Denizli 16°C
24 Şubat 2020 - Pazartesi

TFF’DEN KÖTÜ HABER

2019-05-23 08:26:57 |
Gökhan Karaıslı
TFF’DEN KÖTÜ HABER

Süper Lig’e ayak bastı parası olarak 48 milyon TL almayı hedefleyen Denizlispor’a TFF’den kötü haber geldi. Yayıncı kurulu ile girdiği davayı kaybeden federasyonun, davadaki kaybı kulüplere ödetmek istediği öğrenildi. TFF’nin sezon başında ödediği paradan kulüplerden 4 milyon dolar kesinti yapacağı öğrenildi. Buna göre yeşil siyahlılara 48 değil, 28 milyon TL ayakbastı parası ödenecek.

Spor Toto 1. Lig’e 9 yıllık serüvenin ardından lig şampiyonu olarak veda eden Denizlispor, Süper Lig’deki yeni sezonu için bütçe çalışmalarına devam ediyor. Gelecek sezon için Türkiye Futbol Federasyonundan 48 milyon TL ayakbastı parası alacak. Bu paranın üzerine biraz daha konularak yeşil siyahlılar, transfere 70 milyon TL bütçe ayırdı. Horoz, yeni sezonun planlamasına devam ederken federasyondan bir kötü haber geldi. Yayıncı kuruluş ile TFF arasındaki davayı kaybeden federasyonun 400 milyon dolarlık faturayı kulüplere kesmek istediği öğrenildi. Kötü haberi Denizlispor Başkanı Ali Çetin paylaştı. Çetin, federasyonun ödeyeceği parada kesintiye gideceğini açıkladı.

DENİZLİSPOR’UN HAKKINI YEDİRMEYECEĞİZ

Verilecek olan paranın 4 milyon dolarının daha önce verildiği belirtilen paralar yüzünden kesintiye uğrayacağını açıklayan Çetin, “Bu kesilen paralar, bize daha önce verilmiş paralar değil. Bu yüzden bizden kesilmesinin bir anlamı yok. 4 milyon dolar 22 milyon TL yapıyor. Biz bütçemizi buna göre ayarladık. Federasyondan bizim hesaplarımıza göre 48 milyon TL gelecek. Bu kesintiyle gelecek para 28 milyona düşecek. Biz bütçemizi buna göre hazırladık. Bize verilmeyen paranın bizden kesilmesinin bir anlamı yok. Bunu federasyon yetkilileriyle konuştuk. Mantıklı karşıladılar. Sonuna kadar bu paranın peşinde olacağız. Denizlispor’un hakkını yedirmeyeceğiz” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web