Denizli 16°C
24 Şubat 2020 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
İnci Elence İlter

İzmir ve Denizli sahnelerinin sevilen müzisyeni Erdal Uluğ (3 BÖLÜM)

Bir organizasyon şirketi sahibisiniz bize biraz bahseder misiniz? 

 

 Evet bir organizasyon şirketim var. Organizasyon şirketinde neler yapıyorum? Öncelikle sunuculuk ve organizasyonlara mutlaka devam ediyorum ve düğün organizasyonu, kına organizasyonlarını bırakamıyorum. Sünnet eğlencesini yaptığım çocuğun asker eğlencesini, nişanını, kınasını ve yıllar sonra onun 3 yaşında ki çocuğunun sünnet eğlencesini de yaptım. Dedim ki ben yaşlandım artık. Organizasyonlarda ulusal ve uluslararası yerel marketlerimiz var bu marketlerin yıl dönümlerinde mutlaka görüyorsunuzdur yollarda market önlerinde balon süslemeleri, palyaçolar ses sistemleri ve kapının önünde delinin biri bağırır işte bende onlardan biriyim. Neden delilik yapıyorsun diyorlar valla sanada o kadar para verseler sende delilik yaparsın diyorum oda ayrı bir keyif, ama çok iyi markalar ile çalışmak ayrıca çok güzel ve keyifli bunun yanı sıra İzmir'de sayılı okul diyorum çünkü aynı okulda aynı şekilde her yıl organizasyon gerçekleştiriyorum, okul mezuniyetleri bahar şenlikleri yapıyoruz, hiç organizasyon olmadığı zaman bile şunu yapabiliyoruz bazı öğrenciler lisede meslek seçimi yapıyorlar, bizim meleğimize ilgi duyan gençler var, radyoculuğa, solistliğe özen gösteren öğrenciler var bizde ne yapıyoruz okullara gidiyoruz hiç bir ücret talep etmeden öğrencilere diyoruz ki sizinle bir saatimiz var bize İstediğinizi sorabilirsiniz, istediğinizi sorun açık bir şekilde ve tüm gerçekliliği ile ve emin olun iyi bir cevap alacaksınız. Yakın zamanda yine bir okula gittim okulun müdürü ile hafif bir münakaşamız oldu,bir öğrenci el kaldırmadan bana bir soru sordu okul müdürü buna sinirlendi ve aramızda şöyle bir konuşma geçti, hocam hızlı eğitim sistemi diye bir şey başladı, hızlı eğitim sistemine başladıysanız bu sizin talebiniz dedim, bizim zamanımızda orta seviyeliydi sistem, şimdiki sitem hızlı ama şimdiki çocuklarda çok hızlı, hızlı tren yoldan çıkarsa ne ray kalır ne tren, bunu siz benden daha iyi bilirsiniz dedim evet dedi,o zaman çocukların saygısızlığından ziyade saygısızlık yaparken sorduğu soruya bakalım dedim, evet el kaldırmadan soruyu sordu ama bana sorduğu soru çok cazip geldi, soru şu "siz gece hayatında çalışıyorsunuz gece hayatının size verdiği neler var" nasıl yani dedim çocuğa,ben soruya hayran kaldım çok hoşuma gitti ve samimi olarak soruya şu cevabı verdim gündüzleri rahat yatabilmek için geceleri çok çalışmam lazım dedim. Ayrıca siyasi  parti etkinliklerinde sunuculuk yapıyorum organizasyonlarda çok değişik şeyler de geliyor başımıza gündüz A partisinde sunuculuk yapıp akşam B partisinde sunuculuk yapıyorsunuz taraf tutma gibi bir şey söz konusu değil, ortada kalmak da kötü bir şey bu durum başımıza inşallah bir şey getirmez.

 

 Sahnede unutamadığınız bir anınız var mı? 

 

Bir gün, kalabalık bir orkestra ile özel bir geceye gitmiştik. Şimdi müzik tınısı dediğiniz zaman ister istemez sesler kulağınıza geliyor, her şeyi duyuyorsunuz. Üç tane Kemancım var sesler aynı anda geliyor ama güçlü gelmiyor. Acaba seslerimi açmadılar falan diyorum, öyle bir konsepteyiz ki, gözlük firmasının özel gecesindeyiz. Sahnede hepimizde gözlükler var, ne yapmalı falan derken ben bir ara kemancının yanına gittim dedim ki neden ton çalıyorsun? Efendim dedi, uyumuş adam yani bu kadar mı ninni gibi mi geldi sesim sana dedim, ya İçim geçmiş çok içmişim ben ya dedi .O gün bana o olay ders oldu artık sahne öncesi hiç bir orkestramın içki içmesine müsaade etmiyorum, içen içiyor, gizli saklı ama herkese diyorum beni mahcup edecek bir hareket yapmayın.

 

Sevgiler saygılar yolluyorum tüm Denizli'ye ve okuyuculara Horoz medya ve İnci ilter hanıma çok teşekkür ederim bu güzel röportaj için… Haftaya görüşmek üzere sevgiler saygılar sağlıcakla kalın 

İnci Elence İlter 

 

İnci Elence İlter diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 4 sayfa var.
Bu kategoride 35 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web