Denizli 23°C
28 Ekim 2020 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Emine  Çoruk

ENİS AKTAŞ KİŞİSEL SULU BOYA SERGİSİ

Karaca Kültür Merkezi sanat sezonunu anlamlı bir sergi ile açtı…

Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen, benim de konuklar arasında yer aldığım sergide, 2017 yılında hayatını kaybeden ressam Enis Aktaş anısına, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen sergi, 7 Ekim Çarşamba günü açılış kokteyli ile sanat severlerin ziyaretine açıldı. Enis Aktaş’ın şimdiye kadar hiç görülmemiş kişisel suluboya sergisinin kokteyl açılışı, Karaca Kültür Merkezi Sanat Sorumlusu Meryem İpek’in sunumuyla gerçekleşirken, törende açılış konuşmasını Enis Aktaş’ın eşi Esen Aktaş yaptı.

‘Sevgili eşim Enis Aktaş’ı, görülmemiş suluboya eserleriyle anmak için buradayız.

Bu resimlerde, yağlı boya resimlerinden farklı olarak, ayrıştırılmış bir doğa katmanlı değişim vardır. Göğün aydınlanışını ışık huzmelerinin yeryüzüne değişini, ayrıntılı bir şekilde sergilerken insan elinin değmemişliği vardır. Suluboya resimlerinde insanın doğayı algılayışını, renk çeşitliliği ile anlatan bu resimleri ile sevgili Enis’i anmak üzere bu organizasyonu düzenleyen Karaca Kültür Merkezi’ne ve katılımınızdan dolayı sizlere teşekkürlerimi sunarım.’ dedi. Enis Aktaş’ın açılış konuşmasının ardından kokteyl ziyaretçilere sunulan ikramlar eşliğinde, ziyaretçilerin sergiyi gezmesi ile devam etti. İzmirli sanat severlerin sergiye olan ilgisi büyüktü. Sanat severler 27 Ekim’e kadar devam edecek olan sergiyi ziyaret edebilirler.

‘Bir an gelir verimli olabileceğiniz zamanın, on yıldan daha fazla olmadığını anlarsanız, gelecek gecenin yükümlülüğünü omuzlarınızda hisseder ve dünyayı, sanatın onda birine sığdırmak istersiniz.’ Frederic Amiel

Sevgiyle, hoşça ve güzelliklerle kalın…

Emine Çoruk diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 7 sayfa var.
Bu kategoride 69 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web