Denizli 16°C
27 Kasım 2020 - Cuma
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
İbrahim Efilti

Çamlık + DenizliBisiklet, Doğa İş

Bisiklet, çok fazla pedal çevirme içeren bir etkinliktir. Genellikle, bu aktivitenin yalnızca baldır ve uyluk kaslarını çalıştırmaya yardımcı olduğu sanılır ancak aslında genel bir fiziksel egzersiz olup vücudun neredeyse her bölümünü harekete geçirir.

KALBE İYİ GELİR

Bisiklet sürme süresince kalp normalden daha hızlı atar. Bu kalbi çalıştırır ve sağlıklı bir yaşama katkı sağlar. Orta ve yaşlı erkekler üzerinde yapılan çalışmalar, kardiyovasküler fonksiyon açısından pozitif sonuçlar ortaya çıktı. Spor yapmak için kendinizi bu yöntemlerle motive edin

DİYABETİ KONTROL EDEBİLİR

Diyabet, kalp hastalığı, inme, deri hastalıkları, göz hastalıkları, böbrek hastalığı ve diğerleri gibi çeşitli hastalıkların riskini artırır. Diyabet, bisiklet dahil fiziksel aktivite ile kontrol edilebilir.

ENERJİYİ ARTTIRIR

Bisiklet, vücudun dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur ve kişinin dayanıklılık kapasitesini artırır.

STRESİ AZALTIR

Stresin azaltılması ve eğlence için bisiklet sürüşü yapılabilir. Birçok insanın spor yapmak için zamanı ya da imkanı olmayabilir. Bunun yerine, stres ve depresyonun azaltılmasında eşit derecede yararlı olabilecek bisiklet sürmek için zaman harcayabilirsiniz. Soğuk havalarda spor yapmak

AĞRIYI AZALTIR

Bisiklet takımının ağrı yönetimine yardımcı olduğu ifade edilmektedir. Bisiklet, bir “bırakma” egzersizi olarak düşünülür. Serbest bırakma egzersizleri stres, gerginlik ve ağrı gibi fizyolojik ve psikolojik sorunların hafifletilmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Bisiklet, kalori yakmak için mükemmel bir egzersiz programıdır. Saatte 10 mph hızla bisiklet süren bir kişi bir saat içinde 260 kalori yakar. Bisiklete binme, tüm vücudu çalıştırsa da özellikle kalça ve bacak kaslarını iyi çalıştırır. Sağlıklı yaşama başlamak için 6 basit adım

KANSER RİSKİNİ AZALTIR

Kanser gibi hastalıkların görülme sıklığı, bisiklet sürmek ve koşu gibi fiziksel aktiviteleri benimsemek suretiyle önemli ölçüde azaltılabilir. Çalışmalar, erken ve orta yaşlarda hafif ve yüksek fiziksel aktivitelere sahip kişiler için, kanser riskinde azalma olduğunu ortaya koymuştur.

ARTRİTİN TEDAVİ EDER

Artritin (eklemlerde vücut tarafından üretilen bir iltihap) önlenmesi ve azaltılması için en iyi egzersizlerden biri olduğu belirtilmektedir. Uyluk ve alt bacaklardaki kasların bisiklet sürerken bükülmeleri yararlı olur. Evde spor yapmak

 

BİSİKLET SÜRMENİN ÇEVREYE ETKİSİ

Bisiklet, çevre kirliliğini düşürdüğü ve sera gazlarının emisyonunu düşürdüğü için çevre dostu bir ulaşım yoludur. Dolayısıyla, sadece sağlıklı olmanın yanı sıra daha iyi bir çevreyi de teşvik eder.

Her mevsimde bisiklet binmenin keyfi başkadır. Binmelisin,doğaya,işe,gezmeye,çarşıya dolaşmaya gidin keyif alın,mutlu olun mutlu kalın.Bisiklet Benim Hayatım Ya senin?

İbrahim Efilti diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 5 sayfa var.
Bu kategoride 45 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web