Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi
Zirve’de gelenek değişmedi ATA’YA SAYGI İÇİN TIRMANDILAR

Zirve Dağcılık Denizli Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Ata’ya Saygı Tırmanışı yine gerçekleştirildi. Uşak ve Denizli’den 55 dağcı, 1848 metre yüksekliğe sahip Çökelez Zirve’ye tırmandı.

Denizli’nin en aktif doğa kulüpleri arasında yer alan Zirve Dağcılık Denizli ekibinin etkinlikleri devam ediyor. Her hafta sonunu yeni yerler keşfetmek için değerlendiren dağcılar, bu kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79.ölüm yıl dönümü anısına bir etkinlik düzenlendi. Her milli bayramda özel etkinlikler ve tırmanışlar gerçekleştiren Zirve Dağcılık Denizli Kulübü, her yıl 10 Kasım anısına düzenlediği Ata’ya Saygı Tırmanışını 1848 metre yüksekliğe sahip Çökelez Zirve’ye yaptı.

55 dağcının katıldığı etkinlikte kulüp üyeleri sabah saatlerinde karayoluyla Denizli’den Çökelez Dağcının eteklerine geldi. İlk önce zorlu tırmanış için ısınma hareketleri yapan dağcılar, daha sonra Sadık Kadıköylü rehberliğinde tırmanışa başladı. Zirve Dağcılık Denizli Şube Başkanı Gül Toker ve Uşak Şube Başkanı Ayhan Gökoğlu’nun katıldığı etkinlikte katılımcıların hepsi zirveyi ulaştı. Zirvede saygı duruşunda bulunan dağcılar, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından inişe geçti. Etkinlik köy kahvaltısının ardından sona erdi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web