Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

AYARSIZ KADINLAR CEMİYETİ

Birbirlerini çok iyi tanıyan ve bir mahallede olması gereken yardımlaşmanın yapılması ve komşuluk ilişkilerinin yanı sıra; haksızlığa uğrayan ve haksızlıkla mücadele eden bir avuç kadının mahalle yaşamı anlatılmaktadır.

Kimisi sevgilisine kavuşamamakta, kimisi terk edilmekte, kimisi kötülüğe yeltenmekte ama bir avuç kadın, bütün bu haksızlıkların ve uğursuzlukların hakkından gelerek bir kadının çaresizde olsa kendi ayakları üzerinde nasıl duracağının ve durması gerektiğinin bir anlatımıdır.

“Aşk kural tanır mı? Köşelere sığdırmaya çalıştığımız ilişki biçimlerinin düştüğü trajikomik hallerine bakınca sanki hayır…

Peki onca dayatılan kural neye dersiniz? Gerçek aşktan, aslımızdan uzaklaştıkça köreliyoruz, her türlü dibe vuruyoruz. Uyumsuz, kötücül, verimsiz varlıklara dönüşüyoruz. Tam istedikleri gibi duygularımızı ve sevdiklerimizi korumazsak yoksunlaşıyoruz. Yaşam sevgisinin olmadığı yerde aşk olmuyor. Hayatımız da aşka ne kadar yer açıyoruz?”

Ayarsız Kadınlar Cemiyeti Yazar Dursaliye Şahan’ın yazdığı romanlarından bir tanesi.

Ayarsız Kadınlar Cemiyeti Solo Yayınlarından birinci baskısı 2018 de çıkmış bir roman.

İmtiyaz sahibi Umut Kısa, Genel yayın Yönetmeni Tansel Mumcu, Editörlüğünü Buket Konur, Düzelti Eda Yorulmaz, Mizanpajını ve kapak tasarımını Sibel Kaya, Kapak illüstrasyonunu (Bezeme resimleme) Kenan Bağcının yaptığı, Ayarsız Kadınlar Cemiyeti on bir bölümden ve 166 sayfadan oluşan bir roman.

Şu dünyada aklımıza gelebilecek tüm kötülüklerin perhizi var mı? Bahar, Zahide, Neriman, Ebru, Şaheste, Zilşan ve diğerleri. Bu kitap da aşkın değişik yüzlerine ayna tutan naif kadınlar var.

Yüreğine ve kalemine sağlık Dursaliye Şahan

 

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  10  11  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 11 sayfa var.
Bu kategoride 110 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web