Denizli 27°C
23 Eylül 2017 - Cumartesi

HEDEF BİR NUMARA OLMAK

2017-07-12 14:10:24 |
..
HEDEF BİR NUMARA OLMAK

Pamukkale İlçesine Bağlı Gözler mahallesinde ‘Tıbbi Aromatik Bitkiler’ tarla günü düzenlendi. Etkinlikte Tıbbi aromatik bitkilerde bir numaraya yerleşmek için çalışmaların devam ettiği vurgusu yapıldı. Tıbbi Aromatik bitkiler konusunda önderlik etmiş üretici Mehmet Aksoy’un tarlasında yapılan etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Gıda Tarım İl Müdürü Yılmaz Erkaya ve üreticiler katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli’de 110 bin dekar alanda kekik alanı olduğundan söz ederek Türkiye’de üretimin yüzde 86’sının Dünyada yüzde 75’ini karşıladığını söyledi. Erkaya şöyle konuştu; “ABD, Almanya, İtalya, Polonya, Japonya gibi ülkelere ihraç ediliyor. Denizli Tıbbi aromatik bitkilerde bir merkez haline getireceğiz. Lavanta, Adaçayı üretimini yaygınlaştırıp bir numara olmak istiyoruz. Adaçayı, Safran ve Lavanta gibi bitkileri yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise yaptığı konuşmasında, belediye olarak bizlerde bölgedeki tarıma katkı vermek istiyoruz. Gelirin artmasında belediye olarak bizde üzerimize düşen görevi yapmak istiyoruz. Kekiği daha iyi yerlere getirmek için tesis yapımına kadar teknik çalışmaları yapıyoruz. Gelirin arttırılması için uğraşacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve beraberindekiler Lavanta tarlasını gezerek hasada katıldı. Abdullah GÖNÜLTAŞ
2017-09-22 13:34:19
Denizli’de Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Denizli Şubesi, yaptığı olağan kongreyle yeni yönetim kurulunu belirledi. TÜMSİAD Denizli..
2017-09-21 11:34:17
Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından Denizli'de kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldı...
2017-09-20 09:12:52
Denizli Yörükler Derneği yapacağı yörük gecesinin tarihi ve içeriği hakkında bilgiler vermek için basın açıklaması yaptı. Denizli Yörükler Derneği..
2017-09-19 13:23:57
Denizli Mardin’de şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Arıkan’I sonsuzluğa uğurladı. Çal’ın Bayıralan Mahallesinde gerçekleştirilen törene binlerce kişi..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır.