Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

GİZLİ SEVDA

Siz hiç gizli sevda çektiniz mi? Bilmiyorum ama gizli sevda çekmek zor iştir. Adı üzerinde gizlidir sevdalanmak. Duyulmaması, duyurulmaması gerekmektedir.

Ama Midasın Kulakları Öyküsünde olduğu gibi o sevda bir şekilde duyulur, ya da bir şekilde duyurulur.

Hikâyelere konu olur, hikâye yazarak duyurulur, Şiirlere konu olur şiirler yazarak duyurulur. Hele birde kitaplaşırsa gizlilikten çıkar, sevdayı anlatan şiirler oluşur. Kalemden mürekkep olur dökülür kâğıt üzerine dökülür durmadan bir yürek yangınıyla beraber. Şiirler çoğaldıkça çoğalır, yüz yirmi sayfalık bir kitap oluşur Gizli Sevda adında.

İşin espri yönü bir yana “Gizli Sevda” Şair Ezgar Ergün’ün yazmış olduğu şiir kitabının adıdır.Ezgar Ergün “Memleket Gibiyim” şiir kitabından sonra, ikinci kitabı olan “Gizli Sevda” yı Temmuz 2017 tarihinde Denizli Boy Yayınlarından çıkartmıştır. 73 şiirden oluşan Gizli Sevda dolu dolu aşk şiirleriyle harmanlanmış bir kitaptır.

Şair Ezgar Ergün kitabının giriş bölümünde ele aldığı tanıtım yazısında şöyle demektedir. “GİZLİ SEVDA evet insan duygusal bir varlıktır. Hemen hemen her insanın yüreğinde bir gizli sevdası vardır. Akın akın geçer yüreğindeki duygular, bir kâğıda bir kalem kurban edersin. Boğazına düğümlenirse kelimeler, belki de yazarsın cesurca. Her şey tamamken bir şey eksik gibidir. Tükenmez dedikleri kalemin bile tükenir mürekkebi. İfade edemez yüreğindeki gizlediklerini. Canın yandığında anlarsın bir hastalık gibi özlemlerin kalbine dokunuşunu. Hayallerin yaşamak istediklerin yarım kalır yüreğinde kimselere anlatamazsın. Hüzünlü gülümsemeler arkadaşın olur. Ne sen ona gidebilirsin, ne o sana gelebilir. Sevdaya köle olur özlemlerin, sadece özlersin. Nedir sahi gizli sevda dedikleri? Sanma ki sonsuza kadar sürecek hayatlar. Yani yoktur garantisi yarınların, daha ertesiler in. Onun için bir kez daha düşünüp, bir kez daha sahip çıkalım sevmelerimize, özlemlerimize, sevdalarımıza. Sevda yara açtığı kadar, tebessüm de açtırır yüreklerde. Hazan olmuş Gönül’e bahar getirir. Ne mevkiler, ne makamlar bakidir, ne de dünyanın serveti. Kalıcı olan yalnız sevdalardır şiirlerimizde. O nedenledir ki kimseyi üzme, kalp kırma, karşılık beklemeden insanları sev gizliden de olsa” diyerek kitabının giriş bölümünde gizli sevdayı böyle dile getirmiştir.

Şair 07.11.1966 yılında Diyarbakır, Bismil İlçesine bağlı Türkmenacı köyünde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Türkmenacı köyünde okudu. Lise eğitimini Bismil Lisesinde bitirdi. Askerlik görevini yaptıktan sonra 1991 yılında Samsun Polis Okulunu bitirerek Polislik Mesleğine başlamıştır.

Halen Denizli Emniyet müdürlüğü bünyesinde görev yapan Ezgar Ergün evli iki kız, iki erkek çocuk babasıdır. Gizli Sevda şiir kitabından edinmek isteyen okurlar 05069592178 numaralı telefondan ya da ezgarergun1966@gmail.com adresinden temin edebilirler. Şairin ismini verdiği şiir kitabından Gizli Sevda şiirinin iki kıtasını siz değerli okurlarımla paylaşmak isterim.

Bi çare yüreğim sevdaya kandı

Gitti özlemlerin dalına kondu

Ah ile vah ile ateşte yandı

Gizli bir sevdaya düştü bu yürek

Kimseler duymasın sır olup kalsın

İsterse bedenim ummana dalsın

Ezgarım öleyim canımı alsın

Gizli bir sevdaya coştu bu yürek.

Şair Ezgar Ergun a başarılar diler nice güzel eserlerle okuyucularının karşısına gelmesi dileğimle.

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 9 sayfa var.
Bu kategoride 85 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web