Denizli 27°C
19 Ekim 2018 - Cuma

Tavas Türkiye Şampiyonluğu için gidiyor

2018-06-02 07:26:32 |
Gökhan Karaıslı
Tavas Türkiye Şampiyonluğu için gidiyor

Denizli’de küçük erkekler voleybol il birinciliğinde şampiyon olan Tavas Belediye Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonasına gidiyor. Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan şampiyonada 32 takım Türkiye Şampiyonu olmak için çıkacak. Denizli ekibi daha önce Türkiye derecesi elde etmeyi başarmıştı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonasında final maçları başlıyor. Finale direk katılım hakkı kazanan 16 takım ile gruplardan gelen 16 takım olmak üzere toplamda 32 takımın mücadele edeceği şampiyonada teknik toplantı 4 Haziran’da yapılacak. Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan turnuvada maçlar 5-6-7 Haziran tarihleri arasında oynanacak. Gruplarının ilk 2 sırada bitiren 16 takım final etabını ile üçüncü ve dördüncü sırada bitiren 16 takım ise klasman etaplarını 9-12 Haziran arasında oynayacak.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Turnuvaya direk katılım hakkı bulunan Tavas Belediye Spor Kulübü ise, geçen yıl elde edilen başarıyı bir kat daha ileri taşımak istiyor. Antrenör Koray Çakal’ın çalıştırdığı takım, Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan turnuvada şampiyonluğu hedefliyor. Çakal, “Son yıllarda voleybolda çok iyi gidiyoruz. Kazanmamız gereken bir şampiyona daha bizi bekliyor. Denizli karmasıyla ANALİG’de Türkiye ikincisi olduk. Şimdi hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu. Bunun için pazartesi yola çıkacağız” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web