Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
İnci Elence İlter

Astroloji ile insanların ruhlarına dokunmak...

Merhaba sevgili Horoz okuyucuları umuyorum ki sevgi huzur dolu mutlu gönlünüzce bir hafta yaşıyorsunuz. Bu hafta yine Denizli'ye mükemmel bir konukla geldik ben kendisinin hayat ve başarı öyküsünü dinlerken çok etkilendim her adımda başarı ile ilerleyen sevgili Astrolog Beliz Aktan'ı çok değerli bir hanım efendi sayesinde sevgili "Seher Onay" aracılığı ile tanıdım kendisine çok teşekkür ederim.Evet Beliz Aktan hanım efendiyi hep birlikte tanıyıp ve verdiği değerli bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.. 

 

1)Beliz Aktan kimdir? 

 

Evet Beliz Aktan eğitim hayatından

sonra iş hayatına hiç vakit kaybetmeyerek atılarak, aldığı üniversite eğitiminin çok daha dışında, farklı branşlarda, daha sosyal zekasını, daha halkla ilişkilerini ve daha kuvvetli olan insan ilişkilerine dayalı, uzun seneler yerli ve yabancı firmalarda yönetici pozisyonunda görev yaptı. 

Her zaman, hep hayatımda ailemin yetiştirme tarzından dolayı müzik ve kitap vardı. Uzunca bir dönem D&R' da yöneticilik yaptım .Bu görevim sayesinde birçok yerli ve yabancı yayına ulaşma imkanım oldu. İşte bu dönemlerde, yaratılıştan, kolektiften gelen, hani böyle hiç adını, anlamını koyamadığımız, bazı böyle ruhunuzun derinliklerinden ben ona alttan alttan derim, sizi etkileyen duygu ruh durumları, ilgi alanları vardır. İşte o zamanlarda, bu şekilde adlandırdığım, bende bilinmeyenle ilgili bilinen, görünenin ötesinde görünmeyen, bilinmeyen konulara bir ilgi ve tabi ki Astroloji vardı. Hep sürekli okuyup takip ediyordum. Yabancı yayınları getirtiyordum. Ama okuyup, takip etmenin ötesinde de muhakkak astroloji ile ilgili bir eğitim almak gibi bir planım her zaman vardı. Bu eğitimle de ilgili olarak da doğru zamanda doğru yerlerden doğru hocalardan hep bir araştırma içerisindeydim.

 Benim eğitim almaya başladığım zaman online dersler falan yoktu. Belli başlı hocalar yüz yüze eğitim veriyordu. Bu durumda uzun, çok yoğun iş saatleri, bir iş hayatı ve tempodan sonra hani ''kader ağlarını ördü'' ya da ''hayat planını yaptı ''deriz ya hiç tahmin etmediğim bir zaman kendi isteğimle iş hayatıma bir ara verdim. Ara verdiğim zamanda karşıma 'astroloji ile ilgili eğitimi almak istiyorum 'dediğim an Türkiye'de ilk defa İstanbul Aydın Üniversitesi'nin eğitim programında, YÖK onaylı 2 senelik bir Astroloji Eğitim Programı açıldı. Yüz yüze bu eğitim programına katıldım. Çok kıymetli 2 hocamdan Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer'den Astroloji Eğitim’imi almaya başladım. Bu eğitimimiz bizim 2 sene sürdü. Tabii ki astrolojinin içine girdiğiniz zaman bu eğitimler kesinlikle sizin için yetmiyor. Çünkü bu bir bilim dalı. Astroloji’yle ilgili sürekli eğitim alıp, okuyup, takip edip, kendinizi geliştirmeniz ve branşlaşmanız gerekiyor. Astroloji tıp gibi,hukuk gibi. Bunun içine girdiğiniz zaman siz artık branşlaşmanın ötesinde de yerli-yabancı çok kıymetli hocaları, çok kıymetli çok kadim bilgileri ve tüm dünyayı takip etmelisiniz.'Ben astrolog oldum gibi bir şey’di yemezsiniz. 

 

Evet İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türkiye'de ilk defa açılan bu eğitim programıyla, bu eğitime dahil olan ve sertifikalarını, belgelerini alan şanslı öğrencilerdenim. Çünkü bu eğitim programı kapandı.

Tabi ki , çok kıymetli hocalardan eğitim almaya devam ettim , ediyorum da. Astrolojiyi Türkiye'ye getiren kıymetli hocam Gufran Erkılıç'la hala eğitimime devam ediyorum. Gufran Hocam'la diyalogumuz, bendeki yeri çok ayrıdır. Onun öğrencisi olmak benim için bir onurdur. Her zaman söylerim. Parapsikoloji , Ezotorik Astroloji Eğitimi aldım. Okült Astroloji'de Onur Güven 'den eğitim aldım. Medikal Astroloji'de Devrim Dölen ve Rana Çelikkol hocalarımdan eğitim aldım. Karma Astroloji'de Elif Hata Hocam'la devam ediyorum. Ve Uranyen Astroloji ve Sinastri'de hala devam ettiğim, astrolojiye daha da başka bir bakış açısıyla bakmamı sağlayan, ufkumu daha da genişleten, beni daha da büyüleyen Sevilay Eriçdem Hocam'la da eğitimlerime devam ediyorum ve daha da devam edeceğim.

     

Aynı zamanda Scio Biorezenans Cihazı'yla danışmanlık hizmeti veriyorum yaklaşık 4 senedir. Scio Biorezenans Cihazı kişideki hastalıkları frekansla tesbit ve tedavi eden, kişinin tramvaları ve altında yatan duyguları tesbit eden, kişinin duygu &ruh durumunu dengeleyen, yıllarca NASA'da astronotlar üzerinde kullanılmış geleceğin teknolojisi bir tıbbi cihaz. Yaklaşık 4 senedir bireysel, sporculara yönelik, çocuklara yetişkinlere çeşitli danışmanlık hizmeti vermekteyim Scio cihazımla da. Sizinle de ilerleyen günlerde yine tecrübe edip gazetenizde de yayınlayacağız daha detaylı , geniş bilgi ve bilgilendirmeyle.

Bunun dışında aynı zamanda Türkiye otomobil Sporları Federasyonu lisanslı hakemiyim. Otomobil Yarışlar'ı , Karting Yarışları'nda ,Uluslararası,Ulusal ve Mahalli Yarışlar'da görev yapıyorum .Aynı zamanda bir Kedi Köpek Oteli'm var ve veterinerlik okuyorum .Bu anlamda hepsini, hep birlikte , bu hayatımda, haritama göre çalıştırarak harmanlayarak hayatıma devam ediyorum.Keyifli mi diye sorarsanız Evet hepsi de. Oldukça Emek verdiğim, çok da severek yaptığım işlerimdir.

 

  2)"Astroloji" bazı kesim tarafından bilim dalı olarak kabul edilse de, bazı kesimin ise sadece ilim olarak kabul ediyor. Nedir Astroloji?

 

Evet, maalesef Türkiye'de şöyle bir durumumuz var; astroloji ile ilgili bizim en çok karşılaştığımız şey ;'siz yıldız haritası mı bakıyorsunuz, yıldız falıma bakıyorsunuz ?' Bu ve buna benzer sorularla çok karşılaşıyoruz. Aynı zamanda ciddi anlamda da çok bilinçli bir kesimde var. Çok yakından takip ediyorlar, hangi hocanın bu anlamda çok kıymetli olduğunu, çok doğru ve kıymetli bilgiler verdiğini, yönlendirmeler yaptığını da bilen ve size de bu ciddiyetle yaklaşan, bir kesim var .Bunu çok iyi bir şey astroloji ve gerçekten bu bilime gönül veren , kendini yetiştiren astrologlar için ama genel olarak insanlar arasında daha yaygın olan biraz önce belirttiğim şekilde yaklaşanlar.

 

  Öncelikle ben şunu söylemek istiyorum astroloji bir bilim, çok kadim bir bilimdir .Yani siz dünya var olduğundan beri baktığınızda bu bilim Kızılderililer'de de var, Mısırlılar'da da çok yoğun bir şekilde var .Fakat günümüzde Mısırlılar'dan bazı dökümanların olmasının en büyük sebebi; Mısırlılar hep piramitlerin ya da bulundukları mekanların gökyüzünü temsil ettiği için astroloji ,hep tavanlarına çizimlerini yapmışlardır ve onlar zamanla işte çeşitli deprem ya da zaman aşımı uğradıkları dan dolayı dökülmesi yıpranmış ve yok olmuştur. Aynı zamanda yine çok kadim bilgilerin olduğu biliyorsunuz Mısır'daki İskenderiye Kütüphanesi vardı.İskenderiye Kütüphanesi sadece astroloji değil, astrolojinin yanısıra birçok bilim ile ilgili çok kadim, çok kıymetli bilgilerin olduğu bir yerdi ve çeşitli savaşlar badireler atlattı. Sonra maalesef biliyorsunuz çok büyük bir yangından sonra zaten tamamen oradaki bilgilerin birçoğu yok oldu

