.Umudunuzu yetirmeyin ,Dibe vurmak, bir yönüyle insanı özgür kılar; çünkü bilirsiniz gidebileceğiniz tek yön yukarıdır. Bir kez dibe vurduğunuzda, artık düşme korkunuz yoktur.Önemli olan hayat mücadelesine devam etmek ve yılmamaktır. Hayatında korkunç durumlarla karşılaşmış insanlar, geleceklerinin mümkün olduğunca güzel olması için çabalar.  Sonucunda istedikleri rahat ve huzurlu ortama kavuşurlar.Hayatı zorluklar ile mücadeeden kişilerin Yaşadıkları zorluklar onlara bilgelik bahşetmiştir..Atacağı her adımda o bilgelikkılavuzundan mutlaka yararlanan insanlar başarıyı da kazanmayı bilirler.

Hayat herkes için zorluklarla dolu bir yol, ancak bu yolu farklılaştıracak tek bir etken var; yola kimlerle çıktığın, onları iyi seç.. Bu yüzden ayağa kalkın, acının da eninde sonunda bir “duygu” olduğunu kabul edin. Mücadele etmekten asla vazgeçmeyin..

 

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
EĞİTİM2020-02-14 11:24:28
Başarmak 2020-02-07 10:32:09
Gazilerimiz 2020-01-31 10:58:08
Tepki göstermek 2020-01-28 09:49:30
Huzur 2020-01-27 11:04:26
KOMŞULUK 2020-01-22 12:20:35
 ‹  1  2  ...  3  4  5  6  7  ...  16  17  ›  ›› 
Şuan 5 sayfadasınız, toplam 17 sayfa var.
Bu kategoride 164 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web