Denizli 39°C
24 Temmuz 2017 - Pazartesi

HEDEF BİR NUMARA OLMAK

2017-07-12 14:10:24 |
..
HEDEF BİR NUMARA OLMAK

Pamukkale İlçesine Bağlı Gözler mahallesinde ‘Tıbbi Aromatik Bitkiler’ tarla günü düzenlendi. Etkinlikte Tıbbi aromatik bitkilerde bir numaraya yerleşmek için çalışmaların devam ettiği vurgusu yapıldı. Tıbbi Aromatik bitkiler konusunda önderlik etmiş üretici Mehmet Aksoy’un tarlasında yapılan etkinliğe Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Gıda Tarım İl Müdürü Yılmaz Erkaya ve üreticiler katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli’de 110 bin dekar alanda kekik alanı olduğundan söz ederek Türkiye’de üretimin yüzde 86’sının Dünyada yüzde 75’ini karşıladığını söyledi. Erkaya şöyle konuştu; “ABD, Almanya, İtalya, Polonya, Japonya gibi ülkelere ihraç ediliyor. Denizli Tıbbi aromatik bitkilerde bir merkez haline getireceğiz. Lavanta, Adaçayı üretimini yaygınlaştırıp bir numara olmak istiyoruz. Adaçayı, Safran ve Lavanta gibi bitkileri yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise yaptığı konuşmasında, belediye olarak bizlerde bölgedeki tarıma katkı vermek istiyoruz. Gelirin artmasında belediye olarak bizde üzerimize düşen görevi yapmak istiyoruz. Kekiği daha iyi yerlere getirmek için tesis yapımına kadar teknik çalışmaları yapıyoruz. Gelirin arttırılması için uğraşacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve beraberindekiler Lavanta tarlasını gezerek hasada katıldı. Abdullah GÖNÜLTAŞ
2017-07-24 15:03:27
Denizli’de kamyonun altında kalan elektrikli bisiklet sürücüsü hayatını kaybetti. Kaza ikindi saatlerinde Akkonak Mahallesi Koşuyolu ışıklarının..
2017-07-22 12:57:16
Buldan da düzenlenen festivalde sadece geceleri değil gündüzleri de hareketlenme oluyor. Festivale gelenler ve Buldan'ın yerlileri Sadece gece..
2017-07-21 15:22:56
Denizli’nin dokuma başkenti Buldan’da Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali başladı. Alanyazı Meydanında açılış töreni ile başlayan festivalde..
2017-07-20 12:35:05
İki kardeş 17 yaşındaki Fatma Sultan Eskin ve 11 yaşındaki Ali Alperen Eskin, benzer şikayetler ile Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kulak Burun Boğaz..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır.