Denizli 27°C
24 Ekim 2019 - Perşembe
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Seda Ündeyici

EKMEK POŞETİ KLİPSİ

Bu haftaki köşe yazımda sizlere tek amaç olarak bilinen aslında çok amaçlı kullanabileceğimiz klipslerden bahsedeceğim. Aslında çoğu insan, ekmek poşetinde kullanılan klipslerin çok amaçlı olduğunun farkında bile değil. Milyonlarca plastik klips ufak boyutlu olduğu için geri dönüşüme gitmeden çöpü boyluyor. Çevreye zararlı etkisinden dolayı bu iyi bir sonuç değil elbette. Bu yüzden bu klipsleri farklı alanlarda kullanabileceğimizi biliyor muydunuz? Hepimiz kulaklık kablomuzu çözmek için haftada 2-3 dakikamızı kesinlikle ayırırız. Kulaklıklarınızı bir kere çözün, yuvarlayın ve bir ekmek poşeti klipsi takın, karmaşıklıktan kurtulun. Poşet klipslerini kitap ayıracı olarak kullanabilirsiniz. Kaldığınız sayfaya geçirdikten sonra kitabı kapattırsanız,sayfada kaymadan kaldığını fark edeceksiniz. Peki size  öyle bir pratik bir şey söylesem..

Bu yöntemle artık çoraplarınızın yıkandıktan sonra diğer tekini daha rahat bulabileceksiniz. Tek yapmanız gereken makineye atmadan önce çoraplara klipsi geçirip yıkamak. Makine durduğunda çift olarak durduğunu göreceksiniz.Hepimiz parmak arası terlikleri kullanıyoruz. Tatilde sokakta yürürken parmak arası terliği kullanmak daha rahat olur. Arkadan biri geldiğinde terliğinize bastığında terliğin alttaki parmağınıza giren kısmı kopar ve yeniden terlik alırsınız. Yeni bir terliğe para harcamak istemiyorsanız, poşet klipsleri imdadınıza koşar. Tek yapmanız gereken şey, parmak arası terliklerin altına poşet klipslerini takmak. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hepimizin evlerinde birçok cihaz var.

 Hangi kablonun, hangi cihaza ait olduğunu bulmak zor. Bu sorunu ekmek poşeti klipsleri ile çözebilirsiniz. Klipsleri etiket olarak kullanıp, masanıza herhangi bir yapıştırıcı ile tutturarak üzerine de hangi cihaza aitse yazarak sabitleyip kullanabilirsiniz. Kullandığımız bantları hepimiz kullandıktan sonra bulmakta zorluk çekeriz. Tek yapmanız gereken şey kullandıktan sonra ucunu, ekmek poşet klipsleri takmak olacaktır. Bu yöntemle bandın ucunu hemen bulabilirsiniz. Bir ekmek poşeti diyip geçmeyin, siz de bunları uyguladıktan sonra nasıl bir kolaylık olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

 

Seda Ündeyici diğer köşe yazıları
KAHVALTININ ÖNEMİ2019-10-18 09:58:26
EJDER MEYVESİ2019-09-20 10:46:57
ÖLMEK İSTEMİYORUM…2019-08-30 11:14:09
MUTLULUK VERİYOR!2019-08-23 07:28:25
 1  2  3  4  5  6  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 6 sayfa var.
Bu kategoride 60 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web