Denizli 30°C
26 Mayıs 2019 - Pazar
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
İsmet   ARSLAN

BU DÜNYAYI KİMLER YÖNETİYOR? DERSİNİZ.

21.nci yüzyıl yenidünya düzeninin adıdır. Emperyalizmin sömürgeciliğin yeni adı ne dersiniz? Küreselleşme globelleşme politikası son yıllarda gerek ülkemizde, gerekse dünyada siyasal ve toplumsal, kültürel sömürgeleşme şeklinde hız kazandı. Şu anda dünyamızda azgelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere baktığımızda ne görürüz? Bu ülkelerde ticaret ve para politikaların belli ülkelerin tekelinden geçtiğini görüyoruz.

          Bu dünya (19) yüzyılın emperyalist ve sömürgecilik liderliğini kaptırmayan (İNGİLTERE) son (20) ve (21) yüzyılda hegemonyasını (A.B.D.) kaptırmıştır. Ama asıl olan dünyayı kimlerin yönettiğidir. Dünyayı yönetenlerin başında gelen en büyük güçler kimlerdir? Kimlerden oluşmaktadır? Yaptığım araştırmalar sonucunda dünyayı (ROTHSCHİLD) ailesi gibi ailelerin ve karanlık güçlerin yönettiğidir. Baba (Rothschild) (5) oğlunu (5) ayrı ülkeye yerleştirir. Bu ülkeler hangileridir? Dersiniz. ( Fransa-İngiltere-Avusturya-Almanya-İtalya’dır.) Daha’da ötesi (A.B.D.)’dir. Bu aile Yahudi bir ailedir. Bu ailenin belirli bir ülkesi yoktur. Bu aile gerek (A.B.D.) gerek ise Avrupa kıtasına hâkimdir. Bu aile olmadan (Krallar, Başkanlar) hiçbir şey yapamıyorlar. Neden-mi? Çünkü bu aile dünyayı sarmış, kendine bağlamış gibi hareket ediyor. Dünya olaylarına baktığımızda perde arkasında bu ailenin her türlü insanları, ülkeleri yönettiğini görüyoruz. Bu aile bilinmeyen güçler olarak tabir ediliyor. Dünya’da petrol kralları, elmas kralları, silah ticareti yapan ülkeler, krallar bu ailenin kontrolü altındadır. Bu aile ve çevresi şu anda dünyayı yönetiyor. Bazı ülkelerde onların kontrolü olmadan kimse ( Kral-Başbakan-Cumhurbaşkanı-Başkan) olamıyor.

          Güney Afrika Elmas Kralı olan (CECİLRHODES) ölmeden önce tüm mal varlığını (ROTHSCHİLD) ailesine bırakmış. (1881) yılında bu aile öyle bir düzen kurmuştur ki (ROUND) (Yuvarlak Masa) kurarak, tek amacının Dünya İmparatorluğu kurmak-mış, Dünyada Dış ilişkiler konseyi, İMF-Dünya Bankası, Dünya Ticaret örgütü, Dünyadaki Tüm MASON örgütleri ve derneklerini, (NATO’yu) Birleşmiş Milletleri, Avrupa Birliğini, BORSA’YI- Amerikan Dolarını) Küresel sermayenin öncülüğünde ve desteğinde bu aile ve çevresi kurdurtmuştur. Bütün hedef ve yönleri aynıdır.

          Bu dünyada gelişmekte olan ülkeleri öncelikle ithalata bağımlı kılmışlardır. İthalat ve ihracat arası açıldığında Dış Borç batağına bazı ülkeleri sürüklediler. İMF’nin-Dünya Bankasının-Dünya Ticaret Örgütü’nün kuklası haline gelmesi için her türlü oyunları bu aile yerine getirmektedir. Şu anda dünyamız da en büyük güç olan (BORSA) bu aile tarafından kurulup, yönlendiriliyor, Dünya’da büyük Medya kuruluşları, Televizyon ve gazeteler, sinema ve flim şirketlerinin çoğu bu aileye aittir.

