Denizli 27°C
18 Ekim 2019 - Cuma

BEKAR HAK MAĞDURLARININ SESİ OLDU

2019-10-04 11:05:00 |
..
BEKAR HAK MAĞDURLARININ SESİ OLDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, aile olmadığı için hak mağduru olduğunu iddia eden vatandaşların talebini dinledi, İskan Kanunu’nda değişiklik içeren yasa teklifini TBMM’ye sundu. Geçtiğimiz günlerde Hasankeyf’in sular altında kalmaması için yerinde inceleme ziyareti gerçekleştiren ve Hasankeyf’in sular altında kalmaması için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından UNESCO’ya başvuru yapılması çağrısını yaygınlaştıran CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “madem 8 Ekim’de Hasankeyf boşaltılacak o zaman burası boşaltıldığında tek başına yaşayan kadın ve erkekler nerede kalacak ne yapacak? cevap istiyoruz” diyen vatandaşların sesi oldu. Hasankeyf’te CHP heyetiyle birlikte yaptığı ziyarette, bölgede yaşayan ve hak mağduru olduklarını ifade eden vatandaşları dinleyen CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “iskan kanununa göre aile şartını taşımadığı için 8 Ekim’de boşaltılacak Hasankeyf’te yaşayan sakinlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. İskan Kanunu’nu incelediğimizde “yerleri kamulaştırılanların iskanında ailenin yanı sıra ‘hane halkı’ kavramının esas alınarak yeniden yerleştirmelerde vatandaşlarımızın hak kaybı yaşamasının önüne geçilmesinin gerekli olduğunu gördük. Yasaya eklenen madde ile yerleri kamulaştıranların iskanında reşit olup evli olmayan ve aile ile birlikte yaşamayan Türk vatandaşlarının hak kaybına uğramaması ve eski yerleşim bölgelerinde sahip oldukları taşınmazlardan dolayı yeni yerleşim bölgesinde de ev ya da işyeri sahip olabilmeleri sağlanabilecektir.” Dedi
2019-10-18 12:17:26
Denizli Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Kenan Yıldız Basın mensuplarıyla bir araya geldi.
2019-10-17 11:51:10
Denizli’de kan donduran görüntülerin ardından sopayla dövülen köpek koruma altına alındı. Köpeği döven kişi hakkında idare işlem başlatıldı. Olay,..
2019-10-16 14:07:49
Denizli’de STK’lardan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatına ortak destek geldi. DTO’da bir araya gelen..
2019-10-15 11:32:44
Pamukkale Zabıtası Denetimlerini sürdürüyor

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web