Denizli 38°C
23 Temmuz 2018 - Pazartesi
'HER TÜRK YÖRÜK DOĞAR, HER YÖRÜK TÜRK DOĞAR'

Denizli Yörükler Derneği yapacağı yörük gecesinin tarihi ve içeriği hakkında bilgiler vermek için basın açıklaması yaptı. Denizli Yörükler Derneği 7 Ekim cumartesi günü yapılacak olan yörük yaren gecesini bir kahvaltı vererek basın mensuplarına duyurdu. Yapılan basın açıklamasında Denizli Yörükler Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan amaçlarının unutulmuş gelenek görenekleri gençlere anlatmak dedi. Ceylan, "Çok güzel bir ekibimiz var, Denizli'de iyi şeyler yapacağımıza inandığımızı söylemek istiyorum. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi salonunda yapılacak gecede 10 tane sanatçı ile güzel bir gece yapmak istiyoruz" dedi. Yörüklerin yanlış anlaşıldığını vurgulayan Ceylan, "İnsanlar yörük diyince farklı bakıyorlar fakat; her Türk yörük doğar, her yörük Türk doğar. Bunun bilinmesi, unutulmaması için biz varız" söyleminde bulundu. Derneğin Onursal Başkanı Veli Çıtışlı ise sadece basit konserli bir gece olmayacağı söyledi. Çıtışlı, "Basit bir konser beklemeyin, dışarıda yörükleri tanıtmak için her şey bulanacak; yemekler, develer, çadırlar sizleri bekliyor herkesin katılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Derneğin basın toplantısına, Dernek Başkanı Yaşar Celal Ceylan, Dernek Onursal Başkanı Veli Çıtışlı, Dernek İlbeyi İbrahim Kibrit, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı.
2018-07-21 05:54:48
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, geçen yıl kurulan Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi üyelerine yapılan çalışmalarla ilgili hizmet turu..
2018-07-20 09:13:26
anısına yakışır bir şekilde gerçekleştirildi. Tavas Kaymakamlığı ve Tavas Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe Tavas Kaymakamı Recep..
2018-07-19 08:58:51
Denizli’de bir ilki gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi’nin “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” Projesi hızla devam ediyor. Pamukkale..
2018-07-18 09:32:23
Denizli’de polis tarafından takibe alınan bir arabada yapılan aramada 204 şişe sahte bandrollü kaçak alkol ele geçirildi. Operasyonda bir kişi..

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web