          Değerli okurlar; neredeyse (300) yıllık, yediğimiz, içtiğimiz aldığımız birçok ürünün gelirleri bu ailenindir. (A.B.D.) Eski Dış işleri Bakanı (Henry KİSSİNGER) küreselleşmeyi şu şekilde tarif ediyor. << Küreselleşme, Amerikan Emperyalizmin hegemonyasının öteki adıdır.>>der… ( ANILARINDA) Henvy KİSSİNGER kimdir? Dersiniz. (1970-1980) yıllarda (A.B.D)’nin en güçlü Dışişleri Bakanı’dır. (1841)’de ünlü bir şair olan (Heinrich HEİNE) şöyle diyordu:<< Para zamanımızın TANRISI’dır. Ve BAY ROTHSCHİLD’de onun peygamberi’dir.>> der… 1.nci dünya savaşından sonra Filistindeki İngilizlerin elindeki topraklar (ROTHSCHİLD) TARAFINDAN SATIN ALINMIŞ VE Yahudileri katleden HİTLER’in finansörü yine bir Yahudi olan (ROTHSCHİLD)e ait idi.

          Osmanlı İmparatorluğu ile (ROTHSCHİLD) ailesinin ilişkileri, Osmanlı İmparatorluğu -  Rothschild ilişkin belgeler tarihçi Doç. Dr. Sezai BALCI ile Prf. Dr. Mustafa BALCIOĞLU ikilisinin hazırladığı kitap’ta gün ışığına çıkmıştır. Bu iki tarihçimiz Osmanlı Arşivlerinden yararlanarak Rothschild ailesi ile Osmanlı İmparatorluğu arasındaki ilk temas 2. Mahmut döneminde başlamış bu ilişkiler (1828-1829) Osmanlı – Rus savaşından sonra kesinlikle devam etmiştir. Temmuz (1853) yılında (40) bin tüfek (2) bin şişhane (10) milyon Fişek (50) milyon kapsül alınırken, Osmanlı İmparatorluğu Maliye Nezareti o günkü nüshalardan (Rothschild) ailesine (10 milyon 514 bin 976) kuruşluk ödeme yaptığı, yukarda bahsettiğimiz iki tarihçinin kitabında yer almaktadır. Dikkati çeken bölümlerden birisi ise 2. Abdülhamit’in (Rothschild) ailesin den İkinci kez borç aldığına dair belgeler, oluşturuyor. (1891) yılında alınan (6. Milyon 316 bin 920) sterlin tutarındaki borcun (%4) faiz ile alındığı, söz konusu geri ödeme süresinin (60) yıl olarak tanzim edildiği Osmanlı arşivlerine yansımıştır. (1894) yılında alınan (2)nci borç tutarı ise (8.milyon 212 bin 340) sterlin (61) yıl vade ile alınmıştır.

          Değerli okurlar; Osmanlı İmparatorluğundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne intikal eden (DUYUMİ- UMUMİYE) borçları (1923) yılında Cumhuriyet’in ilanından İtibaren (LOZAN ANTLAŞMASI) gereğince bu aileye bu borçlar ödenmiştir. Bu belgelerden anlaşıldığına göre 2. Abdülhamit, 2. Mahmut, Abdülmecit zamanlarında Ortadoğu da, Filistin de yaşayan yerli ve yabancı Musevilerin toprak satın almalarına bu padişahların izin verdikleri gün ışığına çıkmıştır. Bugün olsun, geçmişte olsun dünyadaki bu gidişata rağmen her zaman uyanık olmak zorundayız. Doğruluktan ayrılmamak zorundayız. Bu dünyada ister (A.B.D), ister İsrail olsun, ister böyle aileler olsun, eğriler her zaman kaybedecektir. İyi insanlar, dürüst devletler kazanacaktır. Bunu her zaman iyi bilelim.                                

                                                                                                                                   İsmet ARSLAN

İsmet ARSLAN diğer köşe yazıları
 1  2  3  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 3 sayfa var.
Bu kategoride 22 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web