Denizli 27°C
23 Eylül 2017 - Cumartesi
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLUATAĞI

Pamukkale Belediyesi Kınıklı Mahallesi’ne doğayla iç içe bir alanda yeni yürüyüş ve bisiklet yolu yapıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediye olarak Bizler şehrimizin geldiği noktayı farklı bir boyuta taşımak istiyoruz. Bu kapsamda Çamlık bölgesinde mükemmel bir ortamda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları çalışmalarına başladık” dedi. Pamukkale Belediyesi, ‘Daha yaşanabilir bir Pamukkale için çalışıyoruz’ sloganından hareketle ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm mahallelere dokunarak farklı yaşam alanları yaratmaya devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden itibaren Pamukkale’ye yakışır dev projelere imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,halkın kullanımı için bisiklet ve yürüyüş yolu projelerine devam ediyor. Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan bölgede doğayla içe içe durumundaki çamlık askeri saha yanında yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yapılacak. Bu alanda incelemelerde bulunan Başkan Gürlesin, yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cengiz Akçam ile birlikte yürüyüş-bisiklet yolu çalışmalarını inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle sakinlerinin görüşlerini de almayı ihmal etmedi. “HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ” Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve ekibine yapımına başlanan yürüyüş yolları ve bisiklet yolları için teşekkür etti. Kalay, “Sağ olsun Pamukkale Belediye Başkanımızla Kınıklı Mahallemize güzel bir yürüyüş- bisiklet yolu yapıyoruz. Çalışmaların sonunda, halkımız temiz havada sporlarını yapabilecek, daha güvenli ortamda bisikletlerini binebilecekler. Başkanımızın mahallemize yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi. “AMAÇ HALKIN SPOR YAPMASINI SAĞLAMAK” Bölgedeki bisiklet yolu çalışmalarında şu ana kadar 850 metre yol açımı tamamlandığını ve bu alanın ring halinde 1500 metreye kadar ulaştırmayı planladıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bizler belediyecilik anlamında bisiklet yolları ve yürüyüş yollarıyla şehrimizin geldiği noktayı farklı bir boyuta taşımak istiyoruz. Bu anlamda doğayla iç içe olan Kınıklı Mahallemizin askeri alanın hemen yanında Çamlık’ın kenarında mükemmel bir ortamda bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın nispi olarak rahatlatılması anlamında yürüyüş yolları ve bisiklet yolları çalışmalarına başladık. Buradaki çalışmalarımızdaki amacımız hem bu bölgedeki vatandaşlarımızın hem de çevre mahallelerden gelen vatandaşlarımızın gerçekten doğayla iç içe daha sağlıklıyaşam tarzına ulaşmalarını sağlamak ve bisiklet kullanımına teşvik etmek” dedi.Gürlesin, “Çalışmalarımıza kısa bir süre önce başladık. İnşallah çok uzatmadan da bir an önce bitirip halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ
2017-09-22 13:34:19
Denizli’de Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Denizli Şubesi, yaptığı olağan kongreyle yeni yönetim kurulunu belirledi. TÜMSİAD Denizli..
2017-09-21 11:34:17
Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından Denizli'de kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı...
2017-09-20 09:12:52
Denizli Yörükler Derneği yapacağı yörük gecesinin tarihi ve içeriği hakkında bilgiler vermek için basın açıklaması yaptı. Denizli Yörükler Derneği..
2017-09-19 13:23:57
Denizli Mardin’de şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Arıkan’I sonsuzluğa uğurladı. Çal’ın Bayıralan Mahallesinde gerçekleştirilen törene binlerce kişi..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır.