Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma
MERKEZ ÜSSÜ İZMİR OLAN DEPREM DENİZLİ’DE DE HİSSEDİLDİ

Merkez üssü İzmir olan deprem için AFAD şiddeti 6.6 olarak açıklarken, Kandilli Rasathanesi 6.8 olarak açıkladı. Meydana gelen depremi; İstanbul, İzmir, Manisa,Antalya, Denizli, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Muğla ve Aydın illeri de hissetti. Merkez üssü İzmir olan depremi Denizli, Bursa Balıkesir ve Aydın yoğun bir şekilde hissetti. İzmir’de çok sayıda bina yıkılırken binaların altında insanların olduğu ve arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. İzmir Valisi açıklama yaptı; “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bir bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz. Gelen bilgileri olduğu gibi aktaracağız” dedi. İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem, Denizli’de de hissedildi. Büyük paniğe neden olan deprem sonrası, kentte vatandaşların bir kısmı kendini dışarıya attı. İzmir’in Seferihisar ilçesi merkez üslü gerçekleşen deprem yurdun birçok noktasında hissedildi. AFAD verilerine göre 6,6 şiddetinde ölçülen deprem Ege Bölgesindeki kentlerin birçoğunda hissedildi. Denizli’de hissedilen deprem sonra kentte panik oluştu. Birçok vatandaş kendini dışarıya attı. Depremi hisseden vatandaşlar ev ve iş yerindeki avizeleri çekerek depremin oluşturduğu etkiyi kayıt altına aldı. İçişleri Bakanı yaptığı açıklamada: “Şu ana kadar İzmir Bornava ve Bayraklı’da 6 binanın yıkıldı ihbarını aldık.” Bayraklı Belediye Başkanı : “10 binanın yıkıldığı bilgisini aldık” dedi. FATMA TEKEŞ
2020-12-04 09:03:46
Denizli’de park halinde bulunan araçta henüz bilinmeyen nedenden dolayı yangın çıktı. O anlar vatandaş kamerasıyla görüntülenirken, itfaiye ekipleri..
2020-12-03 13:24:06
Denizli, jandarma ekiplerinin şüpheli bir araca yönelik düzenlediği operasyonda 50 adet kalem suikast tabancası ile bu silahlara ait 175 adet mermi..
2020-12-02 14:13:29
Denizli’de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ceza yiyen şahıs, halasını görmeye geldiği sırada karantinada olduklarını arkadaşından öğrendiğini..
2020-12-01 09:43:32
Tavas Belediyesi bünyesinde Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kurarak bu alanda çalışmalara başlamıştı. Tavas Belediyesi, ata yadigarı siyez buğday..

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web