    Bu bilim mi ? Evet bu bir bilim, yurtdışında birçok üniversitede, birçok ülkede kürsüsü olan ve insanların yaşam biçimi halini almış. Sadece astroloji ikili ilişkiler ,aşk hayatı olarak değil iş hayatından tutun, normal hayatından insanların , arkadaşlık ilişkileri , doğru zaman, doğru yer ve proje tespitinden v.s ....her şeye varıncaya kadar bir kılavuz olarak kullanılıyor insanlar tarafından yurt dışında ve Türkiye'de de bu yavaş yavaş başladı. 

    Bizim insanlarımız arasında yaygın olan yıldız haritası mı bakıyorsun, benim de astrolojik haritama bakar mısın? diye yaklaşımlar. Ben hep söylüyorum astroloji haritasına bakılmaz astroloji haritası yorumlanır.

 

3)"Astroloji" denince ilk akla gelen burçlar ve yorumları, neden ilk akla gelen burçlar?

 

Sadece burçlar insanların aklında kalmış diyorsunuz; şimdi haritaya baktığımızda bizim bir Güneş Burcu'muz var. Güneş Burcu zaten bizim ilk doğduğumuz anda gökyüzünde olan burç dilimidir ve bu bizim her şeyimizi yansıtır. Biz buyuz. Bir de Yükselen Burcu'muz var. Yükselen Burcu'muz; kişiliğimiz ,karakterimiz bizim dışa yansıttığımız biz. Bir de Ay Burcu'muz var. Bu üçü ilk etapta baktığımız , bize, danışanı anlatan , bilgi veren , en önemlileridir. Ay Burcu insanın duygularını verir kısaca. Ay; insanın ihtiyaçlarıdır manevi olarak. Kişinin doğduğu andaki haritası yani Natal Harita, Doğum Haritası en çok bilinen ismiyle, doğduğumuz anda sadece bize özeldir. Parmak izi gibi, sadece bize özel. Özeldir astrolojik haritalar ve kişiye mahsustur. İkizler arasında 1 dakika 2 veya 3 dakika zaman farkı olur , işte o zaman farkında gökyüzünde çok şey değişir. Bize çok gelir ikizlerle ilgili soru. Bize göre bu boyutta zaman az gibi geliyor ama o çok kısa zaman diliminde gökyüzünde çok şey değişir.

    Evet astrolojik harita 360 derecelik bir haritadır ve 12 eşit burca bölünmüştür. Neden 12 eşit burca bölünmüştür ?Çünkü her bir burç bir ayı temsil eder ve burçlarda kendi içinde çeşitli özelliklere ayrılır. Hatta 'her biri bir mevsimdir ' der hocamız. Nedir mesela; öncüdür, değişkendir, sabittir . Çünkü; hepsinin bir dönemi vardır .Öncü Burçlar ( Koç , Yengeç, Terazi, Oğlak )mevsimlerin girişidir. Mevsimlerin girişlerini temsil eder mesela Koç Burcu öncüdür.21 Mart -21 Nisan arasıdır .Baharı temsil eder 21 Mart'ta Bahar Mevsimi'ne girilir Kuzey Yarımküre'de .Mesela ; Değişken Burçlar ( İkizler, Başak ,Yay, Balık ) daha mevsimden çıktığımız tarihleri ve zamanları temsil ederler.Sabit Burçlar ( Boğa, Arslan,Akrep, Kova )daha mevsimin tam ortasında olduğu için sabittir. Örnek vermek gerekirse 21 Mart - 21 Nisan arası zaten zodyak o tarihten itibaren başlar.Yani Koç Burcu ile başlar. Biz astrolojide bu şekilde alırız. Koç Burcu nedir ? Öncüdür, baharın öncüsüdür, yeni bir mevsimi temsil eder ,daha sonra 21 Nisan -21 Mayıs arası Boğa Burcu'na geçer. Boğa Burcu nedir? Sabittir Bahar Mevsimine de devam edilir. Sonra ne olur Değişken Burca geçilir. 21 Mayıs - 21 Haziran İkizler Burcu başlar. Yaz gelir 21 Haziran itibarıyla , mevsim İkizler Burcu'yla yavaştan değişmeye başlar. Bu döngü bu şekilde devam eder ve en çok evet burçlar bilinir. Çünkü çok klasik bir şeydir. Herkes bir burca mensuptur. En çok sorulan , konuşulan şeydir burçlar astrolojiyle ilgili.' Senın burcun ne ? Aaa Akrep misin ? AAA sen arslan mısın ? '

