Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Futbolcu maç seçer mi?

Son dönemde Denizli’de amatör camiada en çok konuşulan konu bazı futbolcuların maç seçmesi oldu.

Futbolun var olmaya başladığı senelerden bu yana demeyelim de işin içine para ve hırs girdiğinden bu yana bazı futbolcuların maç seçtiği ile ilgili bilgiler hep dolaşır. Bu doğrudur ya da yanlıştır ama temelinde bazı maçların diğer maçlara göre daha nam salması ile ilgilidir. Türkiye’de de bu arada sırada meydana geliyor.

Özellikle büyük derbilerde çok konuşulur. Futbolcu sadece bu maçta oynuyor ya da bu maçlarda varlık göstermiyor diye. Futbolcu da en nihayetinde bir insan olduğunu düşünürsek bunu maruz görmeliyiz ama işin ilginci bu durumun amatörde oluyor olması işleri bir kat daha şaşırtıcı duruma düşürüyor.

Bunun son örneği Nikferspor-Tavas Birlikspor maçında yaşandı. Şampiyonluk yolunda olan Tavas, Nikfer’de 2 puan bıraktı. Tavas bu sezon ikinci kez puan kaybına uğradı. Maç sonunda Tavaslı taraftarlar bazı futbolcuların maç seçtiği ile ilgili serzenişlerde bulundu.

Demek ki sadece profesyonel liglerde değil amatörde de futbolcular maç seçebiliyormuş. Aslında bu Türk futbolunun temelinde yatıyor. Yıllardır ülke futbolu neden kalkınmıyor diye soranlara en büyük cevap maç seçmek diye verilebilir. Ben Messi ya da Ronaldo’nun maç seçtiğini hiç görmedim. Adamlar 90 dakika boyunca ya gol atarak ya da attırarak takımlarına ciddi katkılar sunuyor ve milyonlarca dolar para kazanıyorlar.

Bunların paraya çok mu ihtiyacı var. Hayır, sadece yaptıkları işten zevk alıyor. Onlar maç seçmezken bizim amatördeki futbolcuların -tabi ki bu iddialar gerçekse- maç seçmeleri çok ilginç. Buna acil bir çözüm bulmak gerekiyor…

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 179 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web