Denizli 38°C
20 Eylül 2017 - Çarşamba

ÇAL FESTİVALİ GERİ DÖNÜYOR

2017-09-11 11:21:16 |
..
ÇAL FESTİVALİ GERİ DÖNÜYOR

2 yıldır yapılamayan Çal Bağbozumu Festivali kaldığı yerden devam ediyor. 15-16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan festivale başta Kıraç olmak üzere birçok sanatçı katılacak. Festivalle ilgili açıklamalarda bulunan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, "Festival bir kaç yıldır üzücü olaylar ve şehitlerimizden dolayı iptal edilmişti. Bu yıl kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi. Denizli Gazeteciler Derneğinin toplantı salonunda yapılan basın toplantısından Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan 15-16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 21. Bağbozumu festivali ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Akcan konuşmasına basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Akcan, "Festivalimiz bir kaç yıldır terör olayları ve verdiğimiz şehitlerden dolayı yapılamamıştı. Bu yıl bu olayların ortadan kalkması ile birlikte tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz. Güzel bir festival olacağını düşünüyorum. 15 Eylül saat 16’da festival açılacak ve 17 Eylül Kıraç konseri ile son bulacak. İnşallah kazasız belasız bu festivali de atlatırız" diye konuştu. TARIM İLÇESİ ÇAL Üzüm piyasası ile ilgili sorulara da cevap veren Akcan, "Bu yıl Nisan ayında gerçekleşen dolu yağışı üretimimizi çok kısıtladı. Çok fazla zarar gördük. Ama yinede çok düşük rakamlarda kalmadık. Bu yüzden verimli bir yıl oldu diyebilirim. Sadece üzüm değil artık domates de üretmeye başladık. Katar sorunu biraz elimizi bağlamış olsa da yine de çok güzel domates üretip sattığımızı düşünüyorum. Aslında hedefimiz sadece domates değil, biz yavaştan sarımsak ve bazı meyveleri de üretmeye başladık. Tabi bunlar şu an deneme aşamasında ama iyi gidiyoruz. Tahminen 10 yıl içinde bunları da yeterli miktarda üretmeye başlayacağız" dedi. Akcan, kapanış konuşmasında basını es geçmeyerek tekrar teşekkür etti ve tüm basın mensuplarını festivale davet etti.
2017-09-19 13:23:57
Denizli Mardin’de şehit olan Uzman Çavuş Muhammet Arıkan’I sonsuzluğa uğurladı. Çal’ın Bayıralan Mahallesinde gerçekleştirilen törene binlerce kişi..
2017-09-18 10:30:18
Sesi Görenler Süper Ligi’nde mücadele eden Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü, çıkışını sürdürüyor. Kırmızı beyazlılar ikinci yarının ikinci..
2017-09-16 09:40:57
Yaptığı her projede kalıcılığa önem veren Pamukkale Belediyesi, eğitim alanında da halka dokunan çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor...
2017-09-15 16:05:23
Denizlili Avukat Hayati İnanç, Çameli Festivali için Çameli'deydi. Çameli Belediye salonunda bir konferans veren İnanç, İzleyicilere ilham..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır.