Denizli 14°C
18 Şubat 2018 - Pazar
'HER TÜRK YÖRÜK DOĞAR, HER YÖRÜK TÜRK DOĞAR'

Denizli Yörükler Derneği yapacağı yörük gecesinin tarihi ve içeriği hakkında bilgiler vermek için basın açıklaması yaptı. Denizli Yörükler Derneği 7 Ekim cumartesi günü yapılacak olan yörük yaren gecesini bir kahvaltı vererek basın mensuplarına duyurdu. Yapılan basın açıklamasında Denizli Yörükler Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan amaçlarının unutulmuş gelenek görenekleri gençlere anlatmak dedi. Ceylan, "Çok güzel bir ekibimiz var, Denizli'de iyi şeyler yapacağımıza inandığımızı söylemek istiyorum. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi salonunda yapılacak gecede 10 tane sanatçı ile güzel bir gece yapmak istiyoruz" dedi. Yörüklerin yanlış anlaşıldığını vurgulayan Ceylan, "İnsanlar yörük diyince farklı bakıyorlar fakat; her Türk yörük doğar, her yörük Türk doğar. Bunun bilinmesi, unutulmaması için biz varız" söyleminde bulundu. Derneğin Onursal Başkanı Veli Çıtışlı ise sadece basit konserli bir gece olmayacağı söyledi. Çıtışlı, "Basit bir konser beklemeyin, dışarıda yörükleri tanıtmak için her şey bulanacak; yemekler, develer, çadırlar sizleri bekliyor herkesin katılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Derneğin basın toplantısına, Dernek Başkanı Yaşar Celal Ceylan, Dernek Onursal Başkanı Veli Çıtışlı, Dernek İlbeyi İbrahim Kibrit, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.
2018-02-17 05:46:56
81 İl Valiliğinde ve tüm KaymakamlıklardaKamu Hizmetlerinde kolay erişimin sağlanması amacıyla ‘Açık Kapı Projesi’ hayata geçirildi. Denizli’de..
2018-02-16 09:55:07
Romanya’da (Eflak) Akdeniz Parlementerler Asamblesi 12. Genel Kurulu toplantısına katılan AKDENİZ PA Üyesi Denizli AK Parti Milletvekili ve MKYK..
2018-02-15 06:08:50
Meteroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Denizli’de yağışlar etkili olması bekleniyor. Meteroloji’den alınan bilgilere göre, yağışlar..
2018-02-14 05:56:52
Denizli’de görevli Emniyet ekiplerce devam eden çalışmalarda yetkisiz petrol türevinin yasadışı yollarla denetimsiz olarak madeni yağ, baz yağları,..

Bunları gördünüz mü ?
Aklam Matbaa Rek. Ajans. Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web