Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

DUYGULARIM SEL OLDU

Yılların duayen gazetecisi, Radyo Doğuş’un sahibi İskender Doğan, Gazetecilik ve Radyo programlarının yanı sıra nasıl vakit bulup ta çıkardı şiir kitabını şaşmamak elde değil.

Asıl şaşırdığım mesele ise İskender Bey’in on parmağında on maharet olması. Demek ki yirmi dört saat yetmediği halde şiire de bir zaman ayırmış ve duygularını şiire dökmüş, şiirler oluşmuş duyguları sel olmuş.

“Duygularım Sel Oldu” isimli şiir kitabı, Gazeteci İskender Doğan’ın 2020 Temmuz ayında çıkarıp, şiir severlerin beğenisine sunduğu bir kitap.

Kitaba ismini verdiği gibi, şair duygularını şiirleştirmiş. Kitabında her konuda şiir bulabileceğiniz gibi, genellikle beste olabilecek aşk şiirleri bariz bir şekilde kitapta yer almaktadır.

Şair, şiirlerinde zaman oluyor memleketi Buldan’ın burnunda tüttüğünü dile getirirken, zaman oluyor derin hayallere dalıyor, bazen de sancılı sevdalara tutularak; “Gözyaşlarım çırpınıp düşüyor kirpiklerimden, Yasaklarım isyan ediyor kederinden, Dudağım çaresiz dökülürsün hecelerden, Aşk ağlıyor yürekte tufan koparken” diyerek sevgiliye şiiri ile sesleniyor.

Kitabın sonlarına doğru, “Ne Dediler” bölümünde ise samimi olduğu değer verdiği çok sayıda dostlarının fikirlerini alma bakımından kitabı hakkında düşüncelerini yazmalarını istemiş olduğu o dostların arasına beni de alarak, benim kitap hakkında ki görüşlerime 144 sayfada yer vermiş. Ben de İskender Doğan bey’in kitabı hakkında şu satırları naçizane karalamışım. “Şiir, şairlerin hayatta yaşadıklarını, yaşamak istediklerini, hayallerini yüreğinden kopan cümlelerle, kelimelerle anlatmak istediklerini, paylaşmak istediklerini, feryatlarını, sevgilerini, sitemlerini, ıstıraplarını, tüm olumsuzluklarını ya da olumluluklarını, sevinç ve üzüntülerini damla damla kaleme yansıtarak, kalemden sayfalara, dörtlüklere dökülmesiyle oluşmaktadır. Kimi zaman bu dörtlüklerden şiir olur, kimi zaman bir türkü olarak bestelenir ve dinlediğimiz zaman bizleri ta uzaklara, çok uzaklara götürür dalar gideriz.

Değerli dostum İskender Doğan Bey’de bu kitabında dilinin döndüğünce; hayallerini, özlemlerini, sevdalarını, sevgi ve sevme temalarına yer vererek okuyucunun önüne çıkmış bulunmaktadır. Okuyucuların bu kitapta kendisine has duyguları bulmasına öncülük ettiğini ummaktayım.

On parmağında on maharet olan değerli şair, İskender Doğan’ın bu çalışmalarından güzel Türkülerde çıkacağına eminim. Bu minvalde dostum İskender Doğandan ileriki zamanlarda da güzel eserleri barındıran kitaplarının meydana geleceğini umuyor ve başarılar diliyorum.

Peki, “Duygularım Sel Oldu” kitabın yazarı İskender Doğan kimdir?

Kırk yıldır gazetecilik mesleğini icra eden İskender Doğan, bu süre içerisinde ulusal ve yerel televizyonlarda müdürlük ve program yapımcılığı yaptı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı’ndan Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Doğan, Doğuş Radyo FM 106’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Doğuş Gazetesi’nin de sahibi olan yazar, Buldan Doğuş Gazetesi,www.buldandogusgazetesi.com, www.baklandogusgazetesi. com internet sitelerinin de sahibidir. Profesyonel Futbol Hakemi de olar İskender Doğan, Doğuş Müzik Yapımcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, Yaren Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Pamukkale Yörük Türkmen Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Daha önce yayınlanmış üç kitabı bulunan şair-yazarın 60 bestesi olup, 600’de söz yazarlığı yaptığı eseri yer almaktadır.

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 189 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web