Denizli 32°C
18 Eylül 2019 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

KORKULARIMIZLA ANLAŞMAK

 Kendinizi yeterli görmediğiniz için başarısız olur, yeteri kadar iyi olmadığınızı düşündüğünüz için ilişkilerinizi kaybetmekten, terk edilmekten, reddedilmekten korkarız. Başarı korkusunun altında, yeteri kadar iyi olamama endişesi vardır. Bu endişeyi yaşamak doğaldır.  Ancak bu endişenin              bizim hayallerimizi engellemesi ise üzücü bir durumdur. Kendinizi yetersiz gördüğünüz de bunun sonucunda, istediğiniz  bir çok şeyi değil denemekten, hayalini bile kurmaktan vazgeçersiniz. Başarılı olmayı deneyin. Her kişi aslında yeteneklidir. Bu korkuların üstesinden geldiğiniz de ufkunuz açılır, başarılarınız artar ve ne kadar yetenekli olduğunuzu fark edersiniz.

Başarısız olmaktan korkmayın. Bu korku yaşamınızda, hızla ilerlemenize mani olmasın.  Korkuyu yenmek için yapmanız gereken tek şey harekete geçmektir. Sürekli olarak çıkış yolunu düşünmek değil, harekete geçmek. Tıpkı denizin başında durup suya atlayıp atlamamayı düşündüğünüz gibi. Düşünmeyin,suya  atlayın ve kulaç atarak hızla yüzün.. Başarı düşünmekle değil, uygulamak ile ele geçer.

Mücadeleci olmayı başarmalısınız. Bir planı gerçekleştirmek için gereken tüm yetenekleri ve bilgiyi elde edin. Sonra pratik yapmaya devam edin. En sonunda da gidin ve bu planı uygulamaya koyun. Korkularınızı yenmek ve hayallerinizin peşinden koşmak için “şimdi” bir şeyler yapın ve ileride ne olabileceği düşüncelerini bir kenara bırakın.  Başarabileceğinize beyinsel olarak odaklanın.

Başarılı olmak ve kararlı olmak arasında yakın bir ilişki vardır. Zira, herhangi bir konuda başarılı olunmak isteniyorsa önce kararlı olunmalıdır. “Ben bu işi başaracağım” kararlılığı başarının anahtarıdır. Bu nedenle başarılı olmak için önce inanmanın gerektiği unutulmamalıdır.

Korkularınızla anlaşın ve onlardan kurtulun. Başarılı olmak çalışmayı, denemeyi, yılmamayı ve araştırmayı gerektiriyor. Hedeflerimizi başarmak için plan yapmanız gerekiyor. Başarının yolu, kararlı olmaktan geçiyor. Bu süreçte heyecan duyun. Ulaştığınız ara hedeflerle  mutlu olun ve geriye baktığınızda ,kendinizle gurur duyan bir hayat yaşayın. Başarı tek yönlü bir yol değil, yaşamış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyacağınız bir süreçtir.

Korkularınızla yüzleşmeden ve anlaşmadan başarıyı sağlayamazsınız. Kendinize güvenin. Korkunuzu beyninizden silerek başarılara imzalar atın… Başarılı olmanız dileğimle…

 

 

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
ÖZDENETİM2019-09-18 06:29:58
ANNE VE BABA OLMAK 2019-08-29 06:15:59
HAYAT AKIŞI2019-08-26 06:52:29
 1  2  3  4  5  6  7  8  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 8 sayfa var.
Bu kategoride 73 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web