Denizli 34°C
18 Eylül 2020 - Cuma
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Kubilay Yalçın GERBOĞA

Avukata yeşil pasaport

Baroya kayıtlı en az 15 yıllık avukatlar yeşil pasaport alabilecekmiş. Avukatlık kıdeminin hesabında baro levhasında yazılı olarak geçirilen süre esas alınacakmış.

Avukatlara neden yeşil pasaport veriliyor? Kanada’dan velayet davası alıyorlar da gidemiyorlar mı yoksa? Çok gereksiz bence. Yarın bütün meslek grupları talep edecek. Neden fırıncılar değil de avukatlar?

Bir yeşil pasaport kalmıştı bu ülkede el atılmamış, onun da ab tarafından imtiyazının kaldırılması yakındır.

Ticaret yapan sanayici, büyük işletme sahibi gibi gerçekten ekonomiye katkıda bulunmak için işler yapacak kişiler dururken, avukatlara verilmesini gereksiz buluyorum.

Bu mevzu, memleketin yeşil pasaportuna da vize koymaya başlayacaklarına delalet eden karardır. Ve iddia ediyorum, şu zamana kadar gördüğüm en saçma uygulama.

Yeşil pasaportum yok, ileride alabileceğim bir durum da yok öncelikle onu belirteyim.

Ne avukatlar var bin bir türlü pislik içerisindeler. Nice avukatlar örgütlerle, mafyayla çalışıp açık gördükleri her türlü kanunsuzluğu yapıyorlar. Ve sen tutup bunlara yeşil pasaport veriyorsun.

Neden? Daha rahat kaçsınlar, daha rahat pisliklerinden sıyrılsınlar diye. Bu yapılan ile yeşil pasaportun değeri ayaklar altına alınmıştır.

Bence kasaplar daha çok hak ediyor. Sonuçta ithal ettiği eti yerinde gidip görmesi lazım.

 

“Madem zekiler neden iktidar olamıyorlar?”

Solcular öncelikle zeki oldukları kadar dürüst insanlardır. Solcular zekidir ama halkını kandıracak kadar ahlak yoksunu değildir.

Ayrıca gerçek solun derdi, hükmetmek değildir. Erk sahibi olmak adam sömürmek değil insan odaklı, toplum odaklı bütünsel bir huzurdur.

Sen niye sigara içiyorsun bile bile? Niye bile bile kendine zarar verecek işler yapıyorsun mesela?

Bunların doğru olmadığını bilirsin ama kolay seçimi uygular bir sigara yakarsın ya, işte sol da bu yüzden iktidar olamıyor.

Çünkü sen ben ve bizim gibiler bireysel mutluluk beklentilerimizi gerçekleşmeyeceğini bilsek de toplumsal refahın üzerinde tutuyoruz. Ayrıca köklerimizde, ahlak sistemimizde, ailede, işyerinde, çarşıda başkaldırı ve iyileştirme umudu yok, biat var.

Oysa dünyayı güzellikler kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey.

Zekâyı bilim adamlarında arayalım, şark kurnazlığını dışlayalım ve iktidardansa salt zekâ yerine tutku, şefkat, dürüstlük ve toplum odaklı olmayı bekleyelim, sonra sol yine iktidar olmazsa sola ayar verelim,

Bence uygun.

Kubilay Yalçın GERBOĞA diğer köşe yazıları
Mesele futbol değil 2020-07-09 06:44:42
İnce işçilik2020-03-14 07:25:28
Genel mutsuzluk2020-01-21 06:33:49
Aşı2020-01-20 05:51:05
Halka açık idam2020-01-17 07:18:31
Wikipedia2020-01-16 07:15:57
 1  2  3  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 3 sayfa var.
Bu kategoride 30 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web