Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

TEK DOSYA PEROVİÇ’İN

2019-05-23 14:34:08 |
Gökhan Karaıslı
TEK DOSYA PEROVİÇ’İN

Denizlispor’un TFF’de bekleyen dosya sayısı belli oldu. Geçen sezonlarda çok sayıda dosyanın bulunduğu federasyonda bekleyen tek dosyanın Slavko Peroviç’e ait olduğu belirtildi. Horoz’un Sırp futbolcuya 200 bin avro borcu olduğu, bu borçla ilgili tebligatın Mart ayında kulübe geldiği öğrenildi.

Spor Toto 1. Lig’de mücadele ettiği 9 yılda mali sorunlarla boğuşan, puan silme ve transfer yasağı cezalarıyla karşı karşıya kalan Denizlispor’un 2017-2018 sezonunda başlattığı dosya eritme çalışmalarında büyük bir başarı elde edildi. İlk sezonda onlarca dosyayı TFF’den çekip alan yeşil siyahlıların dosya sınavı sürüyor. Horoz’un yeni sezon öncesi Türkiye Futbol Federasyonunda bekleyen 1 dosyası bulunuyor. Son dosyanın sahibi ise İstanbulspor forması giyen Slavko Peroviç.

200 BİN AVRO BORÇ

Denizlispor’un, 2016-2017 sezonunda başında Alanyaspor’dan transfer ettiği Sırp forvet, aynı sezonun ortasında parasını alamadığı gerekçesiyle Manisaspor’un yolunu tutmuştu. 29 yaşındaki futbolcu yeşil siyahlı formayla 11 formayla maça çıkıp sadece 1 gollük katkı sağlamıştı. Horoz’un Sırp futbolcuya borcunun 200 bin avro olduğu öğrenildi. Daha önce Peroviç ile anlaşma sağlayan yeşil siyahlılara borç tebligatının Mart ayında geldiği, Sırp forvetten sezon sonuna kadar süre istendiği, Peroviç’in de bunu kabul ettiği öğrenildi.

LİSANSTA SORUN YOK!

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Peroviç’ten söz aldıklarını ve bu sözün gereğini yerine getireceklerini söyledi. Atilla, “Perovic bize gereken süreyi tanıdı. Daha önce de kendisi işlerin yoluna girebilmesi için bize destek olmuş, ibra vererek transfer tahtasını ve Ulusal Kulüp Lisansı alma yolunu açmıştı. Tek dosyamız var. Bunu da kapatacağız. Ulusal Kulüp Lisansı konusunda ise sıkıntımız yok. TFF, borcun olmamasını ya da varsa bile ibra istiyor. 31 Temmuz’a kadar süremiz var. Bu süre içerisinde gereken yapılacak ve sorun çözülecek” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web