Denizli 23°C
23 Nisan 2019 - Salı

Üstek’i ikna turları devam ediyor

2018-09-24 09:04:46 |
Gökhan Karaıslı
Üstek’i ikna turları devam ediyor

Denizlispor’da Cuma günü yapılacak olan kongre öncesi mevcut başkan Mustafa Üstek’i ikna turları devam ediyor.  Üstek’in kararını kesinleştirmesi için çoğunluk nedeniyle ertelenen kongre öncesi hem futbolcuların hem taraftarların hem de yöneticilerin Üstek’i yeni dönemin başkanlığı için ikna çalışmaları yürüttüğü öğrenildi.

2017 Mayıs’ta yapılan kongre ile görevi devraldığı Denizlispor’da yaklaşık 1 yıl görev yaptıktan sonra bırakma kararı almasına rağmen geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan kongrede yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Üstek, Eylül ayı başında yaptığı açıklamada hem Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı hem de başkanlık için aday olmayacağını açıkladı. Üstek’in bu açıklamasının ardından işleyen kongre süreci kapsamında 20 Eylül’de yapılması planlanan kongre çoğunluk sağlanamadığı için 28 Eylül’e ertelendi. Gerçekleşen bu ertelemede her ne kadar yönetici ve başkan adayının bulunmaması etkili olduysa da Üstek’i ikna çabaları da kongrenin ertelenmesinde etkili oldu.

BAŞKAN ÜZERİNDE YOĞUN BASKI

Kongrenin yapılmasına 5 günden az bir süre kala Denizlispor’da Üstek’i ikna turları devam ediyor. mevcut yöneticilerin kal diye baskı yaptığı Başkan, protokol üyelerinden de aynı baskıyı görmeye devam ediyor. Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci önderliğinde geçen günlerde toplanan Denizli protokolü, kulübün mali yapısını iyileştirmek ve yönetimin elini güçlendirmek adına kapsamlı bir çalışma yapılmasını kararlaştırmıştı. İlk kez protokolden bu kadar büyük destek görmeye hazırlanan Horoz’da futbolcular ve taraftarın da Üstek’e kalması yönünde görüşlerini bildirdiği öğrenildi. Öte yandan takımın son iki haftada aldığı 2 galibiyetin hala kararsızlığını koruyan Üstek’in yeniden aday olma sürecinde büyük bir etkisi olacağı öğrenildi. Mevcut durumda Üstek’in 2 gün içerisinde kararını netleştirmesi bekleniyor. Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web