Denizli 24°C
20 Ekim 2020 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

AYRILIK DA SEVDADANDIR

Mart ayın da pandemi süreci başlayıp da insanlar kendilerini hastalıktan koruma adına evlerine zaruretten de olsa kapandıklarında, ne yapacaklarını, nasıl vakit geçireceklerini düşünüp çeşitli ev faaliyetlerini planlarken, internet sayfalarının birinde yazar arkadaşımız Bayram Reçber; “Evde pandemi dolayısıyla kalan ve zaman geçirme adına, kitap okumak isteyen arkadaşlarıma, dostlara kitaplarımdan gönderebilirim” diyerek bir yazı paylaştı.

Yazı dikkatimi çekmişti. Binlerce kitabım olmasına rağmen, değerli dosttan bende kitap istedim. Bayram bey kitaplarından gönderirse, hem okuyarak yazarın kitabını tanımış olacak, hem de siz değerli okuyucularıma tanıtırım diye düşündüm.

Kargo görevlisi kapımı çaldı. Bayram Reçber’in kitapları gelmişti. Ayrılık da Sevdadandır ve Yürü Yüreğim Gidelim Buralardan” iki kitap. Bana gönderilen diğer kitaplara yaptığım gibi sıraya koydum ve sırası gelince okumaya başladım. Ayrılık da sevdadandır isimli bu roman öyle güzel akıcı bir dille yazılmış ki insan okudukça elinden bırakmak istemiyor. Lise son sınıfta okuyan bir delikanlının, üniversite sınavlarına hazırlanıp, edebiyat fakültesinde okuma hedefi vardır. Ama mahalleye, aynı okula, aynı sınıfa gelen hatta aynı sırayı paylaştıkları özürlü bir genç kıza yardımla başlayan yakınlaşma sonunda sevdaya, aşka dönüşmesi, ailenin bir süre sonra bu duruma rıza göstermemesi, özürlü bir kızla bu ömrün geçemeyeceğini söylemesi, delikanlının okulunu bitirdikten sonra askere gitmesi ve çatışma sırasında yaralanıp, tekerlekli sandalye ye mahkûm olması, ayrılığın acısıyla ve özürlü kalmasıyla hayata küsmesi romanı gittikçe meraklı hale getirmektedir.

Daha sonra iki sevdalı gencin aileler tarafından buluşturularak evlenmelerine izin verilmesi ve yarım kalmış hayallerini gerçekleştirmek için edebiyat fakültesinde okumalarının gerçekleşmesini konu alan bir eser.

Öncelikle böyle bir eseri yazdığı için Bayram Reçber’i tebrik ediyorum. Siz değerli okuyucularıma da okumalarınız konusunda da tavsiye ediyorum. Kitap 2017 yılında Kutlu yayınevinden çıkmış 294 sayfadan oluşmaktadır. Yazar kitabın önsözünde, bu romanın üçüncü romanı olduğunu belirttikten sonra “Bu kitabımda fiziki engellere takılmadan hayatını yaşamak isteyen iki gencin, yanlış kararlar yüzünden nasıl da hayallerinden, hedeflerinden, geleceklerinden uzaklaştıklarını ve çareyi sonu meçhul bir kaçışta aradıklarını ilmik, ilmik işlemeye çalıştım. Sabır sınırlarını zorlayan “Aşk, Hasret ve Sabır” temalarını iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir çalışma sunuyorum sizlere” diyerek önsözünü böyle tamamlamıştır.

Peki, Yazar Bayram Reçber kimdir?

2 Haziran 1976 tarihinde Adana’da doğdu. Bir kamu kurumunda memur. Edebiyat dünyasında yazar. Şimdilerde Marmara Üniversitesinde Yüksek Lisans öğrencisi. Bu âlemde fani bir kul,

Tebessüm, Pozitif düşünme sanatı, hayatımıza yön veren tercihler adlı kişisel gelişim kitaplarının ve sen söyle hayat, Yürü yüreğim gidelim buralardan, Ayrılık da sevdadandır adlı romanların yazarı.

Yazara Eğitim ve Yazın hayatın da başarılar diliyorum.

 

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  18  19  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 19 sayfa var.
Bu kategoride 183 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web