Denizli 15°C
26 Ocak 2020 - Pazar
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Sadık Dağdeviren

DUYGULARIMIZ

Ne kadar güzeldir aşk, beğenmek, hoşlanmak, sevmek, ilgi duymak, hayran olmak. Her insan bu duygulardan muhakkak bir tanesini tatmıştır. Hayır, ben hiç birini tatmadım diyen muhtemelen ya yalan söylüyordur, yada duyguları yoktur diye düşünüyorum. Oysa bunlardan birini bile yaşasa, birini bile tatsa kendini de sever, hayata da daha bir sıkı sarılır. O heyecan insanı daha bir mutlu yapar, hayata daha bir başka bakar. Her insan kendini dinlemeli bence, kendini kasmadan, hayatın ona ne getireceğine ümitle bakmalı.

 

                Ha aşk dediysek, illaki bir erkeğin bir bayana olan aşkı, yada bir bayanın bir erkeğe olan aşkından bahsetmiyorum. Tabi ki karşı cinsler birbirlerine aşık olurlar. Ama bunun yanında başka güzellikler, başka insanların dikkatlerini çeken hoşlanıp aşık olabileceği yada ilgi duyabileceği başka şeyler olamaz mı, tabi ki olabilir. İnsanız biz, her an her şey ilgimizi çekebilir. Gayet normal şeyler bunlar. Hayatın güzellikleri bizleri büyütüp, olgunlaştıran, tecrübe sahibi yapan duygular ve bu yaşanmışlıklar değil mi?

 

                Mesela bir çocuğa sevgi duyabiliriz, karşı cinsten hoşlanıp, doğaya aşık, denize hayran kalabiliriz, gezmekten, eğlenmekten keyif alıp, işimize aşık veya bir iş arkadaşımızın azmine hayran kalabiliriz, tatil günü için yaptığımız bir plan bizi çok heyecanlandırabilir, eski bir arkadaşımızla buluşmak bizi çok çok mutlu edebilir, anne baba hele o evlat sevgisi, yenileyeceğimiz mobilyalar yada alacağımız araba, aldığımız ev bizi havalara uçurabilir. Yeter ki Allah bize dert, sıkıntı, üzüntü, acı vermesin.

 

Saygılarımla,

 

Özlem KAYAOLUK ERBİL

 

 

 

Sadık Dağdeviren diğer köşe yazıları
 1  2  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 2 sayfa var.
Bu kategoride 16 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web