Denizli 32°C
18 Eylül 2019 - Çarşamba
Sağlığına Cerrahi’de kavuştu

Evinde balkon yıkarken düşen ayağı kırılan ve omzunu da fayansa çarpan 57 yaşındaki Nazlı Kara, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji hekimlerinden Doç. Dr. Semih Akkaya tarafından yapılan operasyonun ardından sağlığına kavuştu. 57 yaşında evli ve 2 çocuk sahibi ev hanımı Nazlı Kara omzundaki şiddetli ağrı ve işlev kaybı nedeniyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji hekimlerinden Doç. Dr. Semih Akkaya’ya başvurdu. Evinde balkon yıkarken ayağı kayan ve omzunu fayansa çarpan Kara’ya yapılan incelemelerde lif kopması nedeniyle fizik tedavi önerildi. Aldığı fizik tedaviler sonucunda problemleri çözülmeyen ve ağrısı geçmeyen Nazlı Kara gün geçtikçe kolunda ve elinde güç kaybı yaşamaya başladı. Sakatlanan kolunu ve elini kullanamayacak duruma gelen Kara internetten gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda Doç. Dr. Semih Akkaya’ya ulaştı ve Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan muayeneler sonucunda kendisine ameliyat önerilen Nazlı Hanım gün geçmeden operasyona alındı. Oldukça riskli bir operasyon geçiren Nazlı hanımın sırtından alınan kaslar, omzunda kopmuş olan ve oldukça deforme durumda bulunan kaslar ile birleştirildi. Operasyonun ardından Doç. Dr. Semih Akkaya, “Nazlı hanım bize başvurduğunda detaylı bir muayene gerçekleştirdik ve omuz adalelerinde ciddi bir yırtık bulunduğunu fark ettik. Bu tarz omuz kas yırtıklarında kapalı bir operasyon olan artroskopik ameliyat ile tamir işlemi yapıyorduk fakat Nazlı hanımın omuz kaslarında büyük oranda bir erime olduğu ve omzunda bunu sağlayabileceğimiz kasla bulunmadığı için bu operasyonu gerçekleştiremedik. Ancak kapalı Artroskopik işlemi zedelenmiş kasların olduğu bölgeyi temizlemek için yine kullandık. Ardından arka sırt kaslarından iki tanesini daha önce kaybettiği kaslara transfer ettik. Henüz hastamızı taburcu etmedik ama şu durumda bile sağlığına büyük oranda kavuştuğunu ve omzunu rahatça hareket ettirebildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda elindeki güç kaybının da yerine gelmeye başladığını eklemeliyiz. Bu oldukça riskli bir operasyon olduğu için gerçekleştirilmesi de oldukça nadirdir. Denizli’de bu operasyonu yapan en deneyimli ve donanımlı ekibe sahip olduğumuzu da belirtmek istiyorum” dedi.
2019-09-16 12:45:10
CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Parti Meclisi üyesi Pınar Uzun,Samsun Milletvekili Neslihan..
2019-09-13 11:33:59
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ilçelerde bulunan meslek yüksekokullarının (MYO) mevcut fiziki durumlarını ve..
2019-09-11 13:30:11
Bu sezon Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu 2019-2020 Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig Şehit Teknisyen Astsubay Başçavuş İlyas Kaya..
2019-09-10 12:49:55
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin tanıtımına katkı verecek projelere imza atmakla birlikte, ulusal ve uluslararası tv kanallarında..

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web