Denizli 16°C
18 Şubat 2020 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

ÇÖPE ATIN…

Evinizdeki bilgisayarınızı düşünün. Geneldeİşinize yarayan ne varsa saklar, beğenmediğinizi çöp kutusuna atarsınız. Bu size yetmez çöp kutusunu da boşaltır, tüm işe yaramaz saydıklarınızı da siler yok edersiniz. Oysa hayatta o kadar çok şey yaşamış, düşünmek bile istemediğiniz  bir çok anılarınız doludur. Bitmiş olarak gördüğünüz geçmişinizde sizi üzen olumsuz yükleri, size acı veren duygularınızı hafifletmek için  peki neden  hayatınızdan çıkarmıyorsunuz?                                                Hayatınız boyunca yaşayıp, hoşlanmadığınız, ağlayıp sızladığınız,dostluklarınızı ve sevgili gözüyle gördüğünüz yârinizi,yaşanmışlıklar bittikten sonra bir çok strese girip beyninizden neden atmayı başaramıyorsunuz  ?Canınız ne zaman sıkılmak ve bunalım yaratmayı istediğinizde ,bunları ele alıp kullanılmak üzere mi bekletiyorsunuz?

Sizi Üzen acılarınızıbeyninizde lütfen artık taşımayın. Hep çevrenizde duyarsınız _’’ Gülmeyi ve mutlu olmayı o kadar çok özledim ki. Yaşadığım hiçbir sevgiyi unutmam anılarımda saklarım ‘’ gibi..Kocaman bir alkış. Hem vefalısınız,hem de kendinize eziyet ettiğiniz için, size samandan bir madalya takacağım.Yüreğinizde kötü biten herşeyi ,aldığınız tonlarca kazıkları bile saklamakla büyük başarı kazanmış  gibisiniz.Hatalı arkadaşlıklarınız,kötü biten anılarınız,canınızı sıkan düşünleri artık zihninizde saklamayı bırakın. Bu işinize yaramayacak sizin daha çok üzülmenize neden olacaktır böyle de bilesiniz.

Aşk kalbinizin en güzel bir duygusudur. Kış ortasında baharı yaşatır, mutlu olmanızı sağlar. Vefa da güzeldir. Yaşanılmış olayları, insanları, ilişkileri, aşkları unutmamak gerekir. Peki ama sizin kendinize olan vefa borcunuz ne olacak bunu düşündünüz mü? Sizin de  de mutlu olma hakkımız yok mu? Neden hep üzülen ağlayan taraf kendimiz olalım? Zihnimizden atamadığımız birikimler, patlayacak birer bombadan inanın farksızdır. Bunları içinize atarsınız, içinizi şişirirsiniz, dolduğunda bom diye patlarsınız.Hayatınızda  çok şey bir  bitiştir; bu kaçınılmazdır. Bitişlerden sonra da zavallı ruhunuzda iyiler yanında kötü olayları da mı bir güzel saklayacaksınız?  Kendinizi kötü hissettiren olayları zihninizde, neden bilgisayarda yaptığınız gibi çöp kutusuna atmıyorsunuz? Sizi üzen, bunaltan, mutsuz eden, süründüren ne varsa onları aklınızdan çıkarıp bir daha buluşmamak üzere gönderin. Arkasından da el sallayın..

Böylece  bir daha  rahatınızı kaçırmayın, hem de yeni ve güzel duygulara  gerekli yerleri de açın…   Sevgiyle kalın mutlu yaşayın….

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
GENÇLERİMİZ 2020-02-16 11:04:26
EĞİTİM2020-02-14 11:24:28
Başarmak 2020-02-07 10:32:09
Gazilerimiz 2020-01-31 10:58:08
Tepki göstermek 2020-01-28 09:49:30
Huzur 2020-01-27 11:04:26
 1  2  3  4  5  6  7  ...  12  13  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 13 sayfa var.
Bu kategoride 125 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web