Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi
Yazar hakkında | Tüm köşe yazıları
Saliha  Dervişoğulları

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Bağımsızlığın simgesi 23 Nisan egemenlik ve çocuk bayramını maalesef bu sene okullarımızın kapalı olması, başımızın belası dediğimiz corana virüsü nedeni ile çocuklarımız ile beraber evlerimizde kutlayacağız. Bizler yine aynı duygu ve coşku ile balkonlarımızı bayraklar ile yine süsleriz. Mustafa Kemal Atatürk’ümüz Cumhuriyetimizin yüce kurucusu, TBMM’nin kapılarını açtığı bu önemli günü dünya çocuklarına hediye etti. Türk halkına egemenliğini ilan ederek, tüm dünyaya kardeşliğimizi ve dostluğumuzu sundu. Bizler de mesajlarımız ve kendi çapımızdaki kutlamalarımız ile 23 Nisan çocuk bayramımızı sevinç içinde saygı, sevgi ile kutlayacağız.

Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak yer alan, bu anlamlı günü bende kutluyorum. Tüm çocukların geleceklerinin aydınlık, mutlu ve sevinç içinde olmasını tüm kalbimle diliyorum. Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün bugünün çocuklarına, yarının büyükleri olacak gençlerine sevgi, saygı, barış dolu bir tertemiz dünyada yaşamalarını istiyorum.

Türklerin 23 Nisan’ı Türk milletinin kendi geleceğini belirlediği ve bu egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığımız bu özel gün Türk tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Tüm Türkiye olarak balkonlarda sevinç çığlıkları ile bugünü kutlayalım.

Türkiye’mizin sevgili çocukları, biliniz ki bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya tabi ki sizler devam ettireceksiniz. Vatanımızı, milletimizi, ailesini, arkadaşlarını seven mutlu bir gelecekte, yine sizler bilimde, teknolojide, hukukta, sağlıkta, eğitimde en güzel çağları yakalayıp, hatta diğer ülkelerin bile üzerinde olabilecek başarılı bir nesil olmanızı ancak çok çok çalışarak başaracağınızı biliyorum.

‘’EĞEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ ULUSUNDUR’’ Ulusal ve milli bayramız olan 23 Nisan hepimize, tüm Ulusumuza kutlu olsun. Aziz milletimiz yokluklar ve zorluklar içeresinde, istiklal mücadelesinde canları ile savaşmışlar ve   kahraman halkımızın, askerlerimizin azim ve kararlılık ile yaptıkları çabaların en güzel mücadelesidir bizim 23 Nisanımız. Başta Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Atatürk’ün siz çocuklara verdiği öneminin, inancının göstergesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız tekrar kutlu olsun. Sevgiyle kalın. Mutlu kalın.

Saliha Dervişoğulları diğer köşe yazıları
ÇOCUK İLETİŞİMİ 2020-06-16 06:35:07
TÜRBELERE ADAK ADAMAK2020-06-09 08:55:16
DENGE HAYATI 2020-05-14 08:36:40
ANNE OLMAK 2020-05-09 12:09:02
 1  2  3  4  5  6  7  ...  15  16  ›  ›› 
Şuan 1 sayfadasınız, toplam 16 sayfa var.
Bu kategoride 153 adet içerik var.

Bu yazıları okudunuz mu ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web