Denizli 28°C
23 Nisan 2018 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Bülent Açıkgöz

Merhaba …

Yaklaşık sekiz yıllık aradan sonra  tekrar merhaba..

Sekiz yılda ne çok şey olmuş. Ne çok şey değişmiş.

Dünyada;

Arap baharı ile Ülkelerde iktidarlar değişmiş.  İnsanlar, halklar birbirine girmiş, bir birini boğazlamış.   Emperyalizm BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)  doğrultusunda adım adım ilerliyor. 

Hüsnü mübarek devrilmiş, yargılanmış beraat etmiş,  Kaddafi devrilip katledilmiş.

Esad kardeşim bir gecede “ Diktatör Esed” olmuş.

El Kaide yerini Deaş’a bırakmış ve sınırlarımıza kadar gelmiş. Astıkları astık, kestikleri kestik.   Orta doğuda kadınlar ortaçağdaki gibi köle pazarlarında satılır olmuş. 

Amerika ve Avrupada da seçimler olmuş iktidarlar değişmiş ancak dış politikaları hiç değişmemiş.

Ülkemizde; 

Mezardakilerin bile kalkıp oy kullanması gerektiği ifade edilerek Anayasa değiştirilmiş.

Gezi parkı için gençler sokaklara inmiş. Dünyanın en haklı protestolarında Berkin ElvanAli İsmail KorkmazAhmet AtakanEthem SarısülükMehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik katledilmiş.  

17/25 aralık diye bir olay olmuş. Devletin Bakanlarının,  çocuklarının, bürokratların yaptıkları yolsuzluklar, Ayakkabı kutuları içine gizlenen dolarlar, yediyüzbin liralık saatler, telefon görüşmelerine yansıyan rüşvet alış verişleri ve evlerde istiflenen paraların sıfırlanmaları ortaya çıkmış.  Kimse çıkıp bunların yalan olduğunu ispat etmemiş.  Sadece kumpas denilerek geçiştirilmiş.  

Darbeciler değişmiş . Ergenekon, Balyoz, Casusluk, vs kumpas davaları  bir bir çökmüş.  Hasretiyle yanıp tutuşulan, devlet arazileri parsel parsel peşkeş çekilen, devletin her kademesine bile isteye gözümüze sokarcasına Kpss soruları verilerek yerleştirilen cemaatin gerçek hain ve darbeci olduğu ortaya çıkmış.  Elebaşları sırra kadem basmış.  

Devleti idare eden siyasi liderler “Kandırıldık. Allah affetsin” diyerek işin içinden sıyrılmış.   Sadece içeride değil  uluslar arası alanda da kandırılmışız.  Devleti idare edenlerin de Kandırılabileceğini, bunun gayet normal olduğunu vatandaşa kanıksatılmış.

Mühürsüz oylar geçerli sayılarak rejimi değiştirilmiş.   Türkiye Cumhuriyeti devleti sıradan bir şirket gibi yönetilmeye başlanmış.

Terör örgütünün bir parçası olarak gördüğümüz Pyd önce müttefikimiz olmuş.  Bir 29 Ekim günü (Cumhuriyet Bayramında) sınırlarımızı açarak Suriye’ye sokmuşuz. Sonra tekrar terörist ilan etmişiz.

Düşmanımız olan Barzani dostumuz olmuş.  Devlet protokolüyle karşılanıp Atatürk hava alanına bayrağını astırmış. Tekrar düşman olmuşuz.  Şimdi Kürdistan’ı kurmak için referanduma gidiyormuş.

Mavi Marmara gemisine saldırıp dokuz yurttaşımızı katleden İsrail’le 20 milyon dolar vermeleri karşılığında anlaşmış, şehit ve gazi yakınlarına dava açma yolunu kapamışız.  

Mhp ve Vatan Partisi yönünü iktidardan yana değiştirmiş. İktidara iktidardan fazla koşulsuz destek veriyormuş.

Anaların gözyaşları hala dinmemiş.  Kanıksamışız. Ateş sadece düştüğü yeri yakar olmuş.

Eğitim sistemimiz sürekli değişmiş.  Dünya sıralamasının gerilerine düşmüşüz. Ancak Meslek ve İmam Hatip liselerini hesaplamaya dahil etmezsek gayet başarılıymışız.

Gelmişiz bu güne

 Bir Uzun yürüyüş, bir büyük yürüyüş düzenlenmiş.  Ankara’dan İstanbul’a .  Milyonlar kucaklaşmış Maltepe Meydanında Hak, Hukuk, Adalet diyerek.

 Umut Yeniden yeşermeye başlamış insanların yüreğinde.

 Korku  yerini mücadeleye bırakmış gibi..  12.07.2017

                                                                                              Bülent AÇIKGÖZ

                                                                              Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Bülent Açıkgöz diğer köşe yazıları

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web