Denizli 17°C
20 Şubat 2019 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Kimya meselesi…

Denizlispor’da belirli bir kimya meselesi var. Bu ikinci yarının ilk maçı dışında kendisini epeyce bir ortaya çıkardı. Cumartesi köşemde galibiyetin şifrelerini verirken aslında bundan biraz bahsetmiştim. Yeşil siyahlılar soğuk havadaki maçları oynayamıyor diye. Hafta sonunda yine aynısı oldu. 90 dakika boyunca sadece oyunun bir 5 dakikalık bölümü hariç geri kalan 85 dakikada sahada yürüyen beyaz formalı futbolcular vardı.

E sahada yürürseniz rakip bir atamaz iki atamaz ama üçüncüsünde atar. Nitekim de öyle oldu. 1 attılar 3 aldılar. Denizlispor ne yaptı peki, Bülent Ertuğrul’un deyişiyle ne mücadele ne futbol. Yani hiçbir şey yapmadılar. Sahada mücadele göstermezseniz cezasını keserler. Allah’tan Manisa kaybetti de yine düşme hattının zirvesinde yer almaya devam ediyor bu takım.

Neyse kimyamıza geri dönecek olursak durum aslında çok vahim sayılmaz ama çok iyi de sayılmaz. Bu takımda görünen o ki Eze’yi besleyecek bir kanat oyuncusu yok. Ne Ziya ne de Kappel ilk yarıda varlık bile gösteremediler. Eze mecburen geriye gelmek zorunda kaldı. İkinci yarıda ise İsmail’in oyuna girmesi oyunu biraz hareketlense de istenilen verim sağlanamadı.

Mehmet Akyüz’ün oyuna girmesi ile 5 dakikalık bölümde oyun biraz hareketlendi. Bu hareketli oyunda Akyüz net bir fırsat da kaçırdı. Türk futbolunda temel bir sorun var. İlla zenci forvet varsa onu oynatalım diye galiba bu Denizlispor’da da var. Maçta sağlıklı bir maç çıkaramadığı aşikarken illa onu ilk 11’de oynatmak biraz düşündürücü.

Yine maçtan önce defans konusunu yazmıştım. Galiba Bülent hoca sesimi duydu. Barış’ı orijinal yerinde onattı. Defans hattını ise Burak’la güçlendirdi. Gole kadar çok fazla hata yapmayan hatta gol yememek için can siperane mücadele eden defans, 63’te Diarra’yı durduramadı. Bu golden sonra beraberlik için yüklenen takıma özenen defans, çok sayıda pozisyon vermeyi ihmal etmedi. Bu durumda kaptan Ömer Alp’in her an affedildiğini duyarsanız şaşırmayın derim…

Kaleci’ye diyecek tek bir sözüm yok. Kaleci bu gol yiyecek tabi ki de. 90 dakika boyunca mücadele eden Asil Kaan Güler, farkın 4-5 olmasını engelledi. 

Kazananın olduğu maçlarda kaybeden haksızdır denir. Evet, bu maçta Denizlispor çok haksız bir mücadele ortaya koydu. Oyuncu tercihleri konusunda da bir şey söylemek istiyorum. Her ne kadar teknik sorumluların işine karışmayı sevmesem de ilk yarıda sakatlanan Canberk’in yerine ilk yarıda sürekli eleştirilen isim olan Taşkın’ı koymak çok büyük bir cesaret. Bunu Ertuğrul’un yerine başka birisi yapsa şimdiye topa tutulmuştu. Ama Ertuğrul’un bir bahanesi var. O yüzden kimse ona ses çıkarmıyor.

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 181 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web