Denizli 15°C
26 Ocak 2020 - Pazar
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

EŞİNİZE ANLAYIŞ GÖSTERİN GURURUNU ARTIRIN.

 Sevgi ve anlayış, eşlerin birbirine vermesi gereken  en önemli duygudur.Sevgiyle, muhabbetle, sabırla, birbirini anlayarak, yardımlaşarak, hem kendi eşiyle, hem de ailesi ve çevresiyle bu şekilde yaşayan insanlar ,hem mutluluğu hem de başarıyı yakalamış kişilerdir.Eşlerine inanan bireyler,her duruma başka açılardan bakarak incelerler.Başkalarının göremediği yönleri onlar aşk çerçevesinden  bakan gözlerle görürler.Tabi sevgi bizim hayatımızın mayası, olumlu duyguların başı, insanları birbirine yakınlaştıran, görünmez güçlü bir bağdır.Eşlerineinananlar,onları daima kendi  yardımları ile başarıdan başarıya götürürler.Onlar düşen kocalarını kaldırmasını ,üstünün başının tozunu temizleyip tekrar yürütmesini bilen kadınlardır.Biz buna evlilikte dayanışma,eşe karşı anlayış,onun gururunu artırmak diyoruz.Birbiriniz ile yardımlaşarak evliliğinize, mutlaka enerjinizi artıracak yenilikler katın.

  Eşlerinizin çok kazanmasını isterseniz sabahlayın.Onu evden neşeli uğurlayın.Onu kendisini istediği gibi görme fırsatını verin.Ona gösterişli ,yakışıklı olduğunu ,hatırlatın.Zevkini hareketlerini övün.Sahip olduğu iyi özellikleri sayın.Böyle yaparsak ne kaybetmiş oluruz ? Birde ilerleyen zamanda eşinizin çok başarıya koştuğunu düşünün.  Bu ne büyük mutluluk olurdu değil mi?Övgü ve sahip olduğu değerleri onaylamak bir insanın gerçek değerlerini ortaya çıkarmada denenmiş,olumlu sonuçlar alınmış  iyi yöntemlerdir.  1900 lü yıllarda bir elektrik  şirketinde haftada 11 dolar ücretle  genç bir makinist  çalışıyordu.Günde 10 saat mesai  yaptıktan sonra evine geliyor,zamanının çoğunu  evinin arkasında bir köşede ,meydana getirmek istediği bir makine üzerinde çalışmaya zaman ayırıyordu.çiftçi olan babası ,oğlunun zamanını boşuna harcayarak tükettiğine inanıyor alay ettiği için komşuları bile ona  ‘’çatlak kafa ‘’ diyorlar  ve herkes alay ediyordu. Ona geceleri çalışırken, eşine tüm kalbi ile güvenen karısından başka kimseler yardım etmiyordu. Uzun kış gecelerini donduran soğuklarda bile eşi   kış soğukluğunun  verdiği  o zorlukla ,dişlerini birbirine vururken ,elindeki lambasıyla ,onun çalışmasını  desteklemek adına , eşlik ediyordu.Bu kadın kocasına inanıyor,seviyor,yanında olarak destek veriyordu.Aynı koşullarda üç yıl süren emekten sonra  makine çalıştı. 30.cu yılın devrinden sonra  komşular duydukları acayip bir sesle  pencerelere koştular.’’ Çatlak kafa ‘’ ve karısı beygirsiz bir arabada gidiyorlardı.Hatta köşeye kadar gidip geldiklerini  kendi gözleriyle gördüler.Sizin de tahmin ettiğiniz gibi bu adam Henry ford ‘du.İşte o gece  yeni bir sanayi doğmuştu. Bu olaydan 50 yıl sonra Henry ford’a ‘’ Dünyaya yeniden gelseniz ne olmak isterdiniz diye sorulduğunda,’’ Beni destekleyen  sevgili eşimle yine doya doya birlikte olmak isterdim ‘’ dedi.Hererkek,kendisine inanacak bir kadına ihtiyacı vardır.Bu kadın öyle bir kadın olmalıdır ki,hep eşinin yanında olabilsin.Her şey ters gitse de bozguna uğrasa da ,yenilgiyle sonuçlansa da ,eşine karşı inancı sarsılmayan bir kadın,onun dayanıklılığını güvenini  güçlendirebilsin.Bir insana karısı inanmayacak olursa başka kim inanabilir? İnanç ,her türlü başarısızlığı red eder ve sonuçta kaybolan güveni onaran etkili bir duygudur.

   Eşlerinize karşı anlayış gösterin ve her zaman ona elinizi uzatın. Muhabbet  sevgi ve anlayış eş  ilişkilerinde, güveni devam ettiren, bir arada tutan çok önemli bir duygudur.Muhafaza edilmesi de bir o kadar önemli. Sevgiyle yaşayanlar ise, beynimizin sevgi duygusunun olduğu bölgeyi  fazla geliştiriyorlar. Daha sevgi dolu, sevgiye cevap veren insan haline geliyorlar.Destek ise başarıya götürüyor.Bayanlar eşlerine destek olsunlar ve  her zaman yanlarında yer aldıklarını hissettirip onları destekleri ile başarıdan başarıya koşmalarına yardımcı olsunlar..Her başarılı erkeğin arkasında ona destek olan bir kadın vardır ..

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
KOMŞULUK 2020-01-22 12:20:35
Kendi düşüncelerimiz2020-01-20 05:49:59
Arkadaş sevgisi2020-01-16 07:15:27
Sevgi ifade edebilmektir2020-01-13 11:42:09
Şükür edebilme2020-01-06 06:39:49
ŞÜKÜR EDEBİLME2020-01-04 08:56:17
AŞK BAŞKADIR2020-01-03 08:29:21
 1  2  3  4  5  6  7  ...  11  12  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 12 sayfa var.
Bu kategoride 116 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web