Denizli 17°C
03 Aralık 2020 - Perşembe
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Nejdet Enis Koç

GENÇ DENİZLİ

     Genç Denizli: Denizli Belediyesinin açmış olduğu bir sosyal etkinlik merkezidir. Bu kurs merkezi katılımcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

        Genç Denizli adı altında sürdürülen faaliyetlerden bazıları; Hat sanatı, Resim, Tiyatro, Karikatür v.s verilmektedir. Ben dahil birçok emekli, ev hanımı ve öğrenciler bu güzel ve tertemiz bir ortamda resim ile buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Zevkle geldiğimiz kurstan İnanın üzülerek ayrılıyoruz. Çünkü resme kendimizi öyle kaptırıyoruz ki vaktin çabuk geçmesinden şikâyetçiyiz hepimiz. Resmen resim yaparken  kendimizi kaybediyoruz. Kursta çıt çıkmıyor. Herkes hayallerinin peşinde.. En iyisini,en güzel resmi yapmak tek amacımız. Resme ilk önce çizgi çizmeyle başlayıp daha sonra karakalem, pastel boya ve yağlıboya ile devam edeceğiz.

    Hepsi Değerli hocamız Kübra hanımın sayesinde. Hocamız güler yüzlü ve sempatik. Kendini işine adamış bir genç öğretmen. Hepimize elinden gelenin fazlasını yaptığına inanıyorum

”Onunla çalışmak harika ötesi bir şey” Sorduğunuz resimle ilgili her şeye cevap alabiliyorsunuz.

       

  Sizlerde” Kendinize sınır koymayın” kendinize birer hobi edinin.”Ben yapamam” “Bu yaştan sonra ben uğraşamam” hiç demeyin. Kendinizi küçümsemeyin. Kendinize değer verin ve yaşamınıza değer katın. Sizi en iyi yine siz kendiniz bilirsiniz. Yeter ki ön yargılı olup kendinizi eve hapsetmeyin.  Kendinize söz verin neyi yapıp neyi yapamayacağınıza.  Ama deneyin denemeden hiçbir şeyden vaaz geçmeyiniz. İlk önce kendinize güvenmeyi öğrenmelisiniz daha sonra kendinize koyduğunuz hedefe odaklanmalısınız.

       Hiçbir kimse “Annesinin karnında öğrenmiyor işleri”  sizlerde öğrenebilirsiniz. Belki yeteneğiniz var, Farkında değilsiniz. O zaman farkındalıklarınızın  farkına varmak için  bir yerden başlamak gerekir. Biraz çaba ve emek gerekir. Bakın önceleri böyle bir fırsatımız, imkânımız olmadı. Şimdi ise olanaklar ayaklarımıza kadar gelmişken çoğumuz bir bahane bulup evden çıkmıyor. Fırsatı değerlendirmiyor.

      Yeri gelmişken size bir arkadaşımdan bahsedeyim kısaca;

   Bir gün arkadaşım ile telefonda görüşürken 2 yıldır resim kursuna katıldığımı, isterse katılabileceğini söyledim.

 Arkadaşım:” Benim hiç resim ile işim olmaz” dedi.” Denemekte fayda var” “ Valla ben resimden hiç mi hiç anlamam.” Dedi. Daha sonra bu arkadaşım resim kursuna yazıldı ve şuan çok mutlu. . Kendinin farkına vardı. Güzel resimler yapıyor. Sözüm o ki sizler asla denemeden karar vermeyin. İlk adımı atın. Belki başladığınız işte zorluklar çekebilirsiniz. Sıkılabilir, bunalabilirsiniz. Ama yılmak yok.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, kurs merkezindeki öğretmenlerimize, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

  

      Sevgiyle KALIN

 

Nejdet Enis Koç diğer köşe yazıları
Kapitalizm Çağı2020-05-29 11:45:46
TOPRAK ANA2019-01-30 14:49:47
AĞLAMA GÜZEL KIZ2019-01-28 09:45:30
TOPRAK ANA2019-01-03 09:40:04
KADIN GİDERSE2018-12-05 08:21:14
BÜYÜKADA’DAN NOTLAR 2018-09-03 09:41:52
 1  2  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 2 sayfa var.
Bu kategoride 13 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web