Denizli 27°C
23 Ekim 2019 - Çarşamba
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

ALTIN KALPLİ İNSANLAR ÜLKESİ

29 Mayıs günü Çardak ilçesi Gemiş Kasabası ilk ve ortaokulunun kütüphane açılışı için Yaz-Ar-Bir olarak davet edildik.

Bazı arkadaşlarımız günün anısına uygun şiir okuyacak, bazı arkadaşlarımız da kitap sergisi yaparak imza günü oluşturacaktık. Okula vardık, bizi davet eden okul yönetimi karşıladılar ve saat 17.00 da protokolün gelmesiyle program başladı. Konuşmalar yapıldı, kütüphane açıldı, şiirler okundu, müzikler dinlendi ve program sona erdi.

Programdan sonra yanımıza Çardak müftüsü Ahmet Demirel gelerek, bizlerle tanıştı. Müftü efendinin okula değişik projeler sunarak katkısının olduğunu daha önceleri duymuş memnun olmuştum. Örneğin Gemiş ortaokuluna ziyarete geldiğinde, çocuklara okumayı sevdirmek adına okul bahçesindeki ağaçlara kitaplar asar, teneffüse çıkan çocuklar ağaçta asılı bu kitapları alırlar, edinirler ve okurlarmış. Müftü Efendiyi takdir ettim.

Bizle tanıştığında kendisine, günün anısına birer kitap imzalayıp verdiğimizde çok memnun oldu. O’da bize Taşkın Kılıç’ın yazmış olduğu “Altın Kalpli İnsanlar Ülkesi” kitabını bizlere hediye ettiler.

Okuma sırasına göre koyduğum bu kitabın okuma sırası geldiğinde ve okuduğumda Müftü Ahmet Demirel’in bu kitabı bizlere hediye ederek güzel bir iyilik yapmış olduğunu gördüm.

“Altın Kalpli İnsanlar Ülkesi” Balzac’ın Beyaz Zambaklar Ülkesi kitabından esinlenerek yazılmış, işlediği konularda insanlara olumlu ve olumsuz örnekler vererek, insanlardaki çalışmayı, verimliliği ve başarıları nasıl edinebileceklerini, ülkemizin kalkınmasının, daha ileriye gitmesinin çalışmaktan ve çok çalışmaktan geçeceğini örneklerle anlatan bir kitap.

Bireylerin okuyarak başarılarına başarı katabilecekleri ve topluma yararlı iyi birer insan olma yolunda hareket ederek vatan için, millet için yararlı toplumlar oluşturma adına yazılmış çok güzel bir kitap. Kitapseverlerin ve ilgililerin mutlaka okumasını tavsiye edebileceğim bir kitap.

“Altın Kalpli İnsanlar Ülkesi” Akademisyen Taşkın Kılıç’ın yazmış olduğu, Editörlüğünü M. Endülüs Özbay, Kapak tasarımını Eyüp Kulpu, İç tasarımını Yeliz Yıldız Karasakal’ın 1. Bakısı 2017 de Az Yayıncılıktan çıkan 256 sayfalık bir kitap.

Sunuş yazılarını Funda Gökçen ve Çoban Yazar Ahmet Aslan’ın yaptığı kitapta, Taşkın Kılıç bu kitabın yazımında katkı veren başta ailesi, annesi, babası ve çocuklarına teşekkür yazısı ile başlamış

Ön sözünde ise 1923 yılında G. Petrov tarafından yazılan “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” adlı kitaptan esinlenmiş şeklini ve kitabın içerisinde yazacağı konuları özet halinde okuyucu ile paylaşmış.

Kitap konularına girmeden yerli ve yabancı düşünürlerin öz sözlerine yer vererek işleyeceği konulara öyle başlamıştır ki önsözlerle işlediği konunun birbirini tamamladığı görülmektedir.

Kısacası her insanın okuyup kendini bulacağı bir kitap meydana getiren Taşkın Kılıç’a bu faydalı çalışmasından dolayı teşekkür ederek başarılarının ve üretiminin devamını diliyorum.

 

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ...  13  14  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 14 sayfa var.
Bu kategoride 135 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web