Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Mehmet  Akdağoğlu

BENİM HAYALİM…

İnsanoğlu ömrü boyunca hayal kurmuştur. Hayallerin kimisini gerçekleştirme imkanı bulurken, kimini de hayal etmekle yetiniyor. Hayallerin sonu gelmez… İnsanoğlu var oldukça. Benim hayalim dünyayı gezmek, belki de çoğumuzun hayali bu. Hep  yeni yerler görmek  yeni insanlar yeni kültürler yeni  medeniyetleri  keşfetmek istemişimdir.

 

Konuyu biraz daha açmak istersek ünlü Filozof Albert Einstein hayalinden yola çıkarak icatlarını buluşlarını örnek vermek mümkündür. Belki de günün birinde bir dahi olmanız için en etkili silahtır.  Hayal kurmak bulutlarda dolaşmak ayağını yerden kesmektir. İmkansız olan her ne varsa onun hayalini kuran kurdurmayı güzelleştirendir. Engel tanımamaktır hayal kurmak. İmkânsızı yakalamaktır. Hiç hareket etmeden sadece ellerini yukarıya kaldırarak bulutların yumuşaklığını parmak uçlarında hissetmektir. Satmadığımız bir şey varsa oda hayallerimiz. İyi ki satmıyoruz satmayalım da bırak o bizle kalsın hayallerimizin derinliklerinde dursun.

 

Hayal kurmak belki de insanoğlunun en mucizevi yetisi. Kimi zaman mutluluğun, başucumuzda duran anahtarı. Kimi zaman, insanlığın yararına olacak bir fikri ortaya atmak için çıkılması gereken ilk basamak.  Her şeyin başlangıç noktası. Belki de insanoğlu kendi kendine kurduğu bir hayalin parçası.. Hayalleriniz gerçek olması dileklerimle…

Mehmet Akdağoğlu diğer köşe yazıları
TARIM MEVSİMİ2019-04-02 12:46:09
OKUMAK ÜZERİNE2019-03-26 09:54:44
EVLİLİKLENME MEVSİMİ2019-03-19 09:58:14
EĞİTİM ŞART2019-03-13 11:26:22

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web