Denizli 27°C
26 Mayıs 2018 - Cumartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Hüsamettin TAT

30 KASIM DÜNYA ŞOFÖRLER GÜNÜ

İnternet üzerinden gezinti yaparken bir paylaşım gözüme çarptı. “30 Kasım Dünya Şoförler Günü” Demek ki; öğretmenler günü, sevgililer günü, kadınlar günü….günü olduğu gibi gün koyucular 30 kasımı da Dünya Şoförler Günü olarak belirlemişler. Belirlemek kolay, bak takvime hangi gün boşsa o güne yerleştir ve al sana övüneceğin bizim de günümüz var diyebileceğin bir gün. Hoş ama bu günden bazı şoför arkadaşların belki haberleri bile yok. Bazı meslek erbabı kişiler bizim de günümüz var, biz de gün sahibiyiz gibilerinden memnundurlar kim bilir? Aslında bu gün koyucular öyle bir şeye sebep oluyorlar ki o da ekonomi trafiğinin yoğunlaşması, alış verişlerin canlanması bakımından ortaya atılmış bir tuzak diye düşünüyorum.

Malum öğretmenler gününde öğretmenine hediye almak için velilerin ve öğrencilerin el ayak olması, baş tacı annelerimizin anneler gününde hatırlamak ya da hediye almak gibi. Annemizi öğretmenlerimizi bir güne sığdırmak mümkün mü? Hediyelerini, çiçeklerini alalım, alalım da bir güne sığdırmak ve bu yarış içerisinde hediye alamayanları, öğretmenlerine karşı, arkadaşlarına karşı mahcup duruma düşen çocukları ya da velileri ne yapacağız. Bu burukluk ve yokluk içerisinde onlar gün kutlayan öğretmenleri, anneleri sevmemiş mi olacaklar. Aslında bunlar yanlış ve uydurma, birilerinin çıkartması ve bizlerin de peşine düşmemizden başka bir şey değil diyorum.

Diğer taraftan öğretmenler gününde, şoförler gününde kutlamaların ve hediyeleşmelerin yanı sıra bu meslek erbabı kişiler için kutlamaların yanı sıra başka neler yapmış bu günü çıkaranlar. Öğretmenin sorunlarını, maaşlarının yetersizliğini, sorunlarının eksiklik ve fazlalıklarını ilgilendiren; paneller, toplantılar, konferanslar, sempozyumlar yapmışlar mı? Hayır.

Peki, şoför kardeşlerimizin gününde şoförlerin sorunları; mazot pahalılığı, vergilerinin durumu, yol şartları, çalışma koşulları ile ilgili yine söylüyorum, paneller, sempozyumlar, toplantılar yapılmış mı? Ya da yapmışlar mı? Hayır.

Neden yapmıyorlar, ya da yapılmıyor? Ne gerek var canım, nasıl olsa senenin bir günü onların 364 günü zaten onların, hayat mücadelesi vermelerine, zorluklara göğüs germelerine yeter.

Bu gün yapıcılara, bende buradan seslenmek istiyorum. Nasıl olsa 365 günün bazı günleri müsaitse eğer bi zahmet takvim yapraklarına bir bakıversinler de

-Yazarlar günümüz yok

-Şairler günümüz yok

-Hikâyeciler günümüz yok

-Müzik yapan, fotoğraf çeken, resim yapan ne bileyim aklıma hemencecik geliveren bu işlerle uğraşan dostlarımız içinde bir gün oluşturamaz mısınız?

Hadi bi zahmet ilgilenip bir el atsanız. Bizim de günümüz olsun. Ne dersiniz?

Hüsamettin TAT diğer köşe yazıları
 1  2  3  4  5  6  7  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 7 sayfa var.
Bu kategoride 65 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web