Denizli 23°C
23 Nisan 2019 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

KARANLIĞIN SUSTUĞU YERDE

Susturamayıp çaresiz kaldığım

İşte o özlemin sensizliğimdir

Gel bu kördüğümü birlikte çözelim

Karanlığın sustuğu yerde

Biz her gece seninle

İki hasret çeken sevdalıyız

Ve belki yaralı iki yıldız

Sevenlerin gam yükünü taşıyan

Belki de iki gönül hamalıyız

İki yorgun yürek ayrılıktan

Param parça ıstırap içinde şimdi

Gel de gör

Nasıl bir hayat sürdüğümü

Sen ve Ben

Artık bir son verelim bu gidişe

Karanlığın sustuğu yerde (…)

Bir bölümünü yukarıya aldığım şiir, kitaba ismini veren güzel bir şiirdir. “Karanlığın Sustuğu Yerde (Vefaya adanmış şiirler) şair Ali Tuluk’un yirmi yedinci ve son şiir kitabıdır.

Karanlığın sustuğu Yerde 138 şiirden ve 172 sayfadan oluşan, Denizli Boy yayınlarından, Kasım 2018’de çıkartılmış bir şiir kitabıdır.

Editörlüğünü yazar-Bir Genel Sekreteri sadık Dağdeviren, Kapak tasarımını Yazar-Bir Genel Başkanı Abdülkadir Uslu ve Grafikerliğini ise Mustafa Sezgin yapmıştır.

Genellikle aşk şiirlerinden oluşan bu kitap ta, Yazar-Bir Şairlerinden Melahat Kuzu Gönüllerin Şair-Yazarı isimli şiiriyle, şair Ali Tuluk’a övgüler yağdırmıştır. İlk dörtlüğünü aldığım şiirde Melahat Kuzu şöyle seslenmektedir.

“Okuduğum kitabın ilham kaynağı bize

Bahar gibi umuttur çiçeklerde de arı

Ustadır şu kalemin, anlam verir her söze

Böyle dostum var benim gönüllerin yazarı.”

Diğer taraftan bir başka şair Fatma Özger Bilgiç ise; Şairin nasıl olması ve nasıl olduğu hakkında bilgi verdikten sonra; “Şiir yazmak kolay görünse de şiir belki de en zor sanattır. Şiir; bireyin duygu dünyası, kıvrak zekâsı ve bilgisinin birleşerek estetik bir sanatın doğuşuna yol vermesidir.” Dedikten sonra “Ali Tuluk coşkun akan şiir yolculuğuna kendini adamış, neredeyse her gün yeni eserlere imza atan,, üreten, çevresinde güzel dostları olan, dostlarına çok değer veren bir gönül adamı ve edebiyat aşığı.” Diyerek yazısını devam ettirmiştir.

Şair Ali Tuluk ise okuyuculara; “Sevgili şiir severler, işte ben yine sizlerle birlikte, “Karanlığın Sustuğu Yerde” isimli eserimle, yine uzun soluklu bir şiir yolculuğuna çıkmış bulunuyorum. Umuyor ve diliyorum ki bu yolculuk da beni yalnız bırakmazsınız. İçimde birikmiş duyguları, yüreğimde ki ilhama harmanlayıp, hayallerimi, ümitlerimi, arzularımı, hüzünlerimi, sizlerle paylaşıp, kayda değer bir eseri kaleme aldım. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle, sizleri şiir tadında ve şiir adında dizelere emanet ederek keyifli okumalar diliyorum.” Diyerek okuyuculara kitabın özünü anlatmış olmaktadır.

Kitaptan edinmek isteyenler ve okuyucular vefaarayansair03@gmail.comdan baş vurarak kitaptan edinebilirler.

Bizler de şair Ali Tuluk’a çıkarttığı bu güzel eserden ve çalışmalarından dolayı başarılar diler nice güzel eserlere imza atması dileklerimizle diyoruz.

 

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  10  11  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 11 sayfa var.
Bu kategoride 110 adet içerik var.

Benzer Haberler
Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web