Denizli 10°C
22 Şubat 2020 - Cumartesi

SINAVDAN GEÇTİK TRAFİKTEN KALDIK

2020-01-15 10:15:39 |
..
SINAVDAN GEÇTİK TRAFİKTEN KALDIK

Çivril’de Trafik ekipleri, yaptığı yol denetimlerinde, sürücülerin trafik bilgisini ölçmek ve eksiklerini tamamlamak amacıyla 10 soruluk test bir uyguluyor. Uşak Denizli Karayolu üzerinde yolculuk yapan sürücüler, Çivril’e geldiklerinde trafik kontrol noktasında beklenmedik bir uygulamayla karşılaşıyorlar. Trafik kontrol ekipleri, durdurdukları araçların gerekli kontrollerini yaptıktan sonra, sürücü ve yolcuların de onayıyla, 10 soruluk trafik işaretlerinin bulunduğu bir testi cevaplıyor. Trafikte en çok karşılaştığımız 10 trafik levhasının yer aldığı ve 3 şıklı çoktan seçmeli cevapların arasından doğruyu bulmaya çalışan yolcular hem eksiklerini görüyor hem de yanlış bildikleri işaretlerin doğrusunu öğrenmiş oluyorlar. Trafik denetleme ekipleri 10 soruluk testin yanında sürücü ve büyük yolculara içinde trafik işaretleri ve kurallarının yazılı olduğu not defteri hediye ediyorlar. Küçük yolcular için hazırlanış artık ben de trafik polisiyim yazılı ve yine içinde trafik kaide ve kurallarını öğreten işaretlerin bulunduğu not defteriyle, sürücünün kural ihmali yapması durumunda onu uyarmak için çalabileceği kırmızı düdük hediye ediliyor. Sürücülere yapılan testlerde doğru cevapları bilme ortalamasının %50’nin altında olduğunu gördüğümüz etkinliğin başarı dağılımı da eğitim seviyesine göre farklılık gösteriyor. Kişilere göre genellemenin yapılamayacağı gayri resmi başarı sonuçları şu şekilde: Üniversite mezunları %50, lise mezunları %35 Ortaokul ve ilkokul mezunları %30. Trafikte her gün karşılaştığımız ve uymak zorunda olduğumuz trafik işaretlerinin bilinirliği konusundaki düşük başarı, sürücüler tarafından, yollarda “Allah emanet” yolculuk ediyoruz yorumlarına sebep oldu.
2020-02-22 08:56:20
Merkezefendi ilçesinde bir otomobilin resmi polis aracıyla çarpışması sonucu 2’si polis 1 vatandaş yaralandı. Edinilen bilgiye göre kaza,..
2020-02-21 12:35:31
Büyükşehir’den Kırsal Kalkınmaya Büyük Destek DENİZLİ KESTANE ŞEKERİNDE DE MARKA OLACAK Denizli Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya destek..
2020-02-20 12:21:38
Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, ürün bazlı gıda denetim seferberliği kapsamında denetimlerine devam ediliyor. Denetimler kapsamında..
2020-02-19 11:43:40
Baklan’da Selçuklular döneminden kalma tarihi Hüsamettin Gazi Bey Türbesi yüzyıllar geçmesine rağmen halen ayakta. Birçok defa restore edilen türbe..

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web