Denizli 34°C
25 Eylül 2018 - Salı
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Gökhan Karaıslı

Amatörde top oynamak!

5 yıl önce başladığım muhabirlik görevimde geçen yılın Kasım ayı gibi başladığım spor muhabirliğine bir yılımı doldurmak üzereyim.

Geçen yıl bazı teknik sorunlar yüzünden amatörde maçlar izleyemedik. Biraz uzaktan izlemek zorunda kaldık. Bu yıl sahalara indik. 3 haftadır amatör maçları izliyorum. Amatör camia çok ilginç bir yer. Kaç zamandır amatörün değişik bir yer olduğunu yazar dururum. Orada top oynamak ise çok daha ilginç.

Gündüz sanayide yada başka yerlerde oynayan çocuklar akşamları antrenman yapıyor. Hafta sonları ise maçlara çıkıyor. Maç başı 100’den başlayıp bin liraya kadar oynuyorlar. Asıl meslekleri futbol değil sadece hobi için yapmak zorunda kalıyorlar. Kalıyorlar diyorum çünkü profesyonel liglerde futbolcular gündüz başka yerde çalışmaz. İşleri güçleri futboldur.

Hepsi çok temiz insanlar bundan eminim. Dertleri sadece futbol oynamak. Birbirlerine kanka, kardeşim diyorlar. Maç sırasında şakalaşıp birbirlerine sarılıyorlar. Amatörün ruhu dedikleri bu olsa gerek. Sonuçta hepsi normal hayatta birbirleri ile tanışıyorlar ve belki de beraber çalışıyorlar.

Bu durum amatöre verilecek maddi destek ile değişir mi bilinmez ama gerçek olan tek şey amatörde futbol oynamak çok güzel bir şey…

Gökhan Karaıslı diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  17  18  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 18 sayfa var.
Bu kategoride 178 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web