Denizli 23°C
23 Ekim 2018 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

İdeal 11 ve Şevki…

Denizlispor’da transfer hareketliliği sürüyor. Bu işin işinde olanlar çok heyecanlıdır galiba. İstediğin bir futbolcuyu almak… Onu oynatabilmek… Spor aslında bu yüzden güzel. Sadece futbolda değil her spor dalında transfer var. Futbolda belirli dönemlerde diğer spor dallarında ise sürekli açık bir unsur. Çok heyecanlı biraz düşünecek olursak.

2 dönem transfer yapamamış bir kulübün herkes hızlı olmasını bekler ancak durum biraz beklenildiği gibi değil. Hem de ilk yarının hemen ardından 11 futbolcu ile yollarını ayıran bir kulüp için… Şimdi biraz düşünmek gerekiyor. Horoz, Erginer’in raporu doğrultusunda takım içinde kutuplaşma tarafı olan 1’i yabancı 4 futbolcu ile bir türlü bekleneni veremeyen 1’i yabancı 7 futbolcu ile yollarını ayırdı.

Bunlar içinde ilk 11’de sürekli oynayabilecek 5 futbolcu yer alıyor. Bunların dışında kalan 6 futbolcudan sadece Şevki ön plana çıkıyor. 2005’te Denizlispor altyapısında başladığı futbol kariyeri boyunca sürekli yeşil siyahlılarda forma giyen genç oyuncu, özellikle profesyonelliğe geçtiği 2013-2014 sezonunda fırtına gibi bir sezon geçirdi.

Kurtarıcı Şevki, o dönemki performansıyla bir çok büyük kulübün dikkatini çekti ancak ondan sonra ne olduysa performansta ciddi düşüşler başladı. 2015-2016 sezonunda Recep Niyazlı Denizlispor’da yine kendini bulan Şevki, son iki sezonda ise adeta döküldü. Koşmakta aciz bir konuma düştü.

Bunun düşüşleri konusunda çok ciddi problemler var. Özellikle genç oyuncunun kafasının sürekli birileri tarafından karıştırılması bence bunda en büyük etken. Bunun yanında sürekli değişen hoca ve sistem bu düşüşte etkili oldu.

Hele bir de ilk 11’de hiç düşünülmemesi ve maçlarda kimi zaman sadece 5-10 dakika oynatılması gencin küsmesinde etkili oldu. Tüm bunların yanında Şevki’nin geçen sezon takımdan ayrılmak istediği de biliniyor. Sürekli oynayabileceği bir takımda oynamak istediğini belirten Şevki’nin istediği sonunda oldu. Yolun açık olsun genç yetenek…

Şevki’nin de ayrılması ile kadroda düşünülmeyen sadece Ömer Alp kaldı. O da yakında ayrılacaktır. Bunun yanında takımda ideal 11 şekillenmeye başladı. gelecek olan transferler ve yönetimin istekleri doğrultusunda kale yine Asil’de kalacak. Defansın solunda Kerem, sağında Alperen, ortasında Cenk ve yeni alınacak olan bir stoper, önlerinde Burak ve Hasan Kılıç, kanatlarda Ziya ve Kappel, forvette Eze şimdilik oluşan omurga.

Sadece 10 numara pozisyonunda oynayacak oyuncu konusunda sorunlar var. Buraya da 3 aday var. Mevcut kadroda yer alan Barış Örücü, Manisasporlu İsmail Haktan Odabaşı ve Rizesporlu Recep Niyaz…

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 179 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web