Denizli 9°C
19 Ocak 2018 - Cuma

HEDEF BİR NUMARA OLMAK

2017-07-12 14:10:24 |
..
HEDEF BİR NUMARA OLMAK

Pamukkale İlçesine Bağlı Gözler mahallesinde ‘Tıbbi Aromatik Bitkiler’ tarla günü düzenlendi. Etkinlikte Tıbbi aromatik bitkilerde bir numaraya yerleşmek için çalışmaların devam ettiği vurgusu yapıldı. Tıbbi Aromatik bitkiler konusunda önderlik etmiş üretici Mehmet Aksoy’un tarlasında yapılan etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Gıda Tarım İl Müdürü Yılmaz Erkaya ve üreticiler katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli’de 110 bin dekar alanda kekik alanı olduğundan söz ederek Türkiye’de üretimin yüzde 86’sının Dünyada yüzde 75’ini karşıladığını söyledi. Erkaya şöyle konuştu; “ABD, Almanya, İtalya, Polonya, Japonya gibi ülkelere ihraç ediliyor. Denizli Tıbbi aromatik bitkilerde bir merkez haline getireceğiz. Lavanta, Adaçayı üretimini yaygınlaştırıp bir numara olmak istiyoruz. Adaçayı, Safran ve Lavanta gibi bitkileri yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise yaptığı konuşmasında, belediye olarak bizlerde bölgedeki tarıma katkı vermek istiyoruz. Gelirin artmasında belediye olarak bizde üzerimize düşen görevi yapmak istiyoruz. Kekiği daha iyi yerlere getirmek için tesis yapımına kadar teknik çalışmaları yapıyoruz. Gelirin arttırılması için uğraşacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve beraberindekiler Lavanta tarlasını gezerek hasada katıldı. Abdullah GÖNÜLTAŞ
2018-01-18 05:57:44
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, belediye personeliyle yemekte bir araya geldi. 4 yıl içerisinde personelin gayretli çalışmalarıyla..
2018-01-17 10:40:08
Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, meyve üreten işletmeleri ziyaret etti. İşletmelerde incelemelerde bulundu. Başkan Akyol'a Ziraat..
2018-01-16 09:40:49
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre sıcaklık en yüksek 10 derece olarak ölçülecek. Bugün sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklık yarın 6 dereceye..
2018-01-15 06:07:04
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim vermek istiyoruz." dedi. Oğuz, Denizli Gazeteciler..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web