 

4)Ben şahsım adına bunu itiraf edebilirim ki burcum ve özellikleri hariç pek bilgim yok Astroloji hakkında fakat şöyle baktığım zaman Astroloji bana şunu anımsatıyor sığ suda ilerlerken gittikçe derinleşen bir Deniz misali çok fazla ayrıntıları olan hafife alınmayacak kadar zor ve derin konular. 

 

Astroloji kesinlikle çok kadim bir bilgidir. Kesinlikle çok hafife alınacak bir şey de değil, çok derindir. Biraz önce de belirttiğim gibi insanlar birbirine 'hangi burçtansın?' 'ben akrebim, aslanım, ben İkizlerim 'derler. Ama çok daha derin bu kadim bilginin içerisine girdiklerinde, daha çok sağlam bilgi ile haritalarına hakim olurlar. Misal; Yükselen Burcu’nu, Ay Burcu'nu bilir, Venüs’ü nerede, Merkür'ü nerede hangi burçta ve nasıl kendisine etki eder bunu bilir. Nerede derken kişinin burcu veya gezegenleri için nerede kısmında, bir de biliyorsunuz haritalarımız 360 derecelik bir yuvarlak olarak düşün ve bu 12 eşit burca bölünmüştür ve bu 12 eşit burç 12 eve bölünmüştür. Her bir evinde ayrı bir görevi, şifresi temsil ettiği bir burcu ve o burcunda bir yönetici gezegeni vardır. Sizin haritanızda bu evlerinize hangi burçlar kesiyor temsil ediyor ve aynı zamanda o evlerin içinde hangi gezegenler var bunlarla birlikte bir bütündür. Bu şekilde alınır ve yorumlanır. Çünkü onların da etkileri alınır ve aynı zamanda tabii ki hangi evle, hangi gezegende nasıl bir açı yapıyor bu çok daha derin ve size derin bir bilgi veren içeriktir.

 

  Natal Haritalar bu dünyaya gelen insanla ilgili ,bu hayata ne için geldi ?,bu hayattaki planı nedir ? tekamülü nedir ? karması nedir? neye,nereye yönelmeli ?ne yapmalı? Hangi alanlarda hangi konularda zayıf? hangi alan ve konularda güçlü veya haritada nereyi güçlendirmeli? Sorularına cevap verir. Bu sizin hayat planınız, kullanma kılavuzunuzdur. Kesinlikle herkes Natal Haritası'nı bilmeli. Yani doğum haritasını bilmeli . Bunun için profesyonel anlamda bir astroloğa gidip danışmanlık hizmeti almalı. Çünkü o harita sizin ne olduğunuzu kim olduğunuzu ,bu hayata neden geldiğinizi , tekamülünüzü, hangi konuda zayıf, hangi konuda başarılı veya nerede,ne yapmalısınız veya başarısız,zayıf olduğunuz alanlarda enerji nasıl kullanmalısınız bunlarla ilgili size çok kıymetli bilgiler verir ve bizim burada amacımız zaten gelenlere sen Aslan'sın, sen İkizler'sin , senin Venüs'ün işte şurada, Ay Burcu'n bu evde böyle etkiliyor seni den öte o haritadaki o enerjiyi tam verimli bir şekilde nasıl kullanabilir, tam performans, amaç budur danışmanlık hizmetinde.

 

   Natal Haritası yani Doğum Haritası için gelen danışanın önceliği, bu dünyanın her yerinde geçerlidir, ikili ilişkiler yani özel hayatı, flörtü, erkek arkadaşı, evliliği yada ilişkinin bitmesi, ayrılmasıdır. Aynı zamanda en çok gelen diğer sorular da tabii ki yaşamımızı devam ettirmemiz için ve hedeflerimize gerçekleştirmemiz için çok önemli olduğundan para ve iş durumlarıdır. Üçüncü sırada olan, en çok sorulan herkesin bir konu ile ilgili bir davası, mahkemesi mutlaka vardır. Bunlar çok merak edilir. Ama artık bunların ötesinde insanlar ben kimim? Ben neyim? Ne yapmalıyım? Sorularıyla karşımıza geliyorlar ve bunu çözdükten sonra zaten bu sefer yani diğer konularla ilgili danışmanlık hizmeti alıp hayatını yönlendirmeye, haritasındaki o enerjiyi çalıştırmaya başlıyorlar. 

 

 Bakın şimdi hep şöyle bir şey var konuşulan, çok yaygın olan. İşte bir Merkür Retrosu var şimdi önümüzdeki günlerde, ondan daha önce içinde bulunduğumuz bir Venüs Retrosu var. Retrolar hep korkutucudur insanlar arasında. Bunlar hepimizi etkiliyor, sizi de etkiliyor, beni de etkiliyor, şu an yolun karşısından karşıya geçen kişiyi de etkiliyor ama farkında mısınız ? Ne şekilde etkiliyor? Hangi ev ve konularla ilgili? Belki de haritanız aslında onların geri hareketi yani Retro hareketinde bu gezegenleriniz. Yani bu Retro enerjisine alışkın bu harita ve bu gezegenler.Ya da bu sert açılara , sert etkilere sahip,çok yatkın olduğu için belki öyle etkiler var Doğum Haritanız'da siz çok daha yumuşak atlatacaksınız .Belki eliniz çok güçlü bu konuda. Bu konularla ilgili herkes endişe ederken sizin çok daha güçlüsünüz. Sizi bu konularla ilgili haritanızla ilgili alanlara yönlendirip, danışmanlık hizmeti veriyoruz ki haritasındaki etkileri gökyüzünü etkilerine göre çok daha yumuşak atlatabilesiniz. Haritaya göre her şeyi çok daha farklı çalıştırarak keskin bir hat varsa eğer onu daha yumuşak atlatıp, o enerjiyi kullanmanıza yardımcı olmak için bu hizmeti veriyoruz.

 

   Bakın biraz önce de belirttim yurt dışında bu herkes Astrolojiye çok önem veriyor. Siz bugün bir işletme sahibisiniz, yöneticisiniz, sizin karşınıza gelen birinin harita bilgilerini alıyorlar, sonra hemen astroloğa başvuruyorlar. Başvuru yapan kişi bu iş için uygun mu? ekiple birlikte uygun çalışabilir mi ?her şeyin her şeyin bir haritası var sadece bireysel olarak düşünmeyin, iki kişinin de haritası var. Bunun adı Sinastri'dir. Herkes daha çok kadın erkek ilişkisi, sevgili, evlilik ilişkisi olarak bu tekniği kullanırlar. Patron çalışan, anne, çocuk, ortaklar v.s. için kullanılır. Ortak bir iş yapacaksınız iki ortağın haritası alınır. Sadece 2 kişinin değil diyelim 7 kişilik bir grupsunuz bir grup çalışması, bir kulüp, bir dernek çalışması var. Hepinizin bilgileri alınarak ortak haritanız çıkartılıyor. Bu grup hangi amaç için bir araya geldi ,ne şekilde nelerle ilgili,hangi konu ile ilgili çalıştığında müthiş başarı gösterir. Yeni başlayacağınız bir proje veya yeni açacağınız bir yerle de ilgili astrolojiye başvurarak doğru zaman ve doğru yeri tesbit edebilirsiniz.

 

 5)"Astroloji" tüm yanları ile anlatılacak olursak?

 

Astroloji tüm yanlarını anlatmak gerekirse; çok kadim bir bilgidir çok kıymetli bir bilgidir.Sadece bir çok kişinin Türkiye'de baktığı gibi bakış açısı değildir .Her şeyinizi ,her şeyinizi verir .Nereye,ne şekilde yönlenmeniz gerektiğine, ne yapmanız gerektiğine,daha iyi hatta sizin yaşayacağınız ağır transit etkilerini, bu durumları ne şekilde atlatır nasıl daha etkiyi yumuşatır, nerede, ne zaman hangi adımı atmanız, nerede beklemeniz, durmanız gerektiğini nerede atılım yapmanız gerektiğini bunların hepsinin bilgilerini verir ve bu bunu kullanmak bir yaşam kılavuzudur .

 

    Herkesin kendine ait bir doğum haritası vardır. Bu doğum haritası üzerinden kişilerle ilgili yorumlar yapılıp danışmanlık hizmeti verilir ve bunu bu şekilde kullanmaya başladığınız zaman inanan herşeyi, zamana, duruma, koşula dikkat ederek hareket ediyorsunuz ve bunun müthiş derecede desteğini görüp, farkına vardığınız zaman zaten hayat akışınızın değiştiğini, hayat akışınızın daha akıcı ve daha kolay bir hale geldiğini görüp, yaşıyorsunuz. Çünkü; haritanızın blokajını, enerjisini iyi biliyor, size nereden neyin getireceğini biliyorsunuz.

 

   Türkiye'de de astroloji çok yükselişe geçti. Etrafta, birçok yerde, internet, sosyal medya, gazete, dergi de bakıyorsunuz birçok astrolog var ve yorum yapıyor. Birçok yeni yeni insanlar çıkıyor. Ben herkese her şeye saygı duyuyorum ama kesinlikle benim her zaman danışanlara söylediğim şudur astrolog olarak kendini lanse eden kişileri iyice araştırın,enerjisi içinize sinsin kişilerin, çok çok önemlidir, insanın içi, hisleri her zaman doğruyu söyler dinlemesini bilirseniz. Aynı zamanda bir kişinin ''astrolog um, astrolog oldum demesi için o kişinin çok ciddi hocalardan, çok ciddi eğitimlerden, başarıyla geçmesi gerekir. Lütfen danışmanlık hizmeti alacağınız kişilerin bilgi birikimine, eğitimleri, ne kadar zamandır ne şekilde astrolojinin içinde olduklarını, ne şekilde ilgilendiklerini bakın,araştırın. Maalesef çok yıldızı parlayan bir, aslında bunu hiç sevmiyorum söylemeyi ama sektör ve kazanç kapısı haline geldiği için birçok astrolog, astroloğum ben diye kendini tanıtan kişiler çıktı. Ben hep aynı şeyi söylüyorum bu çok kadim bilgi hakkını verebilmeniz için çok okumanız, eğitim almanız,çok uzun senelerinizi vermeniz lazım.Tabii ki bir de bunun şu kısmı var ki bunun hakkını vermelisiniz ki,sonra siz de karmaşa yaratmayın.

 

6)Baktığımda hayatınızda bu güne kadar çok güzel ve başarılı bir geçmiş zaman var ve bunun yanı sıra gelecek için de aynı şekilde olacağını düşünüyorum ve şunu sormak istiyorum Astroloji 'ye nasıl başladınız bize bahseder misiniz? 

 

   Ben sanki Beliz Aktan kimdir ? Kısmında verdim cevabı. Astroloji nereden? , ne şekilde başladı hayatımda ? Hayatımda son nefesime kadar olacak, çok severek eğitim aldığım kendimi geliştirdiğim ve daha da geliştireceğim kendimi, insanlara nasıl faydam olur , nasıl insanların ruhuna dokunabilirim ' diye çabaladığımdır astroloji. Dediğim gibi yani son nefesime kadar hem kendimi geliştirmek, hem eğitim, hem insanlara daha faydalı olmak adına ,hem bu bilim için, bu kadim bilgi için ,hem de bana gelen danışanlarımın ve daha benden bu konu ile ilgili destek almak isteyen gelecek kişilere karşı daha iyi daha güzel , daha faydalı bir şekilde faydalı olmak ve danışmanlık hizmeti vermek adına ben astroloji ile ilgili olan yapmam gereken konuları eğilmeye devam edeceğim .

Benim astrolojiden sonra tabii ki hayatımda çok şey değişti. Astrolojiye hayatıma girdikten sonra bir Natal Haritanız'ı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Bir nevi yavaş yavaş çözmeye başlıyorsunuz. Nerede ne yaptınız, ne yapıyorsunuz, neden aynı fraktallar aynı tekrarları yaşıyorsunuz , nerede blokajınız ı olduğunu o enerjiyi nasıl yönetmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz .

    Benim için önemli olan bakın bu hayatta bir tekâmül için geliyoruz. Bu çok önemli, herkesin bir kaderi karması, yaşaması ve yaşatması gerekenler var.Kimine müdahale edebiliyorsunuz , seçimlerinizle, kimine asla müdahale edemiyorsunuz, onları yaşamanız şart. Benim birinci önceliğim astroloji ile ilgili insanların neleri yaşadığını yaşayacaklarını ve bunların altında yatan duygu ve ruh durumunu ve bunların hangi atalardan, nereden geldiğini tesbit etmek insanların hangi bilinç, hangi duygu ruh durumu içinde olduğunu bulmak, bunlara yönelmek ve insanların özellikle bloke olduğu noktalarda onlara Işık tutmak ve bu durum ne şekilde, nasıl bir çalışmayla o blokajı kırılabilir o anlamda destek olmak.Benim hep söylediğim bir şey vardır ''Ben astrolojide insanların ruhuna dokunmayı seviyor ruhuna dokunmak istiyorum'' öncelikli bir hedefim bu.

 

    Çünkü; gerçekten yaşadığımız her şeyin bir nedeni, bir sebebi ve sonucu var. Bir duygu ruh durumu var bunun altında. Ve tabii ki aynı zamanda bir sadece bu hayatımız ve bu hayatta yaşadıklarımız değiliz. Bizim ruhumuzun geçmiş hayatlardan da yani atalarımızdan getirdiğimiz, geçmişten getirdiğimiz bazı duygu ruh durumları bazı bu hayatta anlam veremediğimiz blokajlar var. 

      Ben de zamanında aynı durumları ve arayışları yaşadım ve bana gelen danışanlar da da bunu çok görüyorum. Haritalarına bakıyorum, nerede hangi atadan, hangi konu ile ilgili ne blokajlar geliyor. Nerede kilidi nasıl çözmesi gerekiyor? Bunun altında yatan duygu ruh durumu ve nasıl bir çalışma olmalı? Çünkü herkes bir arayış içerisinde ve maalesef günümüzde, evet hakkını vererek bu tür çalışmaları yapan çok güzel eğitimler almış çok güzel çalışmalar yapmış harika ve çok da güzel kişiye danışmanlık yapıp, yol gösterip, çözüm üreten, kişinin çözüm yolu bulmasını da sağlayan kişiler de var ama aynı zamanda işte son dönemlerin popüler ve ticari sektörü olduğu için temkinli ve emin olarak kişilere yaklaşmak gerek. İyice araştırmak gerek. İşte oradan, buradan biraz bilgi, biraz okuduğu, bir yerden aldığı bir sertifikayla kendini çok daha farklı lanse ederek insanları kendine çekiyorlar. Ama bu çeken insanlar çok sağlıklı, çok da hakkını vererek,kişiye vaad ettikleri gibi danışmanlık vermiyorlar.Maalesef para tuzağı.

   Önemli olan insanların doğru kişiye gidip şifalanması ve doğru çalışmayla. İşte bu anlamda ben kişilerin Doğum Haritası'na bakarak daha çok neyin, daha faydalı olacağını, neredeki blokajın nasıl çözüleceğini, danışanlara bilgi vererek ve o çalışmalara yönlendirerek çalışmalar yapıyorum. Aynı zamanda Scio Terapistiyim. Scio yıllarca Nasa tarafından astronotlar üzerinde kullanılmış, hastalıkları, bağımlılıkları, Biorezonansla tedavi ederek, kişinin duygu, ruh durumunu dengeleyen , çocuklar,sporcular, yetişkinler üzerinde her alanda rahatlıkla çalışılan ve çok kısa sürede çok verimli sonuçlar ortaya çıkaran, günümüz ve geleceğin tıbbının tamamlayıcı, destekleyici çalışmasıdır. Kendim de uyguladım hala da uyguluyorum çok şifalandım. Önümüzdeki günler regresyon ile ilgili eğitim alarak, bu konuda da danışmanlık hizmeti vermek istiyorum.

   Çünkü gerçekten bu hayatta insanların ruhlarını dokunduğunuz zaman insanların hayatları, dünyaları değişiyor ve bu çok ciddi bir sorumluluk bunu bu şekilde düşünerek destek olmak gerek. 

 

Önümüzdeki günlerde çok daha farklı bir projem var. Yine astroloji ile ilgili, onun alt yapı çalışmaları oluşturuyoruz. Çok yakın zamanda sürpriz bir şekilde danışmanlık hizmeti vereceğim ve birçok kişinin çok ilgisini dikkatini çekecek, çok önemli bir çalışma olacak. Bu da böyle sürpriz olsun, önümüzdeki günlerde zaten ilk açıklamayı yine sizlerle birlikte yaparız.

 

    Şimdi isterseniz bir gelin bakalım bir önümüzdeki günlerde gökyüzü etkilerine. 

Ekim ayı içerisindeyiz. Ekim çok kıymetli çok güzel bir aydır. Evet artık Sonbahar Döngüsü içerisindeyiz. Şimdi bizim röportaj yaptığımız tarihten 21 Ekim tarihine kadar Güneş Terazi Burcu'nda, 21 Ekim'den sonra Akrep Burcu'na geçecek ve çok önemli bir gerilemedeyiz. Venüs Retrosunda. Venüs nedir? Parayı, aşkı temsil eder.Özellikle Venüs'ün Akrep Burcu'nda geri hareketi yani retroya başlaması Venüz ,Akrep Burcu'nda çok rahat değildir .Venüs Akrep neleri temsil eder ?

 

   Venüs Terazi Burcu'nun ve Boğa Burcu'nun yöneticisidir. Şimdi geri hareketine baktığımız zaman Venüs gezegeni geri harekette çalışması üstelikte çok huzursuz olduğu bir burçta olması onun gücünü kırar. Şimdi bu süreç 4 Ekim'den -17 Kasım'a kadar devam edecektir. Biz bu durumda ne yapacağız? Evet, önce şunu belirtmem gerekiyor ki eski aşklar kapınızı çalar. Retroda geleni bir düşünmek gerekiyor. Önemli olan düz hareketinde gezegenlerin kişinin geriye dönmesidir. Aynı zamanda yaşadığınız ilişkiyi, flörtünüzü,evliliğinizi sorguladığınız bir dönemdesiniz . Öncelikle uyarmak istediğim şu Venüs Akrep'te olduğu için Akrep ya hep ya hiç enerjisidir ve Akrep çok uçlarda, bu çılgınlık anlamında değil, duygu ruh durumu anlamında ve burada şöyle bir şey var özellikle geçmişte kalbini kırdığınız bir kadın varsa beyler bu uyarım size intikam acı olabilir bu dönem kalbini kırdığınız insanlar öyle fırsatlar, imkanlar geçer ki o kişilerin eline , bu dönemde sizin yaşattıklarınızı size yaşatır, size hissettirebilirler. Size bir başka bir şey daha özellikle Ekim sonuna doğru Uranüs daha etkili olacak gökyüzünde. Özellikle para piyasalarında.Uranüs gökyüzünde ele avuca sığmaz,kollektif enerjinin, söylenenin tersini yapan gezegeni. Ona hiç kimse müdahale edemez ve aynı zamanda onunla ilgili yaptığımız yorumun mutlaka tersi çıkar.Keskin açısı ekimin son haftası Hem para piyasalarını ,hem de kadınlara yönelik şiddet taciz ya da sıkıntılı durumlara da artmasına gösterir.Aman Hanımlar dikkat Derim Tacize,dayağa, istenmeyen hoş olmayan kadına yönelik durumlara.Aynı zamanda çocuklarınızı da koruyun , kollayın bu zamanda derim.

 

 Bir başka bir şey daha var ki, Venüs'ün akrep olması, belirtmek istediğim cinselliğe dayalı çok bu tarz ilişkilerin içerisine çekebilirsiniz Hiç hesapta olmayan sürpriz insanlar sürpriz ilişkileri çekilebilirsin aynı zamanda istemediğiniz ilişkiler yaşayabilir istenmeyen durumlar söz konusu olur. Başka bir şey daha belirtmek istiyorum ki istenmeyen hamilelik ve Akrep cinsel organları üreme organları temsil ettiği için özellikle idrar yollarında ilgili rahatsızlıklar, özellikle cinsel hastalıklar ve üreme organlarımız ile ilgili rahatsızlıklar sıkıntılar yaşayabilirsiniz. 

 

Astrolog Beliz AKTAN

 

Ben Beliz Aktan 'a bu muhteşem röportaj ve çok değerli bilgileri bizlerle paylaştığı için ekibim ve kendi adıma çok sonsuz teşekkür ederim..

 

Sevgiler saygılar sağlıcakla kalın. 

 

İnci Elence İlter 

 

İnci Elence İlter diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 4 sayfa var.
Bu kategoride 31 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web