Denizli 26°C
27 Ekim 2020 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Kubilay Yalçın GERBOĞA

Mesele futbol değil

Bu kural neden değişti?

Mevcut kural uygulanmaya başlandıktan sonra dünya kupası finallerinde şov yapan milli takım eleme grubunda sıfır mı çekti?

Liverpool, M.city, M.united, Juve, Real, Barça, Bayern'den başka takımlarda oynamayan Türk futbolcular Avrupa kulüplerine transfer yapamamaya mı başladı?

21 yaş altı, genç ve potansiyelli Türk futbolcular kulüplerinde süre mi alamadı?

Süper Lig’in piyasa değeri, reklam ve yayın gelirleri mi azaldı? Lig maçları 216 ülkede canlı yayınlanırken şimdi "Sahada Türk oyuncu az var yahu" diye Türkiye'den başka yerde yayınlanmamaya mı başladı?

Bu kural ilk 11'in tamamını yabancı oyunculardan kurmaya mı zorluyordu? Teknik direktörlerin seçenek sayısı mı azalıyordu?

Çıkıp da bir TFF yetkilisi bu kural şu kötü sonuçları doğurdu o nedenle değiştireceğiz diyebildi mi?

Pardon İstiklal Marşı’nı okuyabilen futbolcu yoktu değil mi sahada? Maç öncesi İstiklal Marşı çalmak bile gereksiz ama hadi bazı yandaş başkanlara marş söyleyecek oyuncu lazım diyelim, alma o zaman yabancı futbolcu?

Vizyon yoksunları o kadar bahane bulamıyor ki kamuoyuna, teknik ekibin tercihine kalan bir olay değil de sanki yabancı oyuncu oynatmak zorunluymuş gibi lanse ediyorlar bu kuralı.

Derdiniz futbol mu gerçekten? siz gerçekten Milli Takım ve Süper Lig kulüplerinin başarısını önemsediğinizden emin misiniz? Yoksa sizin önemsediğiniz şeyler:

-Bonservis ücretleri sadece yurt içinde döndürmek,

-Dönen paralarla yandaşları nasiplendirmek,

-ATM personelleri gibi hiçbir şey yapmayan menajer/temsilci bozuntularının cebini doldurmak,

-Hayali dört büyüklerden birine imza atıp yatışa geçmek olan üç kuruş etmeyen futbolculara fahiş ücretler kazandırmak,

-Astronomik ücretlerle transfer edilmiş yerli çöplerden sıfır verim alan kulüplerin ligde ve Avrupa kupalarında başarı elde etmelerini engellemek,

-Şampiyonlar Ligine, Süper Lig şampiyonunu bile direkt gruplara gönderemeyip ayak bastı parasından mahrum bırakmak gibi şeyler olabilir mi?

Bu millet neyi sevdiyse elinden aldınız! Spor yapmak/izlemek, enstrüman çalmak, kitap okumak, film/dizi izlemek, konsere gitmek, alkol/sigara, internet, teknolojik ürünler, turistik amaçlı yurt içi/dışı seyahatler... Bu millet istisnasız ne sevdiyse elinden aldınız...

Tebrikler!

Kubilay Yalçın GERBOĞA diğer köşe yazıları
İnce işçilik2020-03-14 07:25:28
Genel mutsuzluk2020-01-21 06:33:49
Aşı2020-01-20 05:51:05
Avukata yeşil pasaport2020-01-19 11:24:58
Halka açık idam2020-01-17 07:18:31
 1  2  3  4  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 4 sayfa var.
Bu kategoride 31 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web