Denizli 22°C
21 Kasım 2019 - Perşembe

 ‘ULTRA’YI BAŞARIYLA GEÇTİLER

2019-06-19 06:49:14 |
Gökhan Karaıslı
 ‘ULTRA’YI BAŞARIYLA GEÇTİLER

Denizlili master atletler Sakarya’dan başarıyla döndü. Sapanca Ultra Maratonuna katılan atletlerden 67 yaşındaki Dr. Nesimi Özbey, zorluk derecesi yüksek olan 60 kilometrelik parkuru tamamlamayı başardı.

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde düzenlenen Sapanca Ultra Maratonu sona erdi. Yerli yabancı, amatör ve profesyonel 800 sporcunun katıldığı turnuvada Denizli, 12 master atletle mücadele etti. 15-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen maratonda dört kategoride gerçekleştirildi. 6K Sapanca Gölü Doğa Yarışı, 13K Orman Doğa Koşusu, 40K Dağ Doğa Koşusu ve 60K Ultra Maraton kategorilerinde yarışların yapıldığı maratonda Denizlili sporcular, 60, 40, 13 ve 6 kilometre parkurlarında mücadele etti.

67 YAŞINDA MARATONU TAMAMLADI

Denizli ekibinde yer alan Dr. Nesimi Özbey, 67 yaşına rağmen gençlere taş çıkarttı. 60 kilometrelik Ultra Maratonda mücadele eden Özbey, bölgenin en yüksek zirvesi Kartepe Dağına çıkıp inerek, zaman zaman bataklıklardan ve derelerden geçerek sık ormanlarla bezeli parkuru tamamlamayı başardı.

PARKULARINI TAMAMLADILAR

Yine maratonda 40K’da mücadele eden Melek Şengül, Bahri Uç ve Ali Erkal, 13K’da mücadele eden Yavuz Ertekin ve Tüzbent Museyava ve 6K’da mücadele eden Çetin Çağatay, parkurlarını tamamlamayı başardı.

BAŞARDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ

Master koşucu ve atletizm hocası Çetin Çağatay, maraton sonunda açıklamalarda bulundu. Çağatay, “Çok özel bir maratonda mücadele ettik. 60 ve 40 kilometrede koşan arkadaşlarımızın Sapanca Gölünden başlayan yarışta, bölgenin en yüksek yeri olan Kartepe Dağına çıkarak mücadele etti. Burada batalıklarla, derelerle ve sık ormanlarla mücadele eden sporcular, dağdan inerek yine başlangıç noktasında yarışı tamamladı. Çok zorlu parkurlarda mücadele ettik. Başarılı olduk. Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web