Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

BEKAR HAK MAĞDURLARININ SESİ OLDU

2019-10-04 11:05:00 |
..
BEKAR HAK MAĞDURLARININ SESİ OLDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, aile olmadığı için hak mağduru olduğunu iddia eden vatandaşların talebini dinledi, İskan Kanunu’nda değişiklik içeren yasa teklifini TBMM’ye sundu. Geçtiğimiz günlerde Hasankeyf’in sular altında kalmaması için yerinde inceleme ziyareti gerçekleştiren ve Hasankeyf’in sular altında kalmaması için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından UNESCO’ya başvuru yapılması çağrısını yaygınlaştıran CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “madem 8 Ekim’de Hasankeyf boşaltılacak o zaman burası boşaltıldığında tek başına yaşayan kadın ve erkekler nerede kalacak ne yapacak? cevap istiyoruz” diyen vatandaşların sesi oldu. Hasankeyf’te CHP heyetiyle birlikte yaptığı ziyarette, bölgede yaşayan ve hak mağduru olduklarını ifade eden vatandaşları dinleyen CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “iskan kanununa göre aile şartını taşımadığı için 8 Ekim’de boşaltılacak Hasankeyf’te yaşayan sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. İskan Kanunu’nu incelediğimizde “yerleri kamulaştırılanların iskanında ailenin yanı sıra ‘hane halkı’ kavramının esas alınarak yeniden yerleştirmelerde vatandaşlarımızın hak kaybı yaşamasının önüne geçilmesinin gerekli olduğunu gördük. Yasaya eklenen madde ile yerleri kamulaştıranların iskanında reşit olup evli olmayan ve aile ile birlikte yaşamayan Türk vatandaşlarının hak kaybına uğramaması ve eski yerleşim bölgelerinde sahip oldukları taşınmazlardan dolayı yeni yerleşim bölgesinde de ev ya da işyeri sahip olabilmeleri sağlanabilecektir.” Dedi
2020-05-22 07:49:20
Denizli’de bir taşeron firmanın ortağı, alacağı olan 208 bin TL parayı alamadığı iddiasıyla yaptığı caminin kubbesine çıkarak intihara kalkıştı...
2020-05-21 07:44:40
Denizli’de kontrolden çıkan otomobil karşı şeride geçip bir sitenin demir bariyerlerini yıkıp bahçesine girerek durabildi. Kazada ölen ya da..
2020-05-20 13:31:08
Denizli’de polisin 'dur' ihtarına uymayarak otomobille kaçan şahıslar, kısa süren kovalamacanın ardından yakalandı. Otomobilde yapılan..
2020-05-20 08:55:04
Denizli’de vatandaşlar saat 19.19’da İstiklal Marşı’nı okuyarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Bir esnaf ise..

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web