Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Fahrettin Koyuncu

EĞİTİM GÜNCESİ-5

23 Mayıs 2005 Pazartesi

“Jandarma” konulu yarışma için Osman Toprak ve Sevgi Deniz’e birer şiir yazdırdım. Aferin Osman’a! Bir ders saatinde ve ısmarlama bir konuda şiir kurallarına uygun bir şiir yazdı. Sevgi’nin şiiri ise klasik bir yarışma şiiri olmuş.

 

24 Mayıs 2005 Salı

7-C sınıfını  -kendi sınıfımı yani- çelenk koyma törenine götürdüm. Tören için beklerken Mert Tekgül bir türlü susmak bilmedi. Gördüğü her şeyle ilgili bir söz buldu, bir yorum yaptı. Tören sonrası sınıfı, bayrağı ve flamayı alarak stadyuma gittim. Okulumuz stadyuma bayraksız ve flamasız geldi. Ahmet Bey (İnçukur), “Biz de sizin okula gelmenizi bekledik” dedi. Meğer çelenk koyma töreni sonrası uygun bir yerde okulun diğer öğrencileri bekleniyor ve hep birlikte, tabii bayrak ve flamayla stadyuma gidiliyormuş. Öğrenmenin yaşı yok diye boşuna söylenmemiş demek.

 

25 Mayıs 2005 Çarşamba

Okulumuzun şiir dinletisi 9 Haziran’a ertelendi. Dinletide okunacak şiirleri pazartesi günü bir üst yazıyla ilçe milli eğitime yollamıştık. Bugün milli eğitimden yanıt gelmiş. “İnceleme için komisyon kurulacak, şiirler incelendikten sonra size yazı yazılacak, dolayısıyla 26 Mayıs’ta dinletiyi yapamazsınız.” denmiş. Doğru, kurallar bunu söylüyor. Biz (ben ve İlhan Bey) dinleti şiirlerini izin için ilçe milli eğitime göndermekte geciktik. Demek ki “Bir Bahar Akşamı” adlı ilçe milli eğitim dinletisi bizim dinletiden önce sunulacak.

*

 

26 Mayıs 2005 Perşembe

Bizim okulun geç gönderdiği şiir dinletisi şiirlerini incelemek için dersten sonra ilçe milli eğitimde eser inceleme komisyonu olarak toplandık. Benim dışımda Süleyman Kompas ve Musa Özdemirci vardı komisyon üyesi olarak. Kompas ve Özdemirci,  bazı şiirlerin adlarına, bazı şiirlerin şairlerine, bazılarının da birkaç dizesine bakarak dinleti şiirlerimize olur verdiler.

 

 

Fahrettin KOYUNCU

Fahrettin Koyuncu diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 6 sayfa var.
Bu kategoride 53